Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziś po 30 km rozjeżdżaniu nie najlepiej przygotowanych :-) dróg zrywkowych będących w zarządzie lokalnego nadleśnictwa.... motor zdechł bez ostrzeżenia. Całe szczęście do garażu miałem z 1 km w tym z 800 m z górki (ale co się opchałem 2oo przez te metrów 200 to moje...).

Po przeczytaniu niezawodnego forum (konkretnie tu:http://f650gs.pl/topic/5815-dakar-pierwsze-starcie-pompa-paliwa/page__st__20) postawiłem diagnozę - BMS lub pompa paliwa.

Objawa jest taka, że po przekręceniu kluczyka nie słychać pompy ani przez moment. Oczywiście motor kręci jak opętany ale zaskoczyć nie zamierza. Wszystkie kontrolki, napięcia w porządku czujniki stopki, biegu neutralnego również.

Jako, że nie dysponuję "komputerem" i nie bardzo wiem jak sprawdzić centralkę BMS odpiąłem wtyczkę pompy i podałem napięcie z akumulatora bezpośrednio na piny pompy paliwa (+ podłączyłem do prawego przedniego pina patrząc nań jak patrzy kierownik motora siedzący na sprzęcie).

Pompa ani drgnie... a napięcie nie spada w momencie podłączenia ani o 0,1V.

Vengosh pisał gdzieś, że ta usterka zdarza się niezwykle rzadko więc zanim dobiorę się do ustrojstwa siedzącego w zbiorniku mam pytanie jaki powinien być rezultat po podłączeniu jak wyżej?

Czy wewnątrz jest jakieś dodatkowe połączenie wyprowadzenia zewnętrznego pinów do samej pompy, które mogło się rozłączyć, poluzować, przetrzeć itp. (szutry były mocno "wybojowe" i upatruję w tym przyczyny problemu)?

Wreszcie jak odkręcić tą plastikową nakrętkę zespołu pompy/czujnika rezerwy i najważniejsze jak ją po całej operacji dokręcić odpowiednim momentem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pompa powinna zakrecic po podaniu zasilania,

Wewnatrz powinny byc jeszcze zlaczki ktore moga sie rozpiac ale tej konkretnie pompy w reku nie mialem.

W samochodzie odkrecam to plaskim wkretakiem i mlotkiem (moze i nie fachowo ale skutecznie) tu zrobil bym tak samo, tylko z wyczuciem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak tylko przykladaj jak naj wieksza szerokoscia wkretaka i wal z wyczuciem aby nie poodbijac wypustek nakretki lub z kolega i na 2 mlotki :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alarm masz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alarm nie odetnie pompy podlaczonej na kable pod aku

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

alarmu niet - i generalnie okablowanie wygląda u mnie przyzwoicie (któryś z kolegów opisał tu przypadek zbyt krótkich i przerwanych przewodów do wtyczki pompy). Najgorsze jest to, że planowałem weekend w siodle a tu masz - taki zonk.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bezpiecznik podający prąd do pompy jest wspólny ze sterownikiem (20A - i jest poprawny - sprawdzałem "przejście" testerem) a sterownik działa - BTW po włączeniu zapłonu z wyłączonym czerwonym przełącznikiem "gaszenia" na prawej manetce zapalają mi się kontrolki N i ciśnienia oleum a po przełączeniu czerwonego w pozycję "zapalony" - normalną dla jazdy - zapala się dodatkowo kontrolka temperatury płynu i ekstra słychać jakieś nieprzyjemne zgrzyty dochodzące z okolic przepustnicy (ewidentnie jakby silniczek chrobotał czy cuś) - to "zgrzytanie" z tych okolic mam od początku ale nie wiem czy to normalne w tym modelu czy nie?

Edytowane przez gracjan

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też mam te "zgrzytania. Kiedyś był przypadek przyciśniętego kanapą i przytartego przewodu do pompy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A dodatkowo jak starałem się postawić diagnozę (a może kabałę....) to mierzyłem napięcie wewnątrz wtyczki zasilającej pompę paliwa i jest tak: po włączeniu zapłonu 0V; po kilku sekundach - krótkotrwały skok napięcia o wartości lekko poniżej napięcia aku (ale mierzone cyfrowym więc pomiar może być zafałszowany częstotliwością próbkowania) następnie powrót do 0V - też tak macie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie przewody pompy wychodzą z głównej wiązki do sterownika i idą po samym zbiorniku gdzieś poniżej głównej wiązki - są w dobrym stanie (suche, zakurzone, niezaśniedziałe, normalne)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale kombinujecie.

