Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Zaliczyłem KTMem przejażdżkę 160 km asfaltem, utwierdziłem się tylko dlaczego nienawidzę jeździć krajowymi drogami i wybieram albo drogi gminne albo off-road

Z kilku sytuacji najgłupsza była ta:

Jadę za dwoma tirami, za mną kolumna aut. Podwójna ciągła, krzyżówka, na środku jezdni wysepki. Za krzyżówką droga pusta, szykuję się do wyprzedzania, rzut oka w lusterko - debil pędzi pełną petardą, lewym pasem przez krzyżówkę omijając wysepki lewą stroną. Nawet nie wiem jak to skomentować. 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, gilby napisał:

... Nawet nie wiem jak to skomentować. 

 

Ja wiem ale potem różni poprawni politycznie mają pretensję, że nazywam rzeczy po imieniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja wiem ale potem różni poprawni politycznie mają pretensję, że nazywam rzeczy po imieniu.

Ja bym napisał, że to był tępy dzid albo tępa dzida, ale nie napiszę, bo tu porządne forum jest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Doznał obrażeń powyżej dni siedmiu :default_laugh: jebłem :default_laugh:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wrocław

https://goo.gl/maps/hRDryAPFBcP2

(...) 16 lipca 2017, godzina 23:07. Po przejechaniu pociągu, ruszyłem z przejazdu przy Młynie Sułkowice w stronę obwodnicy śródmiejskiej. Za pierwszym zakrętem, drogę przebiegło mi małe stado dzików (locha z kilkoma młodymi). Zacząłem hamować i gdy myślałem, że stado przebiegło, okazało się, że jeden warchlak został z tyłu. Próbowałem go jeszcze ominąć, ale wręcz wskoczył mi idealnie przed koło. Szczęście, ze jechałem 35- max 40 km/h. Bilans: mi nic nie jest, dzik pewnie poturbowany, ale uciekł, motocykl kilka odrapań, ale crashpad uratował sytuację. Pozdrowienia dla kierowców, którzy mi pomogli! (...)

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrze ze nic poważnego sie nie stało. Miałem kiedyś bardzo podobnie ale na szczęście autem. Jeden mały był spóźniony i wyleciał gdy juz myślałem ze stado przeszło. Oczywiście w przypadku auta mniejsze konsekwencje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ucieczka motocyklisty przed policjantami

5 lat więzienia grozi motocykliście, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna po kilkukilometrowym pościgu został zatrzymany przez ełckich policjantów. Jak się okazało, 29-latek nie posiadał uprawnień do kierowania.

Policjanci ełckiej komendy próbowali zatrzymać na jednej z ulic miasta motocyklistę, który na widok radiowozu przyspieszył i zaczął uciekać. Mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Uciekając stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na jezdnię, informuje Agata Kulikowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej. Powodem jego ucieczki był brak uprawnień do kierowania motocyklem i strach przed konsekwencjami takiego zachowania, dodaje Kulikowska.

29-latek został ukarany mandatami za popełnione wykroczenia. Przypomnijmy, że zgodnie z nowymi przepisami, niezatrzymanie się do kontroli drogowej to przestępstwo. Grozi za to kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów nawet na 15 lat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajnie że zakaz prowadzenia pojazdów, tylko jak to niby ma ukarać kogoś kto i tak bez uprawnień jeździ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
41 minut temu, BrunoJ napisał:

Fajnie że zakaz prowadzenia pojazdów, tylko jak to niby ma ukarać kogoś kto i tak bez uprawnień jeździ?

Na zakazie prowadzenia pojazdów, konsekwencje ich prowadzenia, mają inne paragrafy, niż jazda bez uprawnień ale bez zakazu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem, wychodzę jednak z założenia że jeśli ktoś jest tak bezmyślny żeby bez uprawnień jeździć, to i na zakazie będzie. Mentalność 5 latka - brak umiejętności przewidywania konsekwencji....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to przy patologicznym jeżdżeniu na zakazie, będzie można zastosować izolację w postaci więzienia (do 3 lat)

Świat od zawsze pełny jest różnych ludzi, ja np nie morduję i nie gwałcę tylko dlatego, że obawiam się konsekwencji karnych.

 

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@artex nie dojrze, że jesteś masochistą to i jeszcze marzycielem-mordercą-gwałcicielem? Ja np na zasadzie "nie rób bliźniemu, co tobie niemile", nie morduję i nie gwałcę coby potem nie trafić na kogoś kto miałby ochotę mi to samo zrobić :default_cool:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×