Skocz do zawartości
wilku

motocyklowa kurtka i rękawice na lato

Recommended Posts

W czym jeździcie w taką pogodę jak teraz? Albo inaczej - co polecacie na taką pogodę, żeby było bezpiecznie i komfortowo?

Pytam przede wszystkim o kurtkę i rękawice, bo spodnie i buty, które mam w miarę dają radę (ok, po 2h na placu manewrowym podczas jady ~10km/h w butach było już bardzo ciepło, ale jeszcze nie tragicznie, a spodnie zaczęły mi się powoli do tyłka przyklejać, ale to nie są normalne warunki jazdy).

A, i chodzi o ubranie na miasto, nie na dłuższe trasy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Admini, proszę o podpięcie do odpowiedniego wątku bo zrobi zaraz się pięćdziesiąta piąta dyskusja na forum dlaczego rukka i ciuchy bmw są najlepsze, a ja tego nerwowo już nie wytrzymam :oops:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Admini, proszę o podpięcie do odpowiedniego wątku bo zrobi zaraz się pięćdziesiąta piąta dyskusja na forum dlaczego rukka i ciuchy bmw są najlepsze, a ja tego nerwowo już nie wytrzymam :oops:

Okres masz ;)

Edytowane przez Centrino
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ubranie na plac manewrowy / kurs ?

zwykle adidasy, jansy dlugie i byle skorkowe rekawiczki za 20 zl

cza byc twardym a nie miekim ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rękawice Held Desert. Kurtka Modeka Air Mesh, pod spodem koszulka termoaktywna.

K.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Admini, proszę o podpięcie do odpowiedniego wątku bo zrobi zaraz się pięćdziesiąta piąta dyskusja na forum dlaczego rukka i ciuchy bmw są najlepsze, a ja tego nerwowo już nie wytrzymam :oops:

A zdaniem kolegi to który wątek będzie odpowiedni?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ven widząc mnie w czwartek powiedział coś o "italian style" a on sie chyba zna

Krótkie spodnie, trampki, polo i bialy C3 ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A zdaniem kolegi to który wątek będzie odpowiedni?

Ubiór?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vengosh - nie znalazłem żadnego wątku o letnich ciuchach - ja szukam zanim napiszę.

Paweł - to nie dla mnie - cenię sobie integralność mojego ciała i chcę jeździć "zakuty w zbroję" więc dla mnie italian style aka "Pan Zdrapka" to nie to.

Mister - sprawdza Ci się ta Modeka? Bo czytałem trochę o niej i chyba to rzeczywiście jest dobra propozycja na miasto.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mister - sprawdza Ci się ta Modeka? Bo czytałem trochę o niej i chyba to rzeczywiście jest dobra propozycja na miasto.

To moja pierwsza letnia kurtka, więc nie mam porównania - na razie sprawdza się świetnie. W jednym miejscu mi się naddarła w szwie ale w sklepie powiedzieli żeby polatać do jesieni a potem spokojnie na gwarancji Modeka naprawi.

Tylko pod spód nie bawełniany a termoaktywny t-shirt. Spora różnica w odprowadzaniu potu.

Zbroja jest dobra na trawę, las i piach ale w kontakcie z asfaltem podda się szybciej niż Francja. Dużo lepiej zabezpieczy mesh jak moja modeka lub mesh-2 wspomniany przez kordiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja osobiście wolę być bardziej przegrzany niż bardziej zdrapany. Dziś widziałem gościa na R1 w japonkach, więc są różne podejścia do tematu. W upalne dni i tak dupa mokra co by się nie miało na sobie :) Aha...czytając różne opowieści dziwnej treści można bardzo często natknąć się na historie ludzi, którzy jechali po przysłowiową bułkę do sklepu i robili sobie poważne kuku bo nie chciało im się ubierać w kompletne ciuchy. Moja filozofia jest taka, że tego typu niewygody jak spocona dupa to integralna część motocyklizmu i trzeba się przyzwyczaić, a jak się chce komfortu to klima w furze, muzyczka i kafka :)

Edytowane przez Pawko
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Okres masz ;)

Ja? Ech chłopaki, widzę, że Wy o ciuchach to możecie gadać bez końca, w każdym wątku :lol:

Edytowane przez Vengosh10
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja osobiście wolę być bardziej przegrzany niż bardziej zdrapany.

