Skocz do zawartości
amrek2

Pomoc w wyborze namiotu.

Recommended Posts

Witajcie,

stanął przede mną trudny wybór. Poszukuję lekkiego, taniego, dobrego - wiem, wiem co napiszecie - nie da się... namiotu.

Moje założenia im mniejszy po spakowaniu tym lepszy, moja efka dysponuje małymi kuframi oraz oryginalną centralką. Przeważnie namiot wykorzystywałbym sam na weekendowe - a może z czasem dłuższe wyprawy. Sporadycznie druga osoba w namiocie. Budżet 350 zł (wraz z przesyłką).

Zwróciłem uwagę na dwa konkretne modele (sklepy przypadkowe):

Coleman Darwin 2

http://www.wgl.pl/namiot-coleman-darwin-2.html

oraz

Vango Soul 200

http://www.alpinistyczny.pl/vango-soul-200-dwuosobowy-namiot-budowy-jaskinia-p-2035.html

Ze względu, że mam wzrostu 1.90 zwróciłem uwagę na przestrzeń nad głową ;)

Co o nich myślicie?

Może macie inny pomysł?

Pozdrawiam,

Marek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Warta 3 :)

Wysłane z garażu

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Warta 3 :)

Wysłane z garażu

?

Tani? - Tani, Nowy? - Nie, Lekki? - Nie! => Odpada, ale żart dobry - czasy dzieciństwa i model safari mi się przypomniał.

Edytowane przez amrek2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tych dwóch to wybrałbym Colemana. Tego vango w moim przypadku dyskwalifikuje konieczność rozkładania wnętrza w pierwszej kolejności. W tym colemanie można je podwiesić po rozłożeniu tropiku, no i jest wyższy co przy Twoim wzroście nie jest bez znaczenia.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fiord Nensen Sierra 3

Bardzo fajny ale budżet nie ten. Na namiot, który użyję w roku góra kilka razy - lub tak jak patrze na zeszły rok raz cena 600 zł jest dla mnie zbyt wysoka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla takiego użytku to Sierra II - w założeniach jest sporadyczne używanie we dwójkę, częściej samemu, więc dwójka sprawdzi się lepiej

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla takiego użytku to Sierra II - w założeniach jest sporadyczne używanie we dwójkę, częściej samemu, więc dwójka sprawdzi się lepiej

to podobno przyzwoity namiot jak słyszałem i kupisz go w dobrej cenie jak poszukasz. Ja dałem 350 zł. Więcej nic nie wiem bo jeszcze nie rozkładałem, czeka do sierpnia. Kupiłem bo kilka osób mi polecało

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Temat już był

http://f650gs.pl/index.php?/topic/1433-Namiot-na-moto?

ja polecę Coleman bedrock

Dałem swego czasu za niego jakieś 120 albo 150zł w GoSport

mały lekki i przestronny

Jedynie maszt mógł by składać się na krótsze odcinki

Edytowane przez Marcin N oszczędny

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sam z ciekawością oglądam propozycję, bo mój obecny nadaje się jedynie na Woodstock. A jeśli chodzi o Sierra III to tutaj mają niezłą cenę:

http://www.sklep-presto.pl/product-pol-41648-Namiot-turystyczny-Sierra-III-3-000-Fjord-Nansen.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

amrek2, Paweł dobrych rad udziela , Sierra 3 to chyba najrozsądniejszy wybór . Zachowuje akceptowalny stosunek między jakością , wielkością a ceną. Ja używam o 3 sezonów namiotu Fjord Nansen Veig 3. Jego budowa jak i wielkość jest właściwie taka sama jak Sierry. Różnią się chyba tylko stelażem.

Nie wiem w jaki sposób producent oblicza pojemność namiotu , ale myślę że w 2 osobowym będzie Ci ciasnawo przy Twoim wzroście , zwłaszcza jeśli będziesz chował w nim bagaż.Jeśli wybierzesz Sierrę , to docenisz jej prosty sposób rozkładania. Można

też spiąć na ,,stałe'' sypialnię z tropikiem, co przyspieszy rozkładanie namiotu i zapewni suche wnętrze jeśli przyjdzie rozbijać się w deszczu. Namiot kupujesz na kilka lat i myślę że warto trochę dołożyć i nabyć coś dobrego.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

amrek2, Paweł dobrych rad udziela , Sierra 3 to chyba najrozsądniejszy wybór . Zachowuje akceptowalny stosunek między jakością , wielkością a ceną. Ja używam o 3 sezonów namiotu Fjord Nansen Veig 3. Jego budowa jak i wielkość jest właściwie taka sama jak Sierry. Różnią się chyba tylko stelażem.

Nie wiem w jaki sposób producent oblicza pojemność namiotu , ale myślę że w 2 osobowym będzie Ci ciasnawo przy Twoim wzroście , zwłaszcza jeśli będziesz chował w nim bagaż.Jeśli wybierzesz Sierrę , to docenisz jej prosty sposób rozkładania. Można

też spiąć na ,,stałe'' sypialnię z tropikiem, co przyspieszy rozkładanie namiotu i zapewni suche wnętrze jeśli przyjdzie rozbijać się w deszczu. Namiot kupujesz na kilka lat i myślę że warto trochę dołożyć i nabyć coś dobrego.

Dzięki za rady wezmę je do siebie już patrze na Sierre II myślę, że w tym tygodniu podjadę aby zobaczyć ją gdzieś na żywo.

Temat już był

http://f650gs.pl/ind...Namiot-na-moto?

ja polecę Coleman bedrock

Dałem swego czasu za niego jakieś 120 albo 150zł w GoSport

mały lekki i przestronny

Jedynie maszt mógł by składać się na krótsze odcinki

Sprawdzę :)

Co do tematu w założeniu chciałem aby ktoś się wypowiedział na temat Colemana Darvin II lub Vango - stąd nowy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do tematu w założeniu chciałem aby ktoś się wypowiedział na temat Colemana Darvin II lub Vango - stąd nowy ;)

Czyli znaczy jakbyś napisał to samo w istniejącym wątku to nikt by nie mógł napisać nic o ... ? ;)

Ale ściema.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×