Skocz do zawartości
czeczuga

pytanie świeżaka - ssanie F650 1994

Recommended Posts

To nie ważne, ma chodzić równo, nie gasnąć i tyle.

To nie jest auto z milionem czujników.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pszemo - dla niego ważne :-)

Czeczuga, nie irytuj się, to żarty tylko, musisz trochę z nami pobyć żeby je wylapywac. Nikt nie chciał Cię urazić, serio, przynajmniej nie ja, jeśli tak się stało - przepraszam ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wczoraj jak odpalałem na ssaniu to było tak około 2200 obr. (pisze około bo wskazówka lekko drgała ;)), ale myślę że u każdego mogą być trochę inne obroty i nie wiem ile powinno być według książki i dlatego jest to skomplikowane ;). A i jeszcze dlaczego stare mohery? :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo zrzędzicie jak stare mohery na temat in vitro. W końcu jakiś konkret. 2200, czyli moje ssanie nie chodzi jeszcze tak jak powinno. Dla mnie ważne bo jeszcze niedawno nie działało wcale. A tak wiem, że jeszcze nie wszystko jest ok. Lubię mieć w motku wszystko sprawne, nie czekam aż się coś urwie lub zatrze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Większość ludzi wyznaje zasadę jak działa to po co psuć. Powodzenia w walce ze ssaniem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale tu właśnie nie za bardzo jeszcze działa. Dziękuję wszystkim piszący coś mądrego za rady, prześmiewcom dzięki za dowcipy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale jak zimny zapala na tym ssaniu i ma te 1500 obr. to po cholere to zmieniać!? Wiadomo z mechaniki ze zimny silnik nie lubi wysokich obrotòw, w ogole uruchamianie zimnego silnika powoduje powne chwilowe ekstremum dla jego częsci do ktorych jeszcze oleum nie dotarło a co dopiero przy ponad 2 tys obr. Ssanie jest po to zeby w ogòle dało sie odpalić na zimnym, potem jak najszybciej je wyłaczyc gdy silnik złapie swoje obroty.

Moja Rka tez ma ręczne ssanie, jak odpale to obroty ledwo przekraczają 1200, normalnie mam około 1tys. ale pali jak należy i nawet sie nad tym nie zastanawiałem....aż do tej pory hehehehe

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W końcu jakiś konkret. 2200, czyli moje ssanie nie chodzi jeszcze tak jak powinno.

A skąd ta pewność? Może on ma za wysokie obroty i coś nie tak w ustawieniach? Ale jak nie możesz spać spokojnie to zmieniaj, kombinuj.

Tak całkiem poważnie: zaczynanie od :"szukania" obrotów ssania to błąd. Pierwsze to powinieneś wiedzieć czy masz dobrze ustawiony, wyregulowany gaźnik, bez zanieczyszczeń, przedmuchów wewnętrznych ... - ssanie jest następne w łańcuszku ustawień.

Same obroty dla funkcji ssania mają mniejsze znaczenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To teraz może moje obroty silnika na ssaniu są za wysokie i być może czeka mnie regulacja. Ssanie staram się zaraz stopniowo zmniejszać po odpaleniu. Narazie nic nie kombinuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I teraz cale forum będzie sprawdzalo obroty na ssaniu, ehhh... :D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I teraz cale forum będzie sprawdzalo obroty na ssaniu, ehhh... :D

A tak sobie z przekory napiszę bo nikt nie naciska na mnie :D

Generalnie w ssaniu nie chodzi o obroty lecz o wzbogacenie mieszanki paliwowej. Podwyższone obroty to efekt pośredni ;)

To teraz jestem ciekaw co zrobią ci z wtryskiem - u nich w trybie sterowania automatycznego obroty zimnego silnika w pierwszym momencie uruchomienia wzrastają o ok 200 obrotów - gdzie im tam do 2200. Muszą teraz regulować aż osiągną ten poziom - bo tyle "wyciska" kolega Payo :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No o tym wlasnie od początku pisalim, ale niektórzy nie czytali :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie, jak ktoś ma jakieś ssanie to ...polewać panowie, polewać!☺

Edytowane przez nokian66
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarku poradź co z moim motkiem bo teraz to widze że ja mam problem :-(.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może napiszcie jeszcze, tylko nie jeździe po mnie jak po burej suce, czy jeżeli mam zapięcie biegu ze zgrzytem to co może być przyczyną. Szczególnie jedynka jest głośna. Widać, że ktoś wcześniej już grzebał, jest nowa uszczelka i silikon. Może to być wina sprężyn, czy tarcz? Czy dopóki nie zdejmę pokrywy to wróżenie z fusów? Linkę sprzęgła regulowałem, ale za bardzo się nie zmienia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak mozesz wyrzucic na luz na postoju to sie tym nie przejmuj - ten typ tak ma.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

.... jeżeli mam zapięcie biegu ze zgrzytem to co może być przyczyną.

BMW kolego, BMW !

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I to nie jest szydera - posłuchaj 10 modeli - dowolnych - będzie to samo :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×