Skocz do zawartości
DanielB

Alarm pobiera dużo prądu

Recommended Posts

Był dobry temat,ale został zamknięty,więc muszę napisać nowy. ;-)

Sądziłem,że mam słaby akumulator.Po dwóch dniach postoju już motek nie odpalał,przy odłączonej klemie po tygodniu bez problemu.

Więc doszedłem,że to alarm jest taki pazerny na prąd. Podłączyłem miernik,teraz nie pamiętam w jakiej pozycji go ustawiłem..ale

odczyt "skakał" 0,12 do 0,16 ..A. Obczaiłem,że gdy wypnę wtyczkę z trzema kabelkami w tylnym schowku to spada na 0.00..A. Byłoby po sprawie,ale motek nie odpala z rozłączona instalacją. Jeszcze dodam,że jak odepnę wtyczkę i podepnę z powrotem to wskazania są stałe na 0,04..A.

Alarm raz włączyłem pilotem,to po kilku godzinach sam zaczął "wyć",więc coś z nim nie tak.Radzę sobie wypinając i wpinając tą wtyczkę,ale jest to jakiś dyskomfort.

Alarm fabryczny,oryginalny.

Coś wspominaliście (w zamkniętym temacie),że wystarczy wypiąć wtyczki żeby się pozbyć tego ustrojstwa,tylko które i gdzie?

(może być na priv,żeby czarne charaktery nie czytały ;-) )

Chyba,że ktoś wie jak to naprawić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... może być na priv,żeby czarne charaktery nie czytały ;-)

O super, że uwaga dotyczy czytania. Te czarne w takim razie pisać mogą ;)

Mierzyłem niedawno. Wartości te same, ale żeby nie odpalał to nic na ten temat nie wiem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie te czarne najwięcej na ten temat wiedzą. ;)

Nie pamiętam właśnie ustawienia miernika,ale po odłączeniu tej wtyczki było 0.00..A. Nie pokazał nawet poboru prądu zegarka,dopiero jak przełączyłem na mniejsze wartości coś się pojawiło.

Także musi to być jakiś większy pobór,jeśli w dwa dni rozładuje akumulator.

Podejrzewam,że mieliśmy mierniki ustawione na różne parametry.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podejrzewam,że mieliśmy mierniki ustawione na różne parametry.

Pewnie tak. Podobnie zresztą jak podejście mamy różnie ustawione.

Czasem to nie mogę wyjść z podziwu. Ktoś ma problem, zdaje pytanie ... się mu odpowiada, a on i tak swoje - się wtedy zastanawiam" czy chce pomocy czy tylko przekonać siebie, że ma rację?

Anegdota: podjeżdża pod moją bramkę mała ciężarówka - otwiera się okno o pan mnie pyta: ulica ..... 54 to gdzie jest? Z doświadczenia pytam ( nie ma na mojej ulicy takiego numeru ) w jakiej wsi? On w "X", a ja: to jest "Y" - on do mnie: pan się myli! No skoro pan uważa, że nie wiem gdzie mieszkam to niech tak zostanie i poszedłem w swoją stronę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek - czyli, że bateria do wymiany??? Dobrze zrozumiałem???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek - czyli, że bateria do wymiany??? Dobrze zrozumiałem???

Za mało danych, a nawet brak większości, aby to stwierdzić w 100% - choć na podstawie tego co zostało napisane - Ty dobrze! :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli fucktycznie zmierzony prąd podczas czuwania alarmu wyniósł 0,12 A to jest to zajebista wartość.

Po 48 godzinach mamy 0,12A x 48h = 5,76 Ah. Zwykły nowy akumulator ma teoretycznie jakieś 10 Ah pojemności czyli alarm ładnie daje mu w dupę.

Oczywiście jeśli to prawda.

Edytowane przez Moto Troter

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli fucktycznie zmierzony prąd podczas czuwania alarmu wyniósł 0,12 A to jest to zajebista wartość.

