Skocz do zawartości
xel

Wgnieciony kolektor - co z tym zrobić?

Recommended Posts

Daniel ... ale chłop nawet podał linka z kolektorem wraz z sondą za 90.- - i dalej kombinuje ;) - to trzeba mu pozwolić kombinować bo widać lubi ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W praktyce to tak jak pisałem, wiszą na allegro (a przynajmniej wisiały w zeszłym tygodniu) po 120 zł. Tylko jeśli się okaże np że gość za dwie-trzy dychy zrobi i efekt będzie taki sam, to nie ma co przepłacać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daniel ... ale chłop nawet podał linka z kolektorem wraz z sondą za 90.- - i dalej kombinuje ;) - to trzeba mu pozwolić kombinować bo widać lubi ;)

Chłop chce to załatwić najtańszym możliwym kosztem, nie kombinuje, tylko pyta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdyby miał pewność, że to w żaden sposób nie wpływa na pracę silnika i/lub zużycie jego elementów, jak najbardziej by zostawił.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak też uczynię :D Dam znać o efekcie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

30 PLN? O naiwności...! :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podobno znajomy ma znajomego co z tym zrobi, zobaczymy, jak będę miał chwilę, to obadam temat dogłębnie i się okaże.

Na internetach wyczytałem już chyba o trzech sposobach robienia czegoś takiego:

1. Nawiercić dziurkę z drugiej strony, podgrzać, rozepchnąć jakimś prętem przez tę dziurkę, zaspawać dziurkę

2. Przyspawać do wgięcia jakiś pręt, podgrzać wgięcie, napierdzielając w ten przyspawany pręt odgiąć rurę, odciąć przyspawany pręt, resztki zeszlifować

3. Kulkę-ciężarek o średnicy minimalnie mniejszej niż średnica kolektora nawleczony na lince wpuszczamy w rurę (linka przewleczona na wylot), podgrzewamy miejsce wgięcia, ciągnąc za linkę przeciągamy kulkę przez rurę na wylot.

Tyle teorii, nie wiem jak się to ma do praktyki i możliwości.

Zależy co kto lubi i jakie ma preferencje. Zabawa z kulkami na lince może być fajna :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak dla mnie naj lepsze efekty da opcja 1 ale jak kosztuje wiecej niz 50zl i nie bedzie wygladac estetycznie to szkoda sie bawic.

Olac temat!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak dla mnie naj lepsze efekty da opcja 1

nie masz za grosz fantazji. Tu nie chodzi o to żeby króliczka złapać ale żeby go gonić

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mialem nigdy krolikow i ich nie ganialem moze dla tego szukam innych rozwiazan.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×