Skocz do zawartości
dzieciak

pierwszy moto - F650GS 2008

Recommended Posts

Witam,

Dzisiaj nadszedł ten wielki dzień, w którym zdałem prawko :-D . Planuję kupić na dniach motocykl z tzw. zaufanego źródła, jednak mam prośbę do tutejszych forumowiczów o kilka wskazówek. Nie chcę robić za długiego wątku więc proszę o info od pomocnej osoby, to przesłałbym więcej szczegółów na prv.

Chyba, że jedziemy otwarcie tutaj.

dzięki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tutaj mamy taki zwyczaj, że najpierw się witamy - jak cywilizowani ludzie - w odpowiednim dziale, wyglądasz na inteligentnego - znajdziesz ;)\

Hahahahaha! Pierwszy!!! :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hahahahah :D No! Tak kiedyś się krzyczało! Spalone, albo "pobite gary, pobite gary" :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wyglądasz na inteligentnego

spoko. dzięki za "zawoalowany" komplement ;-)

a wracając do mojego pytania? ktoś pomoże?

Edytowane przez dzieciak
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... mam prośbę do tutejszych forumowiczów o kilka wskazówek.

No to mamusia musi zacząć, aby pomóc Dzieciakowi bo pewnie problemy z czytaniem i ogólnie szukaniem ... ;)

http://f650gs.pl/topic/2137-jak-kupowac-motocykl%E2%80%A6-powiesc-w-odcinkach/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to juz czytałem. spokojnie - odrobiłem pracę domową :)

potrzebuję trochę więcej szczegółów. dodatkowo jak pisałem - to moje pierwsze moto więc niestety nie mam wiedzy żeby ocenić wizualnie czy dany model jest jak na swój rocznik i przebieg faktycznie ok.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Seb... Zajebiste wejście...

Nawiązując do pytania... Jedziemy otwarcie.... Tylko po kim???

A co to znaczy zaufane źródło?

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to juz czytałem. spokojnie - odrobiłem pracę domową :)

potrzebuję trochę więcej szczegółów. dodatkowo jak pisałem - to moje pierwsze moto więc niestety nie mam wiedzy żeby ocenić wizualnie czy dany model jest jak na swój rocznik i przebieg faktycznie ok.

Chyba pracujemy w różnych systemach walutowych. Chyba Twoje oczekiwania mijają się ( i to bardzo ) z naszymi możliwościami. Może wróżbita Maciej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ok. dzięki. zaufane źródło to znajomy mojego dobrego kumpla. około 3 lat temu kupił BMW F650GS twin (800cc), ABS, rocznik 2007 (rejestracja 2008) od pierwszego właściciela (chyba z Wrocławia ale to nieważne). Jak się okazało - motocykle to nie była bajka tamtego gościa i w ciągu tych trzech lat przejechał około 3 tys kilometrów. Motocykl stał głównie w garażu. Ma przejechane 12 tys kilometrów, po 10 tys był robiony przegląd.

Mój kumpel mówi, że przy tamtym zakupie moto był też sprawdzany w serwisie (szlify, itp) i wszystko było ok.

Cena jaką sobie życzy to 18 tys PLN.

I teraz do brzegu - właśnie po to założyłem ten wątek aby podpytać o to czy taka cena nie jest za wysoka (na necie nie ma za dużo transakcji do porównania). Chciałbym się dowiedzieć na co szczególnie zwrócić uwagę (w tym modelu) aby wyliczyć jakie jeszcze koszty mnie czekają. Mógłbym wstawić kilka fotek żeby poznać Waszą opinię tylko potrzebuję info co dokładnie powinienem przesłać żebyście mogli ocenić.

Tyle i dzięki

to tyle.

Edytowane przez dzieciak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To może od ceny zacznijmy.

Cena to rzecz względna i umowna. 18 jak mawia Admin Paweł to Pewex, ale każdy ma prawo do indywidualnej decyzji. A tak swoją drogą to jak coś wycenić nie widząc nawet zdjęcia ??? :shock: Przy czym od razu mówię: na podstawie zdjęcia też się nie da!

Na nas generalnie nie robią wrażenia jakie snuje sprzedawca - może tak, a może nie. Jak kumpel to chyba powinieneś mieć większe zaufanie do niego niż do nas :roll:

Na co szczególnie zwrócić uwagę? A co zostało pominięte w wątku Alika o kupnie? Mnie się wydaje, że dość jasno tam opisał na co trzeba zwrócić uwagę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2007 rocznik to już 8 latek... Sam musisz sobie odpowiedzieć, czy to dużo, czy mało za ten motocykl. Jeżeli przebieg jest autentyczny to motorek powinien wyglądać jak nowy... Dojedź obloookaj... Chyba wiesz jak wygląda nowe?