Po 48 godzinach mamy 0,12A x 48h = 5,76 Ah. Zwykły nowy akumulator ma teoretycznie jakieś 10 Ah pojemności czyli alarm ładnie daje mu w dupę.

Oczywiście jeśli to prawda.

Jak widać motocykle są do jeżdżenia, a nie do stania na alarmie ;]

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak widać motocykle są do jeżdżenia, a nie do stania na alarmie ;]

Zgadza się. Sam kiedyś wpakowałem do DL'a alarm motocyklowy pobierający, wg zapewnień krajowego producenta, znikomo mały prąd. Szału szło dostać z tym wynalazkiem. Oprócz skutecznego rozładowywania akumulatora zapewniał jeszcze jakieś dodatkowe atrakcje w postaci przypadkowego wchodzenia po załączeniu stacyjki samoistnie w tryb serwisowy (prawdopodobnie producent nie uwzględnił takiego zjawiska jak migotanie styków).

Wypieprzyłem to do śmieci po kilku miesiącach wesołej zabawy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może niezrozumiale napisałem.

Przy wpiętej wtyczce od alarmu po dwóch dniach nie odpala,ledwo widać kontrolki. Gdy wtyczki rozłączę nawet po dwóch tygodniach kręci jak szalony.

Jarek bez obrazy,ale wystarczyło napisać,że nie wiesz jak odłączyć alarm.Albo jeszcze lepiej nic nie pisać,bo zamieszanie się zrobiło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek bez obrazy ....

No to się nie obrażaj! ;)

... jeszcze lepiej nic nie pisać,bo zamieszanie się zrobiło.

Też tak uważam, a nawet to czytam:

Może niezrozumiale napisałem.

;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bez niepotrzebnej spiny - Panowie. Żeby tu zaraz sobie wyrzucać kto, co.

@DanielB - czy jesteś pewny, że Twoja bateria jest OK???

Najpierw sprawdź aku, a potem można coś myśleć.

A poza tym jak chcesz wypiąć alarm, to najprościej rozbebeszyć instalację, znaleźć miejsce, gdzie to ustrojstwo jest podłączone i odciąć - a resztę kabelków połączyć kolorami ;-) - dasz radę Chuck :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widocznie irytują mnie małe ciężarówki. ;)

Akumulator dobry.Wkleję opis kolegi,który już temat ogarnął, jednak opis jest uproszczony.Nie wiem czy tą wtyczkę co jest przy główce ramy odpiąć i wpiąć w miejsce tej wypiętej ze skrzynki bezpieczników..? :wacko:

Więc jeśli jest ktoś kto to opisze dokładniej,to będzie sprawa załatwiona.

Ślunzok (Olo)

Advanced Member

  • photo-2536.jpg
  • Użytkownik
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png
  • 44 postów

  • LokalizacjaBytom
  • Motocykl:czarny
  • Przebieg:44000

Napisano 25 czerwiec 2013 - 18:02

Hej wszystkim. Już po sprawie.

Dla przyszłych pokoleń :) gs przynajmniej do 2006 niema immo, alarm jest dokładany fabrycznie, w alarmie jest immobiliser. Wiązka do alarmu jest fabryczna, kostki też ale jest to opcja. Cała wiązka jest opcją i niema jej na schematach

Zeby to zlikwidować nic nie trzeba ciąć, rwać itp.

Wystarczy wypiąć wiązke nazwijmy ja A (3 kabelki) przy główce ramy która idzie do tyłu, wypiąć wtyczkę nazwijmy ją B (3 kabelki) z puszki przekaźników, wtyczkę a włożyć w miejsce wtyczki B i już ominiete :) resztę owinąć taśmą i mamy moto bez alarmu ale z możliwoscia (kiedyś tam) powrotu do oryginału. Kumpel z roboty zrobił mi to w 20 min. :) jak będę mieć chwilę to porobie zdjecia i dokładny opis co i jak należy zrobić.

A tak nawiasem mówiąc to te spece z bmw nieźle to obmyśliły, wszędzie mi wmawiali że bez komputera sie nie da, ze to strasznie trudne itp a tu wystarczy dwie wtyczki wyjąć jedna zamienić drugą zaslepić i po ptokach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz się porobiło. Od kwietnia tak jezdziłem i było dobrze. Dzisiaj chciałem odpalić motka i zfajczył się alarm, dym poszedł z syrenki.Obrotomierz "warczy" przy włączaniu zapłonu,diodka alarmu się nie zapala i oczywiście motek nie odpala. Bezpiecznik chyba pod "2"ka 10A się przepala,przy każdej próbie wymiany idzie dym z syreny.

Walczę z tym opisem co wyżej. Przy główce ramy znalazłem jedną wtyczkę 3-kablową,które idzie do prawej manetki,więc to chyba nie to..Przy skrzynce bezpieczników są wtyczki i wszystko wskazuje,że od alarmu. Jednak mają po więcej kabli,nie po trzy.Można je zamieniać co zrobiłem,ale bez zmian.Może trzeba znalezć tą wtyczkę z przodu.Wszystko wskazuje na to,że mam inną instalację alarmu niż kolega Ślunzok.

Pomoże ktoś?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to wal PW do Jarosława, jak będzie miał gest ;-) , to pewnie Ci pomoże.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to wal PW do Jarosława, jak będzie miał gest ;-) , to pewnie Ci pomoże.

Biorąc pod uwagę:

Jarek bez obrazy,ale wystarczyło napisać,że nie wiesz jak odłączyć alarm.Albo jeszcze lepiej nic nie pisać,bo zamieszanie się zrobiło.

Milczenie jest złotem ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Biorąc pod uwagę:

Milczenie jest złotem ;)

Widzę pokory pragniesz :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek pomóż mu. Naoglądał się chłop amerykańskich filmów jak zapalają silniki dwoma kabelkami pod stacyjką a tu masz ci los. Cała wiącha kabli, kostek i wtyczek.

Może jakiś schemacik by kolega obciągnął z internatu zamiast rozłączać w ciemno? To nie film to życie. A życie to sen wariata, ale gdy się napić, zmienia się w kolorową telewizję. ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na prośbę miłośnika DL'a mogę coś niecoś dorzucić ;)

To powinno wystarczyć: główka ramy jest okrągła i kabe / wtyczki są nie tylko pod lampą. Całe centrum kablowe jest po drugiej stronie ;)

Logika, spostrzegawczość i czytanie ze zrozumieniem jest niezbędna w takiej robocie. Olo ( znam człowieka - bardzo, bardzo fajny gość ) nigdzie nie pisze o wtyczkach przy "skrzynce bezpieczników" ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znalazł się producent filmowy ;)

Staram się jak mogę. A jeszcze jest tyle scenariuszy do przeczytania...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pogoda nie pozwala na dalsze poszukiwania wtyczek.Jutro raczej nie będzie czasu,ale w sobotę ruszę pełną parą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pogoda nie pozwala na dalsze poszukiwania wtyczek.Jutro raczej nie będzie czasu,ale w sobotę ruszę pełną parą.

Uważaj, instalacja elektryczna nie lubi pary i wilgoci. ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Jarek za otwarcie umysłu, "czytanie ze zrozumieniem". Czytam skrzynka przekazników,a szukam bezpieczników,może to alkohol ... :)

Więc w sobotę od razu zacząłem poszukiwania.Skrzynka przekazników znajduję się między akumulatorem a główką ramy. Cała operacja jest wystarczająco opisana przez kolegę Olo,nie ma wiele do myślenia,trzeba znalezć dwie takie same wtyczki. Osobiście pozbyłem się całej instalacji alarmowej,te wtyczki które po niej zostały połączyłem i wszystko gra.

Dziękuje Chłopaki za pomoc. :drinkbeer:

Temat do zamknięcia,chyba że ktoś ma jakieś pytania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×