Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Złamanie przepisów nie polega dyskusji, pytanie czy jeżeli policja stanowiła obstaw zlotu to czy powinna latać za tym blokującym, żeby wlepić mu mandat. Moim zdaniem to kolejna wpadka ;).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tym wypadku warto poczytać komentarze poniżej, w większości zamieścili je kierujących mustangami. Niestety, moim zdaniem takimi działaniami Policja nie przekona do siebie podatników.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Złamanie przepisów nie polega dyskusji, pytanie czy jeżeli policja stanowiła obstaw zlotu to czy powinna latać za tym blokującym, żeby wlepić mu mandat. Moim zdaniem to kolejna wpadka ;).

Tak, ale...:

1) nie wiemy czy byly i ewentualnie jakie byly ustalenia miedzy policja a organizatorami zloty ( czy np policja nei zastrzegla sobie kierowanie ruchem...)

2) jest dosc powazny problem, a mianowicie ( teoria) kazdy policjant ma obowiazek reagowac na ujawnione przestepstwa i wykroczenia... i tak, nie zareaguja a chlopak chocby zaliczy szlifa i moga miec mega powazny problem....nie mowiac juz o jakims powazniejszym wypadku...

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tym wypadku warto poczytać komentarze poniżej, w większości zamieścili je kierujących mustangami. Niestety, moim zdaniem takimi działaniami Policja nie przekona do siebie podatników.

Polskich podatnikow do policji i innych instytucji z grona ochrony pozadku i interesu publicznego przez najblizszych kilka-kilkanascie lat nic nie przekona...

Mamy za dluga negatywna tradycje (MO, UB, SB idt...) ktora tkwi gleboko w spolecznej swiadomosci... taki to juz nasz spoleczny bagaz doswiadczen z minionych lat. A i niestety POlicja i inne instytucje czesto same nie przyczyniaja sie do poprawy wizerunku i spolecznego zaufania....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

https://www.facebook...604454209798795

kolejny kij w mrowisko...

Mnie zaintrygowaly komentarze....

No nie, tu ewidentnie służby zadziałały prawidłowo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nie, tu ewidentnie służby zadziałały prawidłowo.

Ven, poczytaj komentarze. Ja na prawdę mam problem z takim rozdwojeniem wartości... MY motocykliści i reszta świata....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, ale...:

1) nie wiemy czy byly i ewentualnie jakie byly ustalenia miedzy policja a organizatorami zloty ( czy np policja nei zastrzegla sobie kierowanie ruchem...)

2) jest dosc powazny problem, a mianowicie ( teoria) kazdy policjant ma obowiazek reagowac na ujawnione przestepstwa i wykroczenia... i tak, nie zareaguja a chlopak chocby zaliczy szlifa i moga miec mega powazny problem....nie mowiac juz o jakims powazniejszym wypadku...

powinni im dopisać punkt 3) używać zdrowego rozsądku i pamiętać, że przepisy są dla nas a nie my dla nich :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ven, poczytaj komentarze. Ja na prawdę mam problem z takim rozdwojeniem wartości... MY motocykliści i reszta świata....

Bo to tak jest, że najgorszą robotę całemu środowisku robią Ci co mają wszystko w dupie. Pewnie faktycznie część tych co mają lekkie moto do jazdy w terenie trzyma się jakiegoś kodeksu i starają się nie wyrządzać szkody ale przyjedzie kilku oszołomów z zagranicy, którzy traktują Polskę jako tanią atrakcję turystyczną i nie przejmują się niczym bo mandat 250 euro to dla nich śmiech. Przez to rykoszetem dostaje się tym złapanym przypadkiem gdzieś na ścieżce leśnej. Niemniej wjazd na teren rezerwatu przyrody to już przegięcie, dla którego nie ma żadnego wytłumaczenia.

Edytowane przez Vengosh10
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już kiedyś chyba dyskutowaliśmy o przyzwoleniu naszego społeczeństwa na łamanie przepisów. Ma to swoją długą tradycję, myślę, że dłuższą niż MO, SB i takie tam. Przedtem był okupant - czyli też każde łamanie przepisów było czynem patriotycznym. A jeszcze wcześniej Polska była pod zaborami. Wtedy walczący z władzą poprzez omijanie przepisów byli bohaterami, chociażby taki Drzymała ze swoim wozem. Tak nam zostało ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest też druga strona. Urzędnik z automatu czuje się ważny. Przepisy często są zbyt uznaniowe, a to daje pewną władzę, przewagę. Zakompleksieni ludzie pokazują wtedy swoje brzydsze oblicze. Trochę błędne koło. Ale idziemy w dobrym kierunku, zmiany w mentalności są ogromne i dość szybkie.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze są dwie strony medalu.

Jeżdżę po okolicznych lasach od lat (oczywiście drogami - nie po ściółce) i ogólnie nigdy nie było problemu.

Ostatnio wpadł jeden idiota quadem, jak sie okazało mieszkaniec Poznania, posiadający tu rodzinę, poorał (ale dosłownie) nowo wybudowane drogi leśne (oczywiście nawierzchnia piaszczysta), długo nie trzeba było czekać, lesnicy zrobili obławę z policją, złapali gnoja, zwinęli quada, wlepili niemały mandat i miejmy nadzieję utemperowali troche zapędy "takich odwiedzaczy nieswojego terenu".

