Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Mały komentarz\prośba do powyższej sytuacji: NIGDY nie czekajcie na lewoskręt ze skręconymi kołami. Jakby były prosto jest duża szansa, że renówka by poszła swoim pasem.

ŚWIĘTA RACJA !!!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jak już jesteśmy przy prośbach ;) , to ja też mam jedną (choć nie dotyczy powyższej sytuacji). Chodzi o pieszych. A dokładnie o NIE wyprzedzanie przed/ na pasach. Niby każdy wie, a jednak...Ostatnio, idąc po zakupy stwierdziłam, że ludzie jeżdżą i nie myślą. Żeby dojść do sklepu, muszę przejść czteropasmową jezdnię, choć te skrajne najczęściej są zajęte przez zaparkowane pojazdy. Piękny obrazek poniżej :D. Jestem przyzwyczajona, że jak ktoś się zatrzymuje/ustępuje, to nie wolno przechodzić od razu wszystkich pasów. Zawsze znajdzie się jakaś jedna/dwie gapy, które przejadą tuż przed nosem. No ale 10 gap?! Tak, dopiero 11. samochód zatrzymał się i to z piskiem na połowie pasów. Pomimo, że z na przeciwka od kilku chwil również auto stało, mrugało światłami, a samochód po mojej lewej (ten na kierunku) co jakiś czas trąbił. Bardzo więc Was proszę, uważajcie w takich sytuacjach i pomyślcie, że może taki romek, stoi i czeka na przejście na drugą stronę. ;)

12115948_1628848107388254_5823713606878324640_n.jpg?oh=a3e52da2a51c68e7377181b991b0f2b7&oe=56A3558A

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja w takich przypadkach (jak są dwa pasy w jednym kierunku), to zawsze mam wrażenie, że zatrzymując się przed pasami narażam życie pieszych na poważne niebezpieczeństwo ;-)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja myślę podobnie jak Kropka. Jeśli ktoś nie wkracza energicznie na jezdnię, a z tyłu widzę inne pojazdy, to staram się nie zatrzymywać. Zwłaszcza, kiedy przed przejściem stoją dzieci. Taka "uprzejmość" to pozbawianie kogoś instynktu przeżycia. A szkoda zostać potrąconym, nawet mając rację. W większości krajów jest zupełnie inaczej, nawet w Rumunii lub na Ukrainie piesi mogą bezpiecznie wchodzić na jezdnię i kierowcy zatrzymują się automatycznie. Mamy w sobie za dużo agresji i potrzeby chorej rywalizacji "kto pierwszy", "kto mocniejszy", albo bardziej przykozaczy.

Z tych względów z pokorą przyjmuję ostatnie zaostrzenia przepisów i mam cichą nadzieję, że będą respektowane zgodnie z duchem prawa, czyli mając na względzie poprawę bezpieczeństwa, a nie maksymalizację dochodów.

Edytowane przez JacekJ
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pieszych staram sie przepuszczać ale zdarza mi sie nader często puszczać wiązankę za elementami wypadającymi zza autobusów, krzaków, rogów na jezdnie ( daleko, daleko od przejścia dla pieszych ) którzy nawet nie byli łaskawi spojrzeć czy ktoś przypadkiem nie jedzie... A rowerzyści pojawiający sie nagle na przejściu dla pieszych jak strzały ( nie mylić z droga rowerowa ) to juz wyższy poziom mordu ...

Prawda jest taka ze kultura jazdy w PL sie poprawia ale jeszcze daleko w polu jest ...

Wypadło spod kciuka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie się tak kiedyś przydarzyło, gość chciał przejść na pasach od mojej lewej do prawej, zatrzymałem się ale samochód z naprzeciwka nie i pieszy po krótkim locie wylądował przed moją maską, do czasu aż zabrała go karetka nie było z nim kontaktu. Kierowca, który w niego wjechał w szoku takim, że nie wysiadł nawet przez ten cały czas z samochodu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja doskonale rozumiem, że ocena sytuacji jest najważniejsza i nieraz faktycznie lepiej nie przepuszczać ( w sensie jako pierwsza/y się zatrzymać), jeżeli nie ma się pewności, że ten na pasie obok czy z przeciwka wie, co chcemy zrobić. Chodzi mi bardziej o sytuację, kiedy już inny samochód stoi przed przejściem. Takich sytuacji jest dużo, bo np. przed nim korek, zablokowany pas (jak powyżej), bo coś tam jeszcze. Ludzie widzą swój wolny pas, więc jadą, a czy pasy i piesi, "no to co"? To na to uczulam. :)

A ci wyskakujący zza rogu i inni komandosi, to aż się proszą, żeby dodać gazu albo przynajmniej dostać sromotnego klapsa. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a jeżeli ten pieszy, jest nowym Hitlerem i w rezultacie w przyszłości wymorduje miliony?

a może to co się wydarza jest na swój sposób właściwe i w większej perspektywie w idealnej harmonii, a próbując to poprawiać, generujemy jeszcze większe kłopoty?

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... A rowerzyści pojawiający sie nagle na przejściu dla pieszych jak strzały ( nie mylić z droga rowerowa ) to juz wyższy poziom mordu ...

Rowerzyści wjeżdżający na przejście to prawdziwa plaga ...ale tu jeszcze kierowca może się wybronić iż rower nie był prowadzony jeśli są świadkowie, gorsza sprawa z biegaczami. Pomimo, że kodeks drogowy zabrania przebiegania przez jezdnię to udowodnienie tego faktu jest raczej trudne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a jeżeli ten pieszy, jest nowym Hitlerem i w rezultacie w przyszłości wymorduje miliony?

a może to co się wydarza jest na swój sposób właściwe i w większej perspektywie w idealnej harmonii, a próbując to poprawiać, generujemy jeszcze większe kłopoty?

Ulubiony film "Efekt motyla" ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie widziałem, fajny?

Jestem po prostu Filozof Amator ;)

Film rewelacja ...jak dla mnie ....ale ja jestem dziwny :)

Jest kilka części .....generalnie o tym jak małe zdarzenia generują wielkie , czyli coś o teorii zwanej efektem motyla - stąd ten tytuł

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Popieram film bardzo fajny a raczej cała seria - dobrze pamietam ze 5 części jest ?

Wypadło spod kciuka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oki, ściągamy, dawno tego nie oglądaliśmy :lol: :-*

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Popieram film bardzo fajny a raczej cała seria - dobrze pamietam ze 5 części jest ?

Wypadło spod kciuka

....no właśnie nie jestem pewien - chyba do 4 części oglądałem

oki, ściągamy, dawno tego nie oglądaliśmy :lol: :-*

.... to samo stwierdziłem i tak chyba spędzę sobotę :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mi znajdło tylko 3 :-(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a jeżeli ten pieszy, jest nowym Hitlerem i w rezultacie w przyszłości wymorduje miliony?

a może to co się wydarza jest na swój sposób właściwe i w większej perspektywie w idealnej harmonii, a próbując to poprawiać, generujemy jeszcze większe kłopoty?

"A gdyby tutaj staruszka przechodziła, do domu starców. A tego domu by jeszcze wczoraj nie było, a dzisiaj już by był... To wy byście tę staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka! " :D ;)

...tak mi się skojarzyło ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"A gdyby tutaj staruszka przechodziła, do domu starców. A tego domu by jeszcze wczoraj nie było, a dzisiaj już by był... To wy byście tę staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka! " :D ;)

...tak mi się skojarzyło ;)

Jