Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

W zasadzie to mógłby w ogóle nie jechać w ten sposób między poruszającymi się pojazdami.

Czemu, skoro nasze prawo na to pozwala?

Gryps ze Złomdroida 4.2.2- Lenofon A830

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo tak się może zakończyć. To zachowanie z serii ryzykownych. Jadąc samochodem, popatrz w korku ile pojazdów zmienia nagle pas ruchu. Z prawem czy bez, jest to niebezpieczne.

Edytowane przez JacekJ
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wg mnie to ten w puszce z kamerką specjalnie, chamsko zajechał mu drogę i chłopaka dosłownie zwinął na 2oo!!!

Z kierunkowskazem? W sumie może akurat chciał sobie zrobić cały bok...

Czemu, skoro nasze prawo na to pozwala?

Gryps ze Złomdroida 4.2.2- Lenofon A830

Bo, jak pokazuje ten film, to niezbyt bezpieczne. Wszystkie auta jadą z taką samą prędkością, widzisz miejsce to zmieniasz pas. Co innego stojące, przynajmniej nie skręcą w miejscu, tylko można drzwiami dostać.

Edit: Zdublowałem nieco Jacka, pardą!

Edytowane przez rasta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kwestią jest prędkość. Jadących równo wyprzedzamy. Gdy po którejś stronie jest luka, zwalniamy, upewniamy się i dopiero lecimy. Podczas takiego wyprzedzania należy pamiętać, że nasze koła powinny być po prawej stronie linii.

Gryps ze Złomdroida 4.2.2- Lenofon A830

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem, lepiej wyprzedzać stojących i to ciasno stojących. ale ja bardzo mało jeżdżę po mieście, więc nie mam ciśnienia. Rozumiem, że ktoś dojeżdżając codziennie inaczej widzi sprawę. Ale nadal jest to ryzykowne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wsiadanie na moto jest generalnie ryzykowne.

Gryps ze Złomdroida 4.2.2- Lenofon A830

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadza się, podobnie jak jedzenie owsianki. Jeśli robisz to na oblodzonym, stromym dachu, to trochę bardziej.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem, lepiej wyprzedzać stojących i to ciasno stojących. ale ja bardzo mało jeżdżę po mieście, więc nie mam ciśnienia. Rozumiem, że ktoś dojeżdżając codziennie inaczej widzi sprawę. Ale nadal jest to ryzykowne.

prawda, ale może być tak, ze ktoś ma ochotę na ryzyko a nawet na rozwałkę na innym wozie, co w tym złego?

Edytowane przez artex

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja to nawet jak jadę dwupasmówką to zazwyczaj nie jadę równolegle z puszką na pasie obok. Zawsze albo przed albo za nią.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja to nawet jak jadę dwupasmówką to zazwyczaj nie jadę równolegle z puszką na pasie obok. Zawsze albo przed albo za nią.

ja generalnie też, chociaż "zawsze" to niestety nie napiszę

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja to nawet jak jadę dwupasmówką to zazwyczaj nie jadę równolegle z puszką na pasie obok. Zawsze albo przed albo za nią.

a który sezon na moto?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a który sezon na moto?

A edytować posty umie? ;>

Sezon chyba nie ma większego znaczenia, lepiej tak nie robić bo 90% kierowców jest ślepa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja sporo jeżdżę po mieście i generalnie nigdy mi się nie spieszy aż tak bardzo żeby jechać między poruszającymi się puszkami, trochę się tego boję. Wystarczy, że któraś będzie chciała ominąć dziurę w drodze a tych jest sporo i może być nieprzyjemnie. Jeśli samochody stoją w korku to co innego, staram się wcisnąć jak najdalej.