Jak podpinasz zewnętrzne zasilanie ( umowne 12V i pod warunkiem, że to te piny ;) ) bezpośrednio do pinów pompy w baku i pompa stoi to co wy tutaj o bezpiecznikach, kablach, zgrzytach ( silniczek krokowy się pozycjonuje ) i innych tam ...

Wyciągać pompę z baku, a w wolnej chwili szukać wątku z linkiem do pomp w ludzkich cenach ;) - jest bo sam go "robiłem" ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarku - co mnie może "przystawić" przy tej robocie - zamierzam dziś po pracy zejść do garażu - mam w Gorlicach gościa z 2 gs-ami rozbiórkowymi i ma zespół pompy (używkę) w cenie coś 199 - może zdążę na rano - a szykuje mi się fajny wyjazd w Słowackie Tatry na weekend...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie czytasz ze zrozumieniem co piszę :roll: Jest wątek z linkiem do sprzedawcy pomp dedykowanych do różnych motocykli - w tym do GS'ów - nowa kosztuje ok 100 - może mniej ;)

Nakrętkę odkręcasz w kierunku tak jak każdą "prawą" śrubę. Czym? Sposobów jest kilka, ale w tym wypadku raczej nie stosowałbym metod dynamicznych - tylko statyczne. Może być płaskownik czy odpowiednio twardy klocek drewniany i jako uchwyt do kręcenia klucz francuski, ale metod i narzędzi jest wiele - nie wiem co am masz w garażu, ale ciekawy nie jestem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widziałem gdzieś ten wątek o pompach - nie w tym rzecz, żeby było tanio tylko żeby było szybko - wiesz jak krótki jest tzw "sezon" w naszym pięknym kraju i jak mało słonecznych weekendów z wiejącymi passatami. Więc ma być SZYBKO - nie musi być tym razem tanio. Ta nakrętka ma karby z tego co pamiętam tylko od góry więc może złożę 2 płaskowniki "na sztorc" tak żeby były 4 punkty oporu i jakoś ruszę francuzem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj, miałem podobny problem w moim przypadku pompa była również martwa. Tą nakrętke odkreciłem w warunkach polowych przy użyciu oryginalnego zestawu narzędzi. Co się okazało kabel się urwał w zbiorniku paliwa (między kostką na zewnątrz zbiornika a kostką przy pompie) a sama pompa jest w dobrym stanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdyby ten kabelek - to sam bym dał radę.... - po robocie pędzę do garażu rozbebeszać zbiornik na wahę...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tylko dodam, że na trzeźwo na pewno nie pisałem, że awaria pompy zdarza się niezwykle rzadko ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obstawiam kablek

Wysłane z garażu

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrałem się do flaków w zbiorniku (poznaczyłem wzajemne położenia nakrętki i zespołu pompy zanim odkręciłem nakrętkę). Poszło gładko z użyciem płaskownika "na miarę" i francuza. Wewnątrz bez niespodzianek - kable są poprowadzone tak, że raczej nie ma szans na samoistne połamanie. Wtyczka w samej pompie też siedzi twardo i jest odpowiednio zabezpieczona. Po wyjęciu jeszcze raz podałem napięcie poprzez wewnętrzne piny - pompa ruszyła bez szemrania. Przypomina mi się zimowisko w czasach komuny gdzieś w Czechosłowacji, gdzie jako dzieciaki chcieliśmy wieczorem oglądać krecika w ichniejszej tv. Telewizor jednakże był kapryśny i co jakiś czas zanikał obraz a "żena" z recepcji wygłaszała sakramentalne: "wypnij a zapnij!" i w ten sposób ruski telewizor odzyskiwał sprawność. Czasy się zmieniły ale metoda pozostała skuteczna. Złożyłem i jeździ. Ale mam trochę pietra... Może szczotki się wieszają - tak czy siak muszę kupić nową pompę - ma ktoś namiary na coś przyzwoitego (zamiennik bo cena oryginału powala) i żeby pasowało bez przeróbek elektrycznych i wewnętrznej linii paliwowej? BTW jak zdjąć ten ssak pompy?

Edytowane przez gracjan

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrałem się do flaków w zbiorniku (...) ma ktoś namiary na coś przyzwoitego (zamiennik bo cena oryginału powala) i żeby pasowało bez przeróbek elektrycznych i wewnętrznej linii paliwowej? BTW jak zdjąć ten ssak pompy?

Przeca Jarek pisał.... http://f650gs.pl/topic/8503-pompa-paliwa-do-roznych-modeli/ ech, ta młodzież...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... ech, ta młodzież...

Zawsze mamusia dawała, dmuchała, chuchała ... to jak żyć samodzielnie? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

yyy 16 stron z pompami do motków bmw :shock: :shock: :shock: :shock: ! Nie ogarniam - jest jakaś mamuśka, która podpowie które toto podejdzie do dakara?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×