Niestety teraz i my lokalni "ujeżdżacze" dostajemy, jak to Vengosh napisał - rykoszetem, bo już mają na nas oko, no spotkałbnym gnoja, to do dupy tez bym nakopał :-P

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze przy pilotażu kolumny policja sprawdzała i ustalała kto, jak ubrany, gdzie, w jaki sposób blokuje ruch dla kolumny. Wasz przelot w Ramlejach i Ostrzycach to kilkanaście spotkań, odpraw itd. Więcej, w Ramlejach zebrałem niezły opierdol łącznie z ostrzeżeniem cofnięcia zgody za skrócenie przejazdu o jedną przecznicę. Oczywiście wszystko wyjaśniło się wieczorem przy ognisku, ������ niemniej mialem nauczkę że to policja decyduje gdzie kiedy i jak, bo to oni biorą odpowiedzialność za eskortowaną kolumnę. I jakoś zawsze współpraca się układała. Za rajd Stonera w Ramlejach poza ustaloną trasę tez dostałem opierdol, ale też polubownie udało się to załatwić. Robię za "cornera" już kilka lat i nie każdy do tej roli się nadaje. Na szczęście moje towarzystwo motocyklowe (f650gs i DR) regularnie zbiera pochwały od policji. Więcej, już kilkakrotnie bylem pytany przez motocyklistów: Jak ty to robisz że ciebie obstawia policja a nas mają w du...ie? Zawsze odpowiadam że to wina uroku osobistego...a pamiętacie moje trucie o zasadach jazdy w grupie? Pamiętam te twarze wyrażające bezgraniczne politowanie skierowane w moją stronę...

  • Like 11

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze przy pilotażu kolumny policja sprawdzała i ustalała kto, jak ubrany, gdzie, w jaki sposób blokuje ruch dla kolumny. Wasz przelot w Ramlejach i Ostrzycach to kilkanaście spotkań, odpraw itd. Więcej, w Ramlejach zebrałem niezły opierdol łącznie z ostrzeżeniem cofnięcia zgody za skrócenie przejazdu o jedną przecznicę. Oczywiście wszystko wyjaśniło się wieczorem przy ognisku, ������ niemniej mialem nauczkę że to policja decyduje gdzie kiedy i jak, bo to oni biorą odpowiedzialność za eskortowaną kolumnę. I jakoś zawsze współpraca się układała. Za rajd Stonera w Ramlejach poza ustaloną trasę tez dostałem opierdol, ale też polubownie udało się to załatwić. Robię za "cornera" już kilka lat i nie każdy do tej roli się nadaje. Na szczęście moje towarzystwo motocyklowe (f650gs i DR) regularnie zbiera pochwały od policji. Więcej, już kilkakrotnie bylem pytany przez motocyklistów: Jak ty to robisz że ciebie obstawia policja a nas mają w du...ie? Zawsze odpowiadam że to wina uroku osobistego...a pamiętacie moje trucie o zasadach jazdy w grupie? Pamiętam te twarze wyrażające bezgraniczne politowanie skierowane w moją stronę...

Ja tych twarzy nie widziałem :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tych twarzy nie widziałem :)

Bo to były Twoje pewnie...

Ile to było tych twarzy... ..Dave-a? :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polskich podatnikow do policji i innych instytucji z grona ochrony pozadku i interesu publicznego przez najblizszych kilka-kilkanascie lat nic nie przekona...

Mamy za dluga negatywna tradycje (MO, UB, SB idt...) ktora tkwi gleboko w spolecznej swiadomosci... taki to juz nasz spoleczny bagaz doswiadczen z minionych lat. A i niestety POlicja i inne instytucje czesto same nie przyczyniaja sie do poprawy wizerunku i spolecznego zaufania....

jest oczywiste, że incydenty są najbardziej eksponowane i chwytliwe. Rozsądni ludzie raczej nie wyrabiają sobie opinii o całej grupie na podstawie incydentalnych przypadków i nieważne czy jest to policjant, lekarz czy ksiądz.

Wszystkie patologie zarówno w policji jak i innych służbach powinny być szybko wyjaśniane. Na czas postępowania ad personam funkcjonariusz powinien być bezwzględnie zawieszony .....jednakże uważam, że powinien w tym czasie otrzymywać pełne uposażenie. Funkcjonariusz może być pewny swoich działań pod względem karnym i że nic mu nie grozi, jednak może się okazać, że prokurator zacznie coś wyjaśniać (i chwała mu za to - od tego jest) - tylko dlaczego kosztem mniejszego uposażenia w okeresie zawieszenia (chyba, że coś się zmieniło) . Do momentu wyjaśnienia sprawy każdy jest niewinny, zarówno podejrzany cywil jak i funkcjonariusz. Obniżanie uposażenia przy postępowaniach które mogą trwać wiele miesięcy czy lat to już wyrok przed wyrokiem.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zauważyłeś, że mam wiele twarzy?

Bo stałeś z tyłu i widziałeś...plecy :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście wszystko wyjaśniło się wieczorem przy ognisku, ������

Po tych wyjaśnieniach rankiem ktoś wyjeżdżając autem bramę przestawił, do dziś się nie wyjaśniło kto to :mrgreen:

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo stałeś z tyłu i widziałeś...plecy :D

Mirek PW czeka na odpowiedz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po tych wyjaśnieniach rankiem ktoś wyjeżdżając autem bramę przestawił, do dziś się nie wyjaśniło kto to :mrgreen:

Ja wiem, widziałem jak ze skruchą regulował należności za zniszczenia :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×