Skocz do zawartości
yotakasama

LICENCJAT - pomocy;D

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie;)

Jestem studentką III roku filologii polskiej i właśnie piszę pracę licencjacką pt.: "Językowy i kulturowy obraz świata motocyklisty". Aktualnie zajmuję się badaniem i weryfikowaniem a także tworzeniem uniwersalnego słownika motocyklistów na bazie danych zebranych na różnych stronach poświęconych jednośladom. I tu OGROMNA prośba do Was drodzy użytkownicy...

Czy zechcielibyście pomóc mi w tworzeniu i sprawdzaniu poprawności wyszukanych przeze mnie pojęć? Jeśli tak - baaaaardzo proszę o kontakt na GG, gdzie po krótkiej "rozmowie" z potencjalnym chętnym, przesłałabym do niego pewnego rodzaju ankietę dotyczącą pojęć.

Bardzo proszę o pomoc, także we wskazaniu mi przykładowych książek, podręczników itp. dotyczących kultury i języka motocyklisty.

Moje GG: 13341849

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kilka pojęć na początek:

Latać - przemieszczać się w czasie i przestrzeni za pomocą motocykla zwykle przekraczając dozwoloną prędkość.

- Latamy sobie jak gdyby nigdy nic i w pewnym momencie spod koła (...)

Latać wokół komina - jeździć po raz n-ty okolicznymi drogami, które zna się aż do znudzenia. Czynność wybierana chętnie w weekendy w celu uniknięcia sprzątania, zakupów, bawienia dzieci lub kopania ogródka.

- W sobotę latał cały dzień wokół komina i zjechał dopiero na mecz, farciarz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ustawka - ściśle określony termin spotkania dwóch lub więcej motocyklistów w celu latania np wokół komina

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wklej swoją ankietę na jakiś serwis ankieter.pl albo coś w tym stylu podaj link i będziemy wypełniać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja maili obcym nie podaje bo pozniej spam sie po skrzynkach placze. Ale ankiete moge wypelnic na jakims serwisie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajna kilku nie znam chyba jakiś miejscowy żargon jutro uzupełnię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie znam wszystkich pojęć więc podam tu tylko kilka :lol:

Armatura

Kategoria motocykli, których właściciele większość czasu poświęcają na wymianę doświadczeń, o tym który środek do usuwania komarów z chromów jest skuteczniejszy.

Stoppie

Styl prowadzenia motocykla polegający na znacznym uniesieniu zadupka w trakcie hamowania w celu wywołania wrażenia u obserwatorów.

Powerslide

Uślizg tylnego koła spowodowany zbyt optymistycznym operowaniem rollgazem zwykle na wyjściu z zakrętu, często przedstawiany jako zamierzony trik. Gdy nie jest zakończony szlifem pozostaje powodem do dumy i wdzięcznym tematem rozmów na zlotach.

Dawca

Osoba o nieprzeciętnej empatii, potrafiąca się dzielić tym co ma z potrzebującymi nie oczekując jednocześnie nic w zamian.

Naked

Typ motocykla, w którym z powodu braku plastików niezaburzony pozostaje pęd owadów w kierunku górnej części ciała kierującego. Wybierany najczęściej przez osoby, które zamiast fabrycznych preferują akcesoryjne szyby.

Jet

Kask przeznaczony dla osób ceniących sobie dietę białkową. Pozbawiony ochrony żuchwy zapewnia intensywne doznania w przypadku bliskiego kontaktu z podłożem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Peterka ty to masz chyba złe doświadczenia z komarami , że tak często o nich piszesz.Obiecuję , że w apteczce zlotowej będzie rewelacyjny , jedyny skuteczny srodek na komary :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dawca

Osoba o nieprzeciętnej empatii, potrafiąca się dzielić tym co ma z potrzebującymi nie oczekując jednocześnie nic w zamian.

No właśnie nie wiedziałem jak to dosadnie "ubrać" w słowa... :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hm...Moi koledzy z roboty chyba przez delikatność nie używają przy mnie słowa dawca może dlatego , że przewiduja , iż moge stac się potencjalnym dawca lub biorcą.A może dlatego , że wśród nas medyków tak wielu jeździ na moto?Używają za to innych nie możliwych do przedstawienia tutaj określeń z racji swojej dosadności

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wszystko ładnie pięknie ale co to jest Kefirek????? jeszcze chyba na 2 nie znałem odpowiedzi :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wypełniona, chyba słabo znam język motocyklowy :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×