Skocz do zawartości
berez2

Wysyłka i sprzedaż do Hiszpanii pomocy!!

Recommended Posts

Witam was wszystkich i na wejściu proszę o pomoc.

Wystawiłem moją CBF na sprzedaż i mam klienta z Hiszpanii. Wszystko ekstra fajnie kasa super, przyjedzie kurier ale własnie. Zanim przyjedzie co Ja mam zrobić.

To może głupie pytanie, ale Polska administracja jest tak rozbudowana że nie chce problemów.

Mam przygotowaną umowę kupna/sprzedaży polsko/hiszpańską i wyślę ją emailem do podpisania, ale czy on ma mi odesłać skan podpisany dla naszej administracji.

Z tego co widziałem na necie to muszę najpierw złożyć wniosek o wyrejestrowanie, z tablicami i dowodem rejestracyjnym i kartą pojazdu.

Gdy przyjedzie kurier to wiadome dam motocykl, umowę kupna sprzedaży z własnym podpisem, i zostawie drugą kopię ale co jeszcze mam dać. Czy dostanę jakieś papiery że Hiszpan bez problemu mógł zarejestrować u Siebie, coś jak nasz dowód rejestracyjny?

Poza tym mam na rok OC opłacone, czy mam dodać druk ubezpieczenia czy od razu zwrócić się o zakończenie ubezpieczenia.

Może ktoś z was sprzedawał za granicę i wie co po kolei trzeba robić i ile to czasu zajmie??

Z góry dzięki

berez

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pierdziule. Gdzie Wy takich jeleni znajdujecie??

Rozumiem, że koleś motocykla nie widział na swoje paczałki i kupuje kota w worku??

Ja bym nie wydał motocykla kurierowi dopóki bym pieniążków na koncie nie widział.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pierdziule. Gdzie Wy takich jeleni znajdujecie??

Rozumiem, że koleś motocykla nie widział na swoje paczałki i kupuje kota w worku??

Ja bym nie wydał motocykla kurierowi dopóki bym pieniążków na koncie nie widział.

skojarzenie z motocyklami z Anglii, za połowę ceny, wcześniej trzeba kasę przesłać, a później szukaj wiatru w polu Edytowane przez przemekdab
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czy aby na pewno nie jest to przekręt? Trochę to podejrzanie wygląda. Pamiętam, że jak kolega wystawił moto na sprzedaż to też miał ofertę kupna z zagranicy. Poniżej informacja z allegro.

http://allegro.mikroprogramy.pl/nigeryjski-przekret.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, i tak będzie bo na paypalu mam mieć pieniądze i dopiero wtedy wydam

Uff dzięki za waszą czujność gość to rembal79@gmail.com niby na liście go nie ma ale nic narazie niepodałem z moich danych oprócz że będzie musiał poczekać i fotki motocykla

Przy okazji jest jakiś sposób by sprawdzić gościa

Co ciekawe gość sam pisze, że wyśle najpierw pieniądze na Paypal i przygotuje transport... Będę monitorował tą całą sytuacje. Zastanawiam się czy podawać teraz dane na PayPal. W sumie jak kasa dojdzie to raczej gość konkretny

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawda, że lepiej? ;)

Da się? :oops: Jest taka funkcja: Edytuj.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie znam szwedzkiego ale na poniższym forum pojawia się ten adres e-mail. I mam wrażenie, że opisują właśnie, podobną sytuację. I z tego co rozumiem, to ten rembal79 pisze z Polski.

http://www.bmwklubbe...p?f=274&t=22865

Edytowane przez Kropka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wychodzi czarno na białym że to niezły przekręt:) .Facetowi spodobał się twój motocykl:) i postanowił sobie go kupić na "przekręt"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dostaniesz podrobionego maila z PayPal że gość przelał ci... 500 EUR więcej niż było umówione a po chwili maila od gościa żebyś NATYCHMIAST odesłał te 500 EUR do firmy kurierskiej, bo sprzedawca nie może zlecić transportu tylko kupujący, blablabla. Następnie zaczniesz dostawać ponaglające i straszące maile z "firmy kurierskiej" i od gościa. Taki to przekręt jest ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zaprawdę powiadam wam że ludzka fantazja nie zna granic , naiwnych również nie sieją więc dobrze że zapytałeś na forum . ja miałem dwie takie próby , jedną w zeszłym roku na moje e46 , drugą na sprzęt fotograficzny . obie podesłałem do oceny serwisowi allegro i dostałem ostrzeżenie że to wał ... . napijmy się za zdrowie właściciela motocykla :beer:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli gość jest aktywny, znany, a nie jakiś czarodziej z kapelusza wyjęty. Ja bym sprzedawał, jeśli dobrze płaci.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli gość jest aktywny, znany, a nie jakiś czarodziej z kapelusza wyjęty. Ja bym sprzedawał, jeśli dobrze płaci.

:) :) Berez2 i psie Sabo ! Nie idźcie tą drogą :) , przekręt na 100% , oczywiście dostaniesz maila z paypal z potwierdzeniem wpłaty :) , tylko, że fałszywkę od info@pay-pal czy coś w tym rodzaju, a później gość poprosi o jakąś tam kwotę w związku z kurierem/przesyłką/opodatkowaniem bo coś tam z firmąkurierską /podatkami/nie może odebrać no i jak wpłacisz to szalom :)

TUTAJ masz jeden z przykładow wersji przekręty na paypal jest więcej poszukaj trochę :)

Edytowane przez Dziadek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Samochody teżskupuje :) Link

W tym linku portal estamos czy jakoś tak właśnie ostrzega przed takimi transakcjami. Jacek nie idź tą drogą.

A berez2 może dać na tacę w podziękowaniu, że nie stracił kasy i/lub motocykla.

Edytowane przez Kropka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak robią przekręty hiszpańskie a nie nigeryjskie.

JacekJ bo jeszcze ktoś na serio weźmie twoje rady i da się nabrać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tym linku portal estamos czy jakoś tak właśnie ostrzega przed takimi transakcjami. Jacek nie idź tą drogą.

Nie takie cuda mi wciskają od urodzenia. Większość ludzi na całym świecie wierzy w coś bzdurnego i nawet bez problemu zabije drugiego (albo kilka milionów drugich), chociaż nic mu nie zrobił w imię tej wiary. W czym jest gorszy ten Hiszpan? Bez wiary będziemy nikim.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak robią przekręty hiszpańskie a nie nigeryjskie.

JacekJ bo jeszcze ktoś na serio weźmie twoje rady i da się nabrać.

Ja dostałem już około 38-iu spadków z Nigerii. Zazdrościsz? Jak w końcu wpłynie ta kasiora, to zrobię miesięczny megazlot dla całego forum!

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I jeszcze klasyk :) np tutaj i jeszcze sporo tego jest :), Berez zaproponuj gościowi przelew zaliczki na konto bankowe :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×