Edit: Szukaliśmy kiedyś 1200rt. Było fajne ogłoszenie, ze zdjęć super... Gość do afryki miał nim jechać... Jednak coś niewypaliło i chciał sprzedać. 400km w jedną stronę... Oglądamy, odpalamy i... jedna wielka mina, brakuje śrubek, gmole (bardotki) latają, tarcza pływająca cokolwiek to znaczy...

Pozory mylą, to co Ci Jarek napisał przed chwilą zdjęcia wiele nie pokażą... cza być czujnym i patrzeć, dotykać... a cena... niska źle, wysoka jeszcze gorzej...

Edytowane przez manioora
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kufry ma? handbary ma? szybę niską czy wysoką ma? opony w jakim stanie i jakie? napęd w jakim? podgrzewane manetki ma? zapalniczkę i popielniczkę ma? podgrzewane siedzenie ma? gps ma? wodotrysk ma?

daj zdjęcia bo tak to rozmawiamy (a w zasadzie piszemy) o motku, którego chyba nie ma,

z tego co wiem to jest dwóch forumowiczów, którzy intensywnie użytkują takie motocykle (taki jeden jest z wawy i coo), jak opiszesz tutaj moto i będą zdjęcia to z pewnością ktoś Ci pomoże - to dobre forum i mili ludzie

ps. poczytaj niektóre tematy z zamierzam kupić moto lub nowości...... http://f650gs.pl/topic/1069-nowosci-z-otomotopl-allegro-ebay%E2%80%A6/page__st__6700

forumowicze na podstawie zdjęć, VINu, i opisu potrafią całkiem fajnie opisać moto i podpowiedzieć na co zwrócić uwagę

Edytowane przez red

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Generalnie to takie skojarzenie: powiedzcie mi co myślicie o motorze, który mam na myśli ... ;)

... to dobre forum i mili ludzie

To ci dobrzy oraz ja ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mój jeden ma 12 i wygląda jak nowy , drugi ma 14 i jest równie ładny ;-) . z kolei f650gs 2007 mojego serdecznego kolegi wygląda jak po dakarze a ma 8 tysiecy . całe życie spędził na przepychaniu z jednej hali na drugą a jak nie było miejsca to stał /i stoi :-D / na dworze bez wzgledu na pogodę . ale jak by mu wymienić siedzenie /coś na nie kiedyś spadło ;-) / , domyć i dopolerować lakier który jest różowy a nie czerwony to nówka sztuka bedzie . i ma 8 tysięcy , tyle że gość jest mechanikiem samochodowym a na motku czasem po częsci poleci do hurtowni . stan mechaniczny idealny , salon inchcape wrocław , pierwszy właściciel .

cena - cena jest zawsze do uzgodnienia , jak nie jest to znaczy że właściciel nie chce sprzedać albo ma sentymentalny stosunek ;-) . 18 to pewex ale już 17 to bliżej normy . pytanie o ewentualne wyposażenie - jest , nie ma . i jak długo bedziesz tym jeździł czyli ile stracisz sprzedając za rok ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Qrwa!!! :D

qrwa Seb, dałem Ci lajka w pierwszym poście - a tu okazuje się, że nie sprawdziłeś nowego forumowicza i takie błędy sadzisz

ogarnij się chłopie i żeby mi tu więcej takich wpadek nie było

a teraz leć po zaległe piwo dla Reda, ino wartko!!!

:D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam po przerwie urlopowej. Żeby nie rozmawiać już teoretycznie poniżej wklejam kilka zdjęć motocykla i jego numer VIN. Planuję w tym tygodniu zrobić nim jazdę próbną, więc będzie okazja porozmawiać o cenie...

Tak jak pisałem - przebieg około 12 tys, raczej rzadko używany. Niestety trochę golas (czeka mnie zakup kufra i crash barów). Poproszę o Wasze sugestie, rady - bo jako laik nawet nie wiem czy jest to obniżona wersja czy nie...

dzięki

VIN: WB10218038ZT25041

d42ba519f3657653med.jpg4c4045384bd9592dmed.jpg8af9675b5c407e23med.jpg0bb25f648ea647f9med.jpg800d4ab9cdc8a752med.jpg478c589e3d8ba1bemed.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obniżony nie jest, nie ma komputera pokładowego. Tyle widać. Przebieg... aaa, nie będę znów :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×