Skocz do zawartości
august

Uchwyt z ładowaniem bezprzewodowym telefonu

Recommended Posts

Zrobiłem sobie uchwyt do telefonu.

Narysowałem w programie 3D, wydrukowałem na drukarce 3D, skręciłem.

Wmontowałem ładowarkę indukcyjną kupioną na dx.com na kilka $.

Sprawuje się świetnie, wreszcie można unikać asfaltów :)

Te kabelki to tymczasowy drut :)

dfa9f90e32fe.jpg 7f9bf5f2ffda.jpg 9660f9e2cc7c.jpg 80c3eb6556fb.jpg23eb9895c638.jpg

Edytowane przez august
  • Like 9

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A takie ladowanie wyrabia?

U mnie w HTC przy mapie, yanosiku, dane gsm wlaczone + muzyczka gra ledwie na kablu sie laduje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ładowanie bezprzewodowe jest mniej wydajne niż kablowe, ale wyrabia. Po 2h jazdy z Sygic+yanosik wzrosło mi o 1%., więc bilans dodatni.

Na kablu u mnie ładuje się spoko.

HTC słabo się ładuje na niektórych ładowarkach - chodzi o coś z pinami danych w złączu USB.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To z pinami to wiem, przerabialem kable pod moto ale na wszelkich ladowarkach laduje sie wolno oprocz sieciowej ale na sieciowej nigdy tel nie pracuje tak obciazony.

Na indukcyjnej moglby nie wyrabiac ale patent ciekawy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem podobny problem z ładowaniem Samsunga w ładowarkach samochodowych (sygic+yanosik+blotooth) często nie dawały rady.

Ale przez przypadek kupiłem oryginał samsunga i o dziwo ładuje pięknie i do tego jeszcze dochodzi transmisja danych i coś tam jeszcze zawsze włączę po drodze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdza sie to ladowanie w te upaly?

Mi nawet kablem nie chce... Cos tam dioda miga ze goraco czy cos :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem podobny problem z ładowaniem Samsunga w ładowarkach samochodowych (sygic+yanosik+blotooth) często nie dawały rady.

Ale przez przypadek kupiłem oryginał samsunga i o dziwo ładuje pięknie i do tego jeszcze dochodzi transmisja danych i coś tam jeszcze zawsze włączę po drodze.

Problem jest jak się kupuje na stacji dziwne ładowarki, najczęściej mają one max. 500 mA, do poprawnego ładowania jest potrzebne 1000 mA, tablety na przykłat potrzebują aż 2000 mA żeby w miarę szybko naładowały ;-)

August, podaj linki gdzie to zdobyłeś, świetny pomysł, można by na nim popracować :hammerpc: :drinkbeer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdza sie to ladowanie w te upaly?

Mi nawet kablem nie chce... Cos tam dioda miga ze goraco czy cos :P

Tak ładuje bez problemu.

Ja mam przetwornicę 12V -> 5V o wydajności 2A, więc nic nie klęka.

August, podaj linki gdzie to zdobyłeś, świetny pomysł, można by na nim popracować :hammerpc: :drinkbeer:

Pomysł na uchwyt i ładowarkę?

Miałem w motku uchwyt do navi po Mutombie. Gdzieś jest na forum opis ze zdjęciem. Miałem taką płytkę, zaprojektowałem sobie w Inventorze uchwyt, a przy okazji wpadłem na pomysł żeby wstawić tam ładowarkę bezprzewodową bo kupiłem sobie kiedyś taki moduł w Chinach.

0761ad8a08aa0.png

3362957c2b256.png

Edytowane przez august
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki.

Planuję jeszcze wstawić tag NFC, żeby po włożeniu automatycznie odpalały mi się aplikacje, które wybiorę.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki.

Planuję jeszcze wstawić tag NFC, żeby po włożeniu automatycznie odpalały mi się aplikacje, które wybiorę.

A to niegłupi pomysł jest ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×