Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

A mnie ostatnio zaskoczył kierownik Audi, który z znienacka postanowił zawrócić na podwójnej w momencie kiedy przeszło mi przez myśl co by go wyprzedzić :default_happy:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Peterka napisał:

A mnie ostatnio zaskoczył kierownik Audi, który z znienacka postanowił zawrócić na podwójnej w momencie kiedy przeszło mi przez myśl co by go wyprzedzić :default_happy:

Również na podwójnej?

A jak się nazywa osoba, która oficjalne nawołuje do przestrzegania określonych zasad, piętnuje za to innych, a jednoczesne sama je łamanie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

^ Motocyklem da się wyprzedzić nie przekraczając linii.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, PeKaeS napisał:

Również na podwójnej?

A jak się nazywa osoba, która oficjalne nawołuje do przestrzegania określonych zasad, piętnuje za to innych, a jednoczesne sama je łamanie?

Manipulator? Który miesza dwa różne systemy walutowe?

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, MrBodek napisał:

^ Motocyklem da się wyprzedzić nie przekraczając linii.

O ile nie przekroczy się linii to pewnie na żyletkę się da.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O ile nie przekroczy się linii to pewnie na żyletkę się da.

Nie przesadzaj Sławek zazwyczaj kierowcy zjeżdżają do prawej i miejsca jest dość. A wtedy zgodnie z przepisami mamy prawo wyprzedzać. Ja zawsze używam kierunkowskazu, dla własnego bezpieczeństwa również przekraczam linie ciągłą w takich wypadkach, chyba ze nie ma na to miejsca. Podstawowa zasada przed wyprzedzeniem to dać szansę wyprzedzanemu aby Ciebie zauważył wcześniej i widział jaki manewr chcesz przeprowadzić. Nikt nie jest idealny.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, dakarowy napisał:

Nie przesadzaj Sławek zazwyczaj kierowcy zjeżdżają do prawej i miejsca jest dość. A wtedy zgodnie z przepisami mamy prawo wyprzedzać. Ja zawsze używam kierunkowskazu, dla własnego bezpieczeństwa również przekraczam linie ciągłą w takich wypadkach, chyba ze nie ma na to miejsca. Podstawowa zasada przed wyprzedzeniem to dać szansę wyprzedzanemu aby Ciebie zauważył wcześniej i widział jaki manewr chcesz przeprowadzić. Nikt nie jest idealny.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Niestety policja ma inną wykładnię.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Niestety policja ma inną wykładnię.
Nie wiem, nie spotkałem się z inną wykładnią, z tego co pamiętam i ostatnią informację jaką zakodowalem, to że w obrębie jednego pasa sygnalizując wyprzedzanie jest to dozwolone.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taka interpretacja jest już chyba ogólnie przyjęta. Było sporo dyskusji na ten temat przy okazji wymijania w korkach, ale ostatecznie stanęło na tym, że na jednym pasie ruchu mogą znajdować się 2 pojazdy obok siebie (motek i auto). 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W obrębie jednego pasa można


Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W przypadku Peterki nie wiemy, czy gość nie próbował zawracać z miejsca parkinowego, a nie  będąc w ruchu. To jest  częstszy przypadek. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A nie jest przypadkiem tak, ze w korku to mamy manewr wymijania i wowczas mozna przekroczyc linie a w przypadku wyprzedzania podwojna linia oznacza zakaz wyprzedzania a wowczas zakaz to zakaz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, ale tylko w przypadku, jeśli sędzia będzie motocyklistą. Najlepiej z tego samego forum co podsądny. 

Edytowane przez JacekJ
  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
17 godzin temu, voco napisał:

A nie jest przypadkiem tak, ze w korku to mamy manewr wymijania i wowczas mozna przekroczyc linie a w przypadku wyprzedzania podwojna linia oznacza zakaz wyprzedzania a wowczas zakaz to zakaz.

Generalnie nie wolno przekroczyć linii ciągłej. Wyprzedzając i jednocześnie nie przekraczając linii ciągłej jak najbardziej możesz wyprzedzić. Chyba, że wcześniej będzie znak B-25, wówczas zależy już od Policjanta i od ewentualnie sędziego.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajny material. W tej sytuacji na początku, jak wyprzedza pomiędzy samochodami zakladalbym się że nieprzepisowo. A tu proszę...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pamiętajcie więc - na krótkim odcinku można, także redukcja, ogień, czerwony kolektor i spokojnie wyprzedzamy :default_laugh:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Węgorzewo

Brakiem wyobraźni i zdrowego rozsądku wykazał się zatrzymany przez węgorzewskich policjantów motocyklista. 38-latek pędził ulicami miasta z prędkością 150 km/h. Oznacza to, że przekroczył dozwoloną prędkość o 100 km/h. Kontrolującym go policjantom tłumaczył, że to nowy zakup i chciał go przetestować.

Mężczyzna został ukarany 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi.
– Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali też kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące – informuje Agnieszka Filipska z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie.

Radio5.com

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Auć
 
Z lewą nogą to szału chyba nie ma

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszyscy już widzieli?



Zastanawiam się co kombinował... Wheelie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×