Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bo Ty Raby to elektryk jesteś B-)

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo Ty Raby to elektryk jesteś B-)

kto tak twierdzi? Dyplom ze sredniej mowi co innego :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

planuję jeszcze montaż zegarka-termometru-miernika napięcia

http://allegro.pl/te...5345890408.html

Od razu odpowiem na pytanie po h...j

Termometr - może najmniej przydatny, ale jak się uda to sondę z funkcji OUT chcę zamontować w zbiorniku oleju. Nie wiem po co, ale może się to przyda. Pozostaje jeszcze temp IN , pokazująca w tym wypadku temp otoczenia

Zegarek - motocyklem dojeżdżam do pracy ok 12 km w jedną stronę więc może być potrzebny.

Pomiar napiecia - miałem niedawno przykrą niespodziankę, padł mi regulator napięcia, akurat byłem w trasie i zonk. Aku padło, resztkami prądu odpaliłem na pych i dojechałem do kolegi, gdzie podładowałem aku i bez świateł i kierunkowskazów wróciłem do domu. 25 km przez miasto. Dojechałem do garażu, włączyłem kierunkowskaz i moto zdechło. Fart. Dlatego chcę mieć monitor napięcia. Kupiłem na allegro prawdopodobnie chiński regler za 75 zika i nie wiem ile on pociągnie.

Może ktoś już montował podobny wynalazek ?

Edytowane przez czeczuga

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sondę z funkcji OUT chcę zamontować w zbiorniku oleju.

Nie bardzo. Termometr, który pokazałeś mierzy do +70 stopni Celsjusza. To za mało na pomiar temperatury oleju.

Poza tym stopisz tylko obudowę sondy, zapaprzesz olej. I jak sobie wyobrażasz wprowadzenie sondy do zbiornika bez druciarstwa?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Barometr sobie zamontuj, czujniki cofania i TV satelitarną. ;-)

Będzie jak w goldwingu :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie bardzo. Termometr, który pokazałeś mierzy do +70 stopni Celsjusza. To za mało na pomiar temperatury oleju.

Poza tym stopisz tylko obudowę sondy, zapaprzesz olej. I jak sobie wyobrażasz wprowadzenie sondy do zbiornika bez druciarstwa?

Fakt, o tym nie pomyślałem

Fajny, ale trochę drogi, poza tym chciałbym mieć jeszcze zegarek

Będzie jak w goldwingu :)

Wiedziałem że dostanę zjeby za oklejanie i wiochę, ale chciałem go zamontować pod szybą aby nie za bardzo rzucał się w oczy, ale żebym ja go widział. Poza tym w terenie za bardzo nie latam, więc na wadze mi nie zależy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Montuj co chcesz i nie sluchaj p.......

Ja mam zegarek w serii wiec to odpadlo. A temp oleju olej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Montuj co chcesz i nie sluchaj p.......

Ja mam zegarek w serii wiec to odpadlo. A temp oleju olej.

No i oleję. Po prostu nie wiedziałem co zrobić z dodatkowym czujnikiem temperatury w tym urzadzeniu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Pod pachę zamocuj.

Gdzie indziej pomiar będzie dokładniejszy i z zamocowaniem pewnie będzie łatwiej. ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdzie indziej pomiar będzie dokładniejszy i z zamocowaniem pewnie będzie łatwiej. ;-)

Taka stacja dokująca? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdzie indziej pomiar będzie dokładniejszy i z zamocowaniem pewnie będzie łatwiej. ;-)

Taka stacja dokująca? :)

Nie ma co sie smiac. Przegrzanie jajek to poważna sprawa :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zauważyłem, że na tym forum głównie się wyśmiewacie, cokolwiek by nie napisał. Odpowiedzi merytorycznych jest mało. Proponuję zmienić nazwę forum z BMW F650 na "walimy w huja"

Edytowane przez czeczuga
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zauważyłem, że na tym forum głównie się wyśmienicie, cokolwiek by nie napisał. Odpowiedzi merytorycznych jest mało. Proponuję zmienić nazwę forum z BMW F650 na "walimy w huja"

"Wyśmienicie" to się bawimy ale nie wiesz chyba że w h...a cięcie też zajęcie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo to jest poważne forum o zacięciu rozrywkowym.

Jest merytorycznie, ale i wesoło.

Albo się przyzwyczaisz albo ..... Nikt nikogo nie zmusza.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zauważyłem, że na tym forum głównie się wyśmienicie, cokolwiek by nie napisał. Odpowiedzi merytorycznych jest mało. Proponuję zmienić nazwę forum z BMW F650 na "walimy w huja"

Z rzeczy mało ważnych - owszem, z rzeczy poważnych - raczej nie.

Przyznaje, czasami się zdarzy że jakiś orzeł rzuci żartem w nieodpowiednim dziale, ale czy tym czyni komuś krzywdę?

Nie sądzę.

Raczej powoduje uśmiech a w skrajnych przypadkach parsknięcie prosto w monitor przeżuwaną masa.

Kochany, siedzisz tu od końca czerwca i jak sądzę, a nawet przekonany jestem, nikt Cie przez ten czas od hujów nie wyzwał a jedynie co się stało to pociągnął z Twojego wynalazku. Czy każdemu się musi podobać ten Twój prototyp?

Wszak jak mówi przysłowie, jeden woli szczupłe a inny woli trochę cienia na plaży.

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czeczuga bardzo fajny uchwyt. Estetycznie wykonany. Sam mam problem z takim samym pokrowce na navi w mojej eFce :/ ... Ja mam wysoką ciemną szybkę , więc dumam nad zamontowaniem jej nad zegarami przy szybie. Ale to zaś trzeba wiercić w obudowie zegarów a obudowa jest ruchoma i dupa blada.. Ogołem ciasno tam jest żeby domontować coś dodatkowego. A musowo to zegarek, i termometr też by się przydał.. Tylko gdzie ??.. Przyjdzie zima to się będzie kombinować

Edytowane przez Robi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×