Miesiąc temu też mi się tak zdawało ale jest taki moment (u każdego pewnie inny) w którym jazda w ubraniu staje się niebezpieczna. Od dwóch lat używam Modeka Breeze + Fox Bomber i sprawdza się w teraźniejsze polskie upały ale 2-3 tygodnie temu we Włoszech jeździłem w koszulce i krótkich gaciach.

Edytowane przez Piotrek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupiłem Modeke Mesh 2. Od razu lepiej. I faktycznie combo z termoaktywną koszulką jest świetne.

Od razu została przetestowana podczas 2h jazd na placu manewrowym (ok, zdarzało się i 30km/h pojechać, no i dzisiaj trochę czasem coś zawieje) i się sprawdza. Jest faktycznie bardzo przewiewna, jasny kolor odbija słońce, co też nie jest bez znaczenia.

Teraz jeszcze spodnie, bo faktycznie kiedyś mi się tyłem do kanapy przyklei i tak już zostanie.

I rękawice. Ale to po wypłacie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dodam swoje trzy grosze ostatni weekend piekło dobrze ponad +30 mała wycieczka bocznymi drogami bez szybkich tras wiec i chłodzenie kiepskie kurtka alpinestars long range do tego spodnie buse bormio pod kurtką rewelacja fajnie mnie owiewało ale nie przewiało ! Spodnie DRAMAT po 20minutach jazdy nawrotka do domu po zwykłe bojówki ( wiem wstyd i hańba ale nie dałem rady inaczej ) po tych kilkunastu minutach w BORMIO lało mi się do butów stwierdziłem że spodnie bez wypinanej membrany nie mają racji bytu.

Spodnie za to rewelacyjne na normalne temperatury i na deszcz cztery godziny w deszczu przeżyły wyśmienicie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

po zwykłe bojówki ( wiem wstyd i hańba ale nie dałem rady inaczej )

hm... jeżdżę w bojówkach i żyję... i jakoś nie widzę powodu, żeby się wstydzić...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam kolegę który niestety też jeździł teraz wstydzi się swoich goleni zdarł co nieco włosia na szutrówce a było to jakieś 4lata temu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wczoraj widziałem bardzo znanego z forum gostka - jechał na tzw. Włocha :-D adidaski, krótkie gacie i koszulka, aż mi było głupio w butach moto, kurtce i rękawiczkach

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A związku ze zmianą motocykla która niebawem nastąpi zastanawiam się nad ciuchami na jesień. Co myślicie o kasku typu jet, wełnianym swetrku i pasku do niego?

No i jaki motocykl będzie pasował do takiego zestawu? Jakieś Sugestie? :-D

dcb99e17a2d4470beb41e0ac4669d36a.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A związku ze zmianą motocykla która niebawem nastąpi zastanawiam się nad ciuchami na jesień. Co myślicie o kasku typu jet, wełnianym swetrku i pasku do niego?

No i jaki motocykl będzie pasował do takiego zestawu? Jakieś Sugestie? :-D

dcb99e17a2d4470beb41e0ac4669d36a.jpg

Jakiś pedalski,........ no nie wiem..... DLa już miałeś ;-)

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W zwiazku z tym, ze sloneczko daje ostro ostatnio popalic i ja zaczalem rozgladac sie za letnia kurteczka do miasta. W zeszłym tygodniu zawitałem do firmowego salonu Modeki i oglądnąłem sobie ta Mesh 2. Kiepsciutkie wykonanie. Bardzo brzydko wykonane przeszycia - nierówne, postrzępione i wyłażące nitki. Jakbym miał w ręce drugi gatunek :roll: . Nie do uwierzenia a już kilka ciuchów tej firmy miałem. Teraz musze ogladnac konkurencje na zywca - LS2 breeze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A związku ze zmianą motocykla która niebawem nastąpi zastanawiam się nad ciuchami na jesień. Co myślicie o kasku typu jet, wełnianym swetrku i pasku do niego?

No i jaki motocykl będzie pasował do takiego zestawu? Jakieś Sugestie? :-D

dcb99e17a2d4470beb41e0ac4669d36a.jpg

Komar 3 koniecznie na pedaly !
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×