Skocz do zawartości
czeczuga

pytanie świeżaka - ssanie F650 1994

Recommended Posts

Mnostwo moto wali ze skrzyni przy jedynce, o niektorych mowi sie, ze sie psuje, jak wbijania jedynki na ulicy obok nie uslyszysz ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może takie video dla wytłumaczenia czemu "łupie".

Po prostu w momencie wrzucania biegu 1-szego koła w skrzyni biegów nadal się kręcą - spowodowane to jest budową sprzęgła motocyklowego, które ze względu na swego rodzaju "ciągnięcie" spowodowane pracą w kąpieli olejowej - i odgłos trzaskania to odgłos zazębiających się kłów na kołach zębatych. Wałek zdawczy stoi a wałek sprzęgłowy obraca. Dopiero jak wrzucimy jedynkę, szarpnięcie i rotacja kół/wałka sprzęgła zatrzymuje się.

Tutaj jeszcze lepiej pokazane.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i stało się. Ssanie znów nie działa. Prawdopodobnie ponownie wyczepila się linka od tego "termika" Chyba czeka mnie zakup nowej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

linka się nie odczepiła, natomiast wraz z niższymi temperaturami pojawił się problem z uruchamianiem silnika. I pewnego październikowego dnia motumb z rańca pokazał mi środkowy palec. Musiałem niestety poczynić wbrew ewolucji i jechać do pracy samochodem. Przy próbie odpalenia strzały w tłumik, po wykręceniu świce mokre i przede wszystkim czarne. Diagnoza : mieszanka zbyt bogata. Więc pruję plastyki, wydech i wyjmuję gaźniki. W airboxie benzyna. Po rozebraniu gaźników, poza syfem stwierdziłem złe ustawienie poziomu paliwa. Zamiast 14,6 ok 10 mm, zapinka na iglicach w drugim od dołu rowku, dysza składu mieszanki 4,5 obrotu. Czyli ktoś świadomie wzbogacał mieszankę , po co ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli działa, to korzystaj. Nie zastanawiaj się co kto próbował zrobić, bo może sam nie miał pojęcia co czyni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

może i nie miał. Ale jeszcze motka nie poskładałem, przy okazji jak już go wybebeszyłem przeprowadzę serwis. Muszę wymienić olej, przewody olejowe bo zmurszały, pomalować pokrywę sprzęgła, wymienić płyn chłodzący i być może pomaluję też osłonę zbiornika paliwa. Do wiosny jest trochę czasu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×