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Policjant zdjęty z maszyny.

http://www.gazetawro...aleria-material

coś ostatnio kierowcy w wieku okołoemerytalnym się nie popisują:

http://kartuzy.info/wiadomosc,19193,Zukowo-13-latka-potracona-przez-samochod.html

no i te lusterka w puszkach plus brawura na moto:

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Smiertelny-wypadek-motocyklisty-w-centrum-Gdyni-n80712.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A edytować posty umie? ;>

Sezon chyba nie ma większego znaczenia, lepiej tak nie robić bo 90% kierowców jest ślepa.

a fakt, dobra uwaga z tą edycją

w moim przypadku miał i to b. duże znaczenie, im więcej sezonów wykręcone, tym więcej nonszalancji i rutyny

kto wie, bardzo możliwe, ze tylko ja tak mam

EDIT: tak naprawdę to chciałem sobie liczbę postów nabić:/

Edytowane przez artex

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przedwczoraj skasowalbym motocykliste puszka a wlasciwie idiote na motocyklu. Jak widac na chopperach/cruiserach tez szaleja.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a fakt, dobra uwaga z tą edycją

w moim przypadku miał i to b. duże znaczenie, im więcej sezonów wykręcone, tym więcej nonszalancji i rutyny

kto wie, bardzo możliwe, ze tylko ja tak mam

EDIT: tak naprawdę to chciałem sobie liczbę postów nabić:/

Na kursie wspominali nam, że najwięcej ginie motocyklistów w 3 sezonie latania. Później się już jakoś uspokajają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na kursie wspominali nam, że najwięcej ginie motocyklistów w 3 sezonie latania. Później się już jakoś uspokajają.

to mój 3 sezon, chyba zamknę motonga w garażu i przesiądę się na rower

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Policjant zdjęty z maszyny.

http://www.gazetawro...aleria-material

siedziałem w knajpie skrzyżowanie dalej, starszy jegomość spóźnił się na spotkanie ze starszą jegomościówą z powodu w/w korka... jegomość: "znowu jakiś wariat na motocyklu się rozbił, przez niego ten korek, tyle czasu musiałem w korku, teraz pełno tych wariatów na motocyklach..."

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Policjant zdjęty z maszyny.

http://www.gazetawro...aleria-material

Akurat z Michałem się znamy i odwiedziłam go w szpitalu.Ma lewą rękę połamaną, dziś wieczorem operacja, prawy bark już nastawiony, bardzo mocno poobijany zobaczymy co będzie dalej. Pan starszy (ponad 75lat) nie przyznaje się do winy. Dodam tylko że lewą nogę Michała uratowały gmole i kufer

Edytowane przez aaniś

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Policjant zdjęty z maszyny.

http://www.gazetawro...aleria-material

Znaczkiem firmowym skody jest niewiadomoco…ale najbardziej przypomina indianina… :)

Można taki tytuł wyczarować do gazety: "Indianin zaatakował psa…" :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

[/size]

Akurat z Michałem się znamy i odwiedziłam go w szpitalu.Ma lewą rękę połamaną, dziś wieczorem operacja, prawy bark już nastawiony, bardzo mocno poobijany zobaczymy co będzie dalej. Pan starszy (ponad 75lat) nie przyznaje się do winy. Dodam tylko że lewą nogę Michała uratowały gmole i kufer

Świat jest mały…dobrze, że kierownikowi stało się tylko tyle… Pozdrowiska dla Michała. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiedziałem co mówię, gdy po sprzedaniu BMW postanowiłem, że nie ważne jaki motocykl będę mieć- musi on być ogmolowany. Jeszcze ze 2 takie informacje, a odezwę się do kogo trzeba i będzie motocykl z zewnętrzną ramą przestrzenną.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja to nawet jak jadę dwupasmówką to zazwyczaj nie jadę równolegle z puszką na pasie obok. Zawsze albo przed albo za nią.

a który sezon na moto?

Drugi. Ale przed zrobieniem prawka parę motogodzin miałem już wyjeżdżonych crossem i pochodnymi. Parę gleb walnąłem. Bark będę miał rozwalony pewnie już do końca życia. I pierdziele na betonie lądować. Szczególnie, że kierowcy samochodów zazwyczaj wrzucają kierunek dopiero jak skręcają kierownicę. Nie żebym się bał jechać czy się czuł jakoś niepewnie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×