Skocz do zawartości
czeczuga

pytanie świeżaka - ssanie F650 1994

Recommended Posts

witam forumowiczów. Niedawno kupiłem takie cudo BMW F650 z 1994 roku, sprowadzone z Włoch. Podczas uruchamiania na zimny silnik zauważyłem, że nie bardzo działa ssanie. A właściwie nie działa. Rozebrałem więc to ustrojstwo i wygladało to tak : na końcu linki ssania jest sprężyna i taki niby termik jak w ssaniu automatycznym. Po odkreceniu plastykowej nakrętki wypadło mi to ze środka, prawdopodobnie było wyczepione i przez to nie było ssania. Sprawdziłem od razu ten " termik " w gorącej wodzie, lecz pręcik się nie wysuwa, ani nie chowa. W automatycznym ssaniu w Aprili Leonardo w gorącej wodzie wyłaził, a jak ostygł się chował. I teraz nie wiem czy ta część jest dobra, czy nie. Znajomy dał mi takie termiki niby od Pegaso, ale one nie mają trzpienia. No i jestem w kropce. Ktoś może ma jakąś wiedzę w tym temacie i chce pomóc ?

post-4302-0-22763100-1438195746_thumb.jpg

post-4302-0-52369000-1438195749_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zapomniałem dodać, że po zmontowaniu i przesmarowaniu linki, ssanie jakby działa. Jakby, bo po zaciągnięciu dźwigni ssania na maxa obroty wskakują jedynie na 1500, a powinny na ok 2000 zdaje się.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...ssanie.... a jak ostygł się chował.... No i jestem w kropce. Ktoś może ma jakąś wiedzę w tym temacie i chce pomóc ?

MT, co Ty na to??? :-D :-D :-D

Edytowane przez Pszemo
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Patrzę sobie na te dołączone fotki i pytam się gdzie reszta?

Termiki ...? ;) Zapomnij! o termikach w F

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na zdjeciach to te nowe co dostałem. Mój ma jeszcze pręcik. Niestety nie wpadłem na to, by zrobić zdjęcie jak miałem rozkręcone

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może i jestem mało rozgarnięty, ale o jakie termiki chodzi???

To chyba nie VW golf III.

Po mojemu powinna być dźwignia ze sprężynką i powinno chodzić.

Za starych czasów miałem takie ssanie w Hondzie, próbowałem walczyć, ale kończyło się na smarowaniu cięgna, żeby dało się wyciągnąć i jakoś działało.

Może po prostu oleum mu gdzieś potrzeba?

23_132_5.gif

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od razu zaznaczam, że się na tym nie znam i może wydawać się to głupie, ale... U mnie przy zaciągnięciu na maxa też nic się nie dzieje, natomiast wszystko hula jak trzeba mniej - więcej na tej wysokości strzałki.

11828806_1604886159784449_8364215320305814753_n.jpg?oh=d9c891967b716340803ff0fa08d36be5&oe=56507982

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak wygląda samo:

60736.jpg

a tak złożone do kupy:

ChokeConnection.jpg

O automatycznym ssaniu (termicznym) jak w skuterkach zapomnij.

Przesmarować linkę, złożyć i patrzyć czy działa.

Edytowane przez alik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie, mam tak samo jak na zdjęciach. To, że ssanie nie jest automat to wiem, myślałem tylko że na końcu jest termik i coś tam robi. Czyli on w gorącej wodzie nie wydłuża się? A jakie macie obroty silnika na ssaniu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie, mam tak samo jak na zdjęciach. To, że ssanie nie jest automat to wiem, myślałem tylko że na końcu jest termik i coś tam robi. Czyli on w gorącej wodzie nie wydłuża się? A jakie macie obroty silnika na ssaniu?

W gorącej wodzie nic się z nim nie dzieje. A skąd by się miało dziać? Czy wiesz jak działa ssanie automatyczne? W środku jest taki "wosk", który topi się pod wpływem ciepła z "grzałki" zintegrowanej z układem. Całość działa nie na wodę, ale na prąd. Tu masz zwykły układ mechaniczny z cięgnem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Termik od ssania automatycznego po wrzuceniu do wrzątku wydłuża się, po osiągnięciu chowa. Tak się symuluje pracę grzałki. To że nie pracuje w gaźniku w wodzie tylko pod prądem wiem. Ten element w efekcie poprostu wygląda jak termik, ale ze nim nie jest też już wiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Będę się upierać, że to termik wygląda jak tłoczek od ssania, którym w rzeczywistości jest, a nie na odwrót.

"Wyścigowe" skutery mają w większości ssanie ręczne - bardziej niezawodne i kolejny element, na który ma wpływ zawodnik.

A obroty mam wystarczające - jak widać w podpisie motek mam raczej bez znaczka ze skrzydełkiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jakie masz obroty na ssaniu?

A przy jakiej temperaturze? ;)

Pytanie jest tendencyjne. Silnik ma pracować równo i nie gasnąć. Reszta to sprawa regulacji / ustawień ....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alik te motki mają znaczek ze śmigiełkiem :) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alik te motki mają znaczek ze śmigiełkiem :) .

Które? Bo ja mam taki jak ten:

ktm+640+adventure+2003+original+manizales+caldas+colombia__6B08E8_1.jpg

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ależ to jest qrwa kocur!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chodziło mi o to że znaczek ma smigiełko a nie skrzydełko, chyba się nie mylę ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chodziło mi o to że znaczek ma smigiełko a nie skrzydełko, chyba się nie mylę ?

Jak już to nie znaczek, a znak graficzny - ewentualnie logo ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale ja pytałem jakie macie obroty na ssaniu przy całkowicie zimnym silniku. U mnie jest 1500, a wydaje mi się że powinno być więcej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale ja pytałem jakie macie obroty na ssaniu przy całkowicie zimnym silniku. U mnie jest 1500, a wydaje mi się że powinno być więcej.

A ja się pytam co to jest całkowicie zimy silnik? Ma -20 czy +20? ;) - No i czy silnik przy +20 można nazwać zimnym? ;)

Jeżeli na ssaniu masz 1500 to ile masz na wolnych obrotach bez ssania? Powiedzmy, że silnik masz już ciepły ( cokolwiek to znaczy).

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jezuuuuuuuu! Człowieku :) Ale chodzi czy gaśnie? Jeśli chodzi, nie krztusi się, nie dławi, chodzi równo i się rozgrzewa to czy się martwisz? Wydaje Ci się? A na jakiej podstawie? A masz pewność jakie powinny niby być? A jeśli masz pewność i powinny być wyższe to jaką masz pewność że wskazania obrotomierza są właściwe? A jeśli nie są właściwe to co jest niewłaściwe - obroty silnika czy wskazania obrotomierza?

I tak można do za*ebania :)

Działa to działa - na c*uj drążyć temat? :D

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Otoz to!! Moj zapala zimny bez ssania. Na ssaniu jesli go uruchomie, po nocy (10*), to zaraz po odpaleniu (3sec) gasnie. Trzeba zakrecic z ssaniem i od razu je wylaczyc. W zasadzie to jak sie ssania nie wlaczy, to tez odpali i pracuje rowno i raczej nie gasnie. Napewno cos jest zle wyregulowane, ale z uwagi na fakt iz dziala (teoretycznie lepiej niz powinien) to mam na to wyj...ane. Tu klade uszy po sobie i czekam na lomot od Jarka ;) :P

Wyslano na poczcie.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ulegli mnie nie interesują.

Lubię zbuntowanych ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesteście normalnie jak stare mohery. Zamiast pisać bzdury poprostu odpiszcie konkretnie. Silnik zimny, czyli taki po nocy, ile ma stopni nie istotne. Na nagrzanym mam ok 1100 obrotów, chciałem się dowiedzieć ile jest w innych f650 obrotów na ssaniu. To takie skomplikowane?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×