Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Albo jeździć na asfaltowych oponach - wtedy nie ma różnicy czy zaklejona czy nie :)

Ja tak własnie robie :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tak własnie robie :lol:

Jesteś zwycięzcą! :lol: :beer:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesteś zwycięzcą! :lol: :beer:

Nie sadze. Raczej leniuchem :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nosił wilk razy kilka... Wczoraj obstawialismy imprezę zamykając grupę i wyganiajac ludzi z lasu żeby ich noc nie złapała.

Noc złapała nas co w połączeniu z gownianym swiatlem w Xie zakończyło sie podróżą do miejscowego szpitala. Trafiłem na zwalony konar i poleciałem jakies 10 metrów na zupermana. Medycy stwierdzili ze nic nie połamane, ale zebra bolą jak cholera i do tego poobijalem biodro. Mam nadzieje ze tylko poobijana nie zwichnięte.

Nauczka: trzymaj sie z daleka od lasu kiedy robi sie ciemno

Po wizycie u ortopedy. Zeberka ladnie sie goja, biodro natomiast gorzej. Wnikliwe przestudiowanie przeswietlenia wykazalo male pekniecie na panewce kosci biodrowej. W sobote tomografia, zeby potwierdzic lub (mam nadzieje) wykluczyc... Sie porobilo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to składaj się Piotruś, jedz dużo żelek haribo :-P

a jak będziesz in Poland to wpadnijcie na zimne nóżki w galarecie :-D

z "lornetą" of cors

Edytowane przez Francuz
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piotr, nie pisz że dzisiaj wizyta u ortopedy a pojutrze tomografia biodra bo ludzie pomyślą że w tych USA to jakiś super NFZ jest czy cóś...A tak serio-jeśli pęknięcie do weryfikacji w TK, to raczej cementowanie Ci nie grozi? Oszczędzisz biodro kilka tygodni i powinno być ok.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piotr, nie pisz że dzisiaj wizyta u ortopedy a pojutrze tomografia biodra bo ludzie pomyślą że w tych USA to jakiś super NFZ jest czy cóś...A tak serio-jeśli pęknięcie do weryfikacji w TK, to raczej cementowanie Ci nie grozi? Oszczędzisz biodro kilka tygodni i powinno być ok.

Prawde mowiac najdluzej zeszlo mi z zatwierdzeniem TK przez ubezpieczyciela. Zlecone w srode o 12 w poludnie, zatwierdzone w czwartek o 11 rano...

Wybralem wydzial radiologii w miejscowym szpitalu bo opinie maja dobra i dali mi termin na sobote rano. Gdybym szukal dluzej to w promilu 100 km od domu znalazlbym cos na ten sam dzien lub nastepny, Wiem bo czesto pracownikom wyszukuje z racji zawodu.

Cementowanie zdecydowanie nie, pare tygodni na kulach i fizykoterapia. Jak sie uda to na sylwestra z Edytka potanczymy :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W ramach fizykoterapii to w Sylwestra zapodaj Lambadę, ołówek w tyłek i kręcić ósemki na ścianie!

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla tego Pana Policjanta to chyba niebezpieczna sytuacja

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie oficera" :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po wizycie u ortopedy. Zeberka ladnie sie goja, biodro natomiast gorzej. Wnikliwe przestudiowanie przeswietlenia wykazalo male pekniecie na panewce kosci biodrowej. W sobote tomografia, zeby potwierdzic lub (mam nadzieje) wykluczyc... Sie porobilo

No i dupa...

Odlamek dlugosci 6.5 mm i szerokosci 4 mm w dolnej czesci panewki kosci biodrowej zewnetrznej sciany. W poniedzialek badania, a w srode pod narkoza badanie jak stabilny lub nie jest staw biodrowy. Jesli test wypadnie niepomyslnie beda odrazu kroic i zespalac blacha i srubami.

Odechcialo sie wszystkiego....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to lipa panie Piotrek :-/

wysłano z wodoszczelnego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też miałam obojczyk zespalany blachą i w sumie skończyło się lepiej niż bez blachy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to lipa panie Piotrek :-/

wysłano z wodoszczelnego

Lipa jak ch...

Ja też miałam obojczyk zespalany blachą i w sumie skończyło się lepiej niż bez blachy.

Nie pomniejszajac Twojego doswiadczenia, chcialbym miec obojczyk do zespolenia zamiast biodra. Mam nadzieje, ze moj wynik bedzie rownie dobry. Mam jednego z lepszych fachowcow ortopedii w tej czesci stanow.

Edytowane przez looksgoodinblack

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzymam kciuki za Ciebie, żeby wszystko skończyło się dobrze.

A pisze dlatego, że też poszłam do jednego z najlepszych ortopedów w Szczecinie, który powiedział mi żebym absolutnie nie zgadzała się na zabieg operacyjny. Na szczęcie posłuchałam lekarza ze szpitala i dzisiaj nie mam żadnych problemów ruchowych pozostała "tylko" blizna.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wiele osób by się zamieniło z Tobą na taką diagnozę, znam paru osobiście :/

mam nadzieję, że nie za ostro, powrotu do zdrowia!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bioderko trochę kicha, boli. Dobrze że wy tam już macie legalne zioło :-)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla tego Pana Policjanta to chyba niebezpieczna sytuacja

Podczas szkolenia w Bydgoszczy dowiedzieliśmy się od Tomka Kulika, żeby nie uciekać przed policją na motocyklach, z czego zostało to skategoryzowane- w niektórych regionach nie należy uciekać, bo i tak złapią. W pozostałych natomiast uprasza się o nie uciekanie, żeby nie mieć na sumieniu żadnego z moto-policjantów.
  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bioderko trochę kicha, boli. Dobrze że wy tam już macie legalne zioło :-)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk

Nie w NY... chyba.

wiele osób by się zamieniło z Tobą na taką diagnozę, znam paru osobiście :/

mam nadzieję, że nie za ostro, powrotu do zdrowia!

Masz racje. Trzeba cieszyc sie, ze jest jak jest. Inni maja jeszcze gorzej. A lecac grubo ponad 10 metrow z motocykla, moglo skonczyc sie znacznie gorzej

EDIT:

Sezon 2015 mam z glowy. Lekarz delikatnie zasugerowal, zebym nie kusil losu w trakcie rekonwalescencji, ktora moze potrwac do dwoch lat.

Edytowane przez looksgoodinblack
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podczas szkolenia w Bydgoszczy dowiedzieliśmy się od Tomka Kulika, żeby nie uciekać przed policją na motocyklach, z czego zostało to skategoryzowane- w niektórych regionach nie należy uciekać, bo i tak złapią. W pozostałych natomiast uprasza się o nie uciekanie, żeby nie mieć na sumieniu żadnego z moto-policjantów.

? A ile razy Tobie się ślizgnęła opona na mokrym lub błocie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie rozumiem powiązania i nigdy nawet nie próbowałem liczyć- pytasz o przednią, czy tylną? Przednia raz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Podczas szkolenia w Bydgoszczy dowiedzieliśmy się od Tomka Kulika, żeby nie uciekać przed policją na motocyklach, z czego zostało to skategoryzowane- w niektórych regionach nie należy uciekać, bo i tak złapią. W pozostałych natomiast uprasza się o nie uciekanie, żeby nie mieć na sumieniu żadnego z moto-policjantów.

...Logan dla Twojej wiadomości statystyka jest zdecydowanie gorsza dla uciekających niż sięgających w Polsce... i na tym koniec. Dopóki w tym kraju normalni ludzie będę nawet w dyskusjach rozważać ucieczkę przed próbą zatrzymania do kontroli to będzie słabo i będziemy dość często bombardowani medialnymi newsami, ze młody,zdolny,grzeczny chłopiec zaginął w wypadku motocyklowym ponieważ z niewiadomych przyczyn nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed Policją...

  • Like 12

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Muszę się zgodzić z powyższym.Dotyczy to zresztą nie tylko motocyklistów ale ucieczek wogóle.Sam miałem do czynienia z wieloma przypadkami i w dwóch zakończyło się tragicznie.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ucieczka przed policją to przejaw skrajnej głupoty i tchórzostwa, niestety. Jak można coś takiego w ogóle rozważać? Poza tym policja powinna mieć prawo a nawet obowiązek strzelania ostrymi do uciekającego z dowolnej broni. Szybko się wszyscy wyleczą z błyskotliwych pomysłów.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×