Skocz do zawartości
lucek

proszę o opinię o kilku ogłoszeniach

Recommended Posts

jak kupowałem swojego dakara to chciałem mieć podgrzewane manetki oraz ABS , teraz wiem że był to dobry wybór , wiem bo mam :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ktoś się przyłożył do polerowania wydechu... Któryś z kolegów z forum też też pieścił swój zimową porą - zacna inwestycja. Pogubione zaślepki od tylnych plastików, pomalowane na czarno aluminiowe osłony wydechu (dla mnie kontrowersyjne) mogą kryć ślady bliskiego spotkania z innymi przedmiotami (np drogą.... ;-) )Zębatka tylna wygląda bardzo chudziutko (zęby ostre jak u wilka) Obcięty tylny błotnik. Ale to dakar wiec mam sentyment. Będę w piątek w Lublinie - mogę go posłuchać i przejechać.

Edytowane przez gracjan

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oo :) byłoby bardzo miło, bo ja chciałem się wybierać na oględziny w sobotę. Dla mnie to prawie 600km więc taka pomoc byłaby na prawdę bardzo przydatna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze brak pokrywy zadupka (bagażnika :cool: ) - droga impreza. Pytanie po co ktoś płuka układ chłodzenia??? Tym bardziej, że zalanie zwykłym płynem (borygo, petrygo, prestone itp.) powoduje powstawanie żelu krzemianowego na wewnętrznych powierzchniach (słabsze oddawanie ciepła i wycierający się się wałek pompy wody).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

lucek, zrozum że ja ci swojego nie chce wcisnąć , szukaj dalej, ale miło mieć podgrzewane manetki i abs

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ktoś się przyłożył do polerowania wydechu... Któryś z kolegów z forum też też pieścił swój zimową porą - zacna inwestycja.

swego czasu też polerowałem w Wacku

a z drugiej strony obłazi lakier na plastiku z lewej strony

Pogubione zaślepki od tylnych plastików,

z początku sądziłem że to pozostałości magicznych grzybków, ale to by było bez sensu, a śruby zbyt świeżo wyglądają

pomalowane na czarno aluminiowe osłony wydechu (dla mnie kontrowersyjne)

modele 3. edycji singla GS mają tak fabrycznie, tylko że to jest erste. ed.

2012-BMW-G650GS-Sertao-4.jpg

ślady bliskiego spotkania z innymi przedmiotami (np drogą.... ;-) )

zwracam uwage że motocykl to jednoślad, więc prędzej czy później się musi wywrócić

moje podejrzenie wzbudziłby brak śladów użytkowania

Zębatka tylna wygląda bardzo chudziutko (zęby ostre jak u wilka)

trudno się nie zgodzić choć znać że nie widziałeś zębów Bajera

Obcięty tylny błotnik.

one czasem odpadają przy ostrzejszym traktowaniu

Edytowane przez Marcin N
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

odatkowo zwróć uwagę na niefabryczne kierunkowskazy z przodu. Niby nic, ale z jakiegos powodu byly wymieniane.

No i wysoka kanapa - dla jednych to plus dla innych minus.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Akurat wysoką kanapę wymieni na standard z pocałowaniem ręki wiele osób - nawet tutaj (patrz dział ZAMIENIĘ) - więc to raczej nie wada.

Mam zmienione migacze..... ojojojoj, nie mam szans już sprzedać motorka jeśli wpadnie mi do głowy taki pomysł ;) No błagam, aut też nie kupujecie bo ktoś powiesił choinkę na lusterku? NIEFABRYCZNĄ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Choinkę nie, ale jak wiejski tjuning :-P to już tak ;-) ja tam np lubię oryginalny wygląd ;-) choć oczywiście wymiana takich kierunków nie musi oznaczać niczego ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A z drugiej strony po co wymieniać kierunki, jeżeli oryginalne są dobre? Wymieniał, znaczy coś było ... np. twarde lądowanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A z drugiej strony po co wymieniać kierunki, jeżeli oryginalne są dobre? Wymieniał, znaczy coś było ... np. twarde lądowanie.

Ja lądowałem mięciutko, w piaseczku sypkim, a jakoś kierunki się poddały :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kropka, niektórzy wymieniają bo nie mają co z kasą robić

albo czują wewnętrzny przymus

(od razu mam skojarzenie z jakimś struclowatym kilkunastoletnim audi do którego właściciel wpakował alufelgi, gdzie jedna jest więcej warta niż cały samochód)

:lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Coś mu się w błotnik stało :D To zastanawiałoby mnie bardziej niż zmienione kierunki :D

Co do kierunków jeszcze... W KLR nazmieniałem się tego kilkadziesiąt bo chciałem dojść do takich które nie będą się łamać przy glebach. Nie doszedłem - jeżdżę bez. Więc - macie rację :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W KLR kierunki są jak w autobusie więc rozumiem :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no a ten? troszkę cena zastanawiająca, stwierdziłem, że niech już będzie nawet i golas, ma abs, grzane manetki, osłonę silnika jak widać na foto

http://otomoto.pl/of...a-ID6y7o1X.html

na pewno nie ma 21000km przebiegu może 121000, raczej po 21kkm nikt linki sprzęgła nie wymienia/ rusza a ta na pewno nie idzie jak jest w oryginale

brak prawego lusterka

błotnik, fakt, ucięty

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przedni błotnik po tjuningu :roll: ; brak lusterka (drobny wydatek) no i ten SPORTOWY wlew oleju... :-D.

Jednak zawsze największa niewiadoma drzemie pod prawą kapą silnika.... Ja bym się poważnie zastanowił nad zakupem od kogoś z forum - o wiele mniejsza szansa na wylosowanie +zonka+ :idea:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bym się poważnie zastanowił nad zakupem od kogoś z forum - o wiele mniejsza szansa na wylosowanie +zonka+ :idea:

a bo ja wiem... ;-)

w zasadzie najpoważniejszy atut takiego motocykla to, że sprzedający nie jest tak zupełnie anonimowy, może pojawia się na zlotach, a jak o niego dba, użytkuje to już jego tajemnica (tylko Dakarowy nie okrywa tajemnicą jak użytkuje motocykl :D)

należy też mieć na uwadze że na forum udziela się nikły % zarejestrowanych użytkowników, a niektórzy się rejestrują tylko żeby sprzedać

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no a ten? troszkę cena zastanawiająca, stwierdziłem, że niech już będzie nawet i golas, ma abs, grzane manetki, osłonę silnika jak widać na foto

http://otomoto.pl/of...a-ID6y7o1X.html

Widzę, że idziesz podobną ścieżką, co ja - też najpierw oglądałem te najtańsze oferty, ale po miesiącu śledzenia allegro, olx, otomoto, moto.gratka dochodzę do wniosku, że poniżej 10k raczej nie ma szans na ten model w dobrym stanie.

Co jest dla Ciebie najważniejsze?

Cena?

Stan?

Wyposażenie?

Przebieg?

Kraj rejestracji (dla mnie ważne - nie uśmiecha mi się jechać 300km po motocykl i musieć go przywozić na lawecie, a potem się bujać z papierologią)?

Napisz, to Ci podrzucę kilka, które mi wpadły w oko, a były za daleko albo na obcych papierach, natomiast w przyzwoitym stanie - np taki (chociaż ekspertem nie jestem, może koleżanki i koledzy zobaczą coś, co mi umknęło), ABS, grzane manetki, poliftowy:

http://otomoto.pl/oferta/bmw-f-650-gs-bezwypadkowy-do-kosmetyki-ID6y6vGH.html#60b8e0a278

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przedni błotnik po tjuningu :roll: ; brak lusterka (drobny wydatek) no i ten SPORTOWY wlew oleju... :-D.

Jednak zawsze największa niewiadoma drzemie pod prawą kapą silnika.... Ja bym się poważnie zastanowił nad zakupem od kogoś z forum - o wiele mniejsza szansa na wylosowanie +zonka+ :idea:

Mimo to wygląda nieźle. Na błotnik da mu się dziubek od Dakara i już nikt tego nie zauważy, że kawałka brakuje. Reszta chyba za wyjątkiem lusterka adekwatna do ceny. Aha, wlew oleju za grubą kasę z Touratech'a. Zamykany na kluczyk.

01-300-0225-0_i_01.jpg

Edytowane przez alik
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×