Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kolejna zagadka - dla mnie z serii dziwnych...

Prowadzę motostat wiec czesco spisuje licznik przebiegu calkowitego i na tej podstawie motostat liczy spalanie, ale co ciekawe drugi licznik kasuje zawsze przy tankowaniu i oba wskazania sie nie pokrywaja. Licznik calkowity zawsze ma mniej km a ja sie pytam jakim cudem? Rozumiem ze moze byc roznica 1km bo zaleznie jak sie pelne km ustawia ale nie kilku jak ma to miejsce.

1 licznik calkowity, 2 dzienny

Np: 1- 113 2- 117

1- 298 2- 302

1- 217 2- 220

1- 364 2- 366

Ktos tak ma - to normalne?

W samochodzie oba liczniki dzialaja co do 1km

Edytowane przez raby

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdzies na forum bylo o takim przypadku. Nie pamietam tylko jak duze były różnice miedzy dziennym a całkowitym.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zagadnienie przekłamania między dwoma licznikami nie jest ani kwestią bezpieczeństwa, ani sprawności pojazdu. To raczej ciekawostka. To jest miejsce na spamowanie (chyba). Poza tym nie wyśmiewam nikogo, raczej daję miejsce do żartów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy wy jezdzicie motocyklami? Patrzycie na cos poza tylko dzida i do przodu?

Moze nie tylko moj licznik tak ma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak Mutomb pisze - była już tu taka sprawa. Najprawdopodobniej dane z licznika dziennego są rzadziej zapisywane do pamięci stałej, więc przy wielu krótkich jazdach/wyłączaniu zapłonu może się zdarzyć, że się liczniki "rozjadą"...

Edytowane przez kptBurek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

u mnie też liczniki się nie pokrywają.z tym że rozbieżności są większe.. z tego co zaobserwowałam licznik całościowy kilkukrotnie po krótkiej przejażdzce nie zapisał przejechanego dystansu a dzienny działał prawidłowo.

Dlaczego, niestety nie odpowiem bo nie wiem

Edytowane przez aaniś

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ciekawa teoria tylko licznik dzienny nawija wiecej km.

No to może przebieg całkowity jest rzadziej synchronizowany - nie pamiętam jak to było ;-)

Edytowane przez kptBurek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czujniczki, kabelki, cyfrowe liczniczki ehhhh... Nigdy nie kupię motocykla który bedzie mnie zmuszal do takich rozterek, analog to analog!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dajta spokoj z tymi wywodami.

Przynajmniej jedna osoba zauwazyla ze z licznikiem jest cos nie tak a jedna o tym czytala.

Po lifcie tez tak sie dzieje?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja mam dwie teorie. Pierwsza to taka, że licznik całościowy nie liczy wyjazdów i wjazdów do garażu. ;) :D

A druga, to że licznik dzienny zlicza km na podstawie prędkościomierza, który często zawyża prędkość właściwą. Natomiast licznik całkowity pokazuje faktyczny przebieg pojazdu. Tak sobie wymyśliłam...;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czy wy jezdzicie motocyklami? Patrzycie na cos poza tylko dzida i do przodu?

Moze nie tylko moj licznik tak ma.

Ja jeżdżę. Jak brakuje paliwa to dolewam i jadę dalej.

Coś źle robię?

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie ze nie, na drodze tyle się dzieje ze nie mam czasu :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, nie patrzysz na licznik.

Po co? Taki Marcin jeden spogląda na licznik i cały czas nieszczęśliwy z tego powodu ;) Paweł chce od życia innego życia niż poznańskie :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak w ogóle to ten licznik to jest bez sensu wynalazek, czlowiek patrzy zamiast jechac. Tak to by jechal tyle ile uwaza za bezpieczne dla siebie, a tak to jedzie ile znaki mowia. Licznik tylko odwraca uwage. Jak nawigacja - bez sensu, czlowiek sam wie jak jechac, a tak to jedzie gdzie nawigacja każe, nie Paweł? :-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten co to mu spalanie wzrosło z 4,1 do 4,5287656788?

Dla porównania kupił drugi, teraz dopiero ma zagwostkę :-D

Tak w ogóle to ten licznik to jest bez sensu wynalazek, czlowiek patrzy zamiast jechac. Tak to by jechal tyle ile uwaza za bezpieczne dla siebie, a tak to jedzie ile znaki mowia. Licznik tylko odwraca uwage. Jak nawigacja - bez sensu, czlowiek sam wie jak jechac, a tak to jedzie gdzie nawigacja każe, nie Paweł? :-)

Prawda :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten co to mu spalanie wzrosło z 4,1 do 4,5287656788?

Dla porównania kupił drugi, teraz dopiero ma zagwostkę :-D

:lol:

... ale widzisz jak chłop pozbył się kłopotu? Dał ten motek co więcej pali swojej pani :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam popracowac jako kierowca dla firm typu Exxon, Chevron. Zobaczycie co to licznik :D

Edytowane przez raby

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tez limit predkosci co do 1 km?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam , a na moim bmw 650 f licznik kilometrów się wykreskował i nie liczy km ,a dzienny tylko jak moto odpalone i po zgaszeniu wyzerowuje się ,poprostu stracił pamięć .Miałkto coś takiego i jak ją naprawił

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Przywitalni był? Miałkto przyjemność się z Tobą przywitać? ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam..

Mam problem z wyświetlaczem jak wyżej ktoś opisał:-,,licznik kilometrów się wykreskował i nie liczy km ,a dzienny tylko jak moto odpalone i po zgaszeniu wyzerowuje się ,poprostu stracił pamięć "..może ktoś się zetknął z takim objawem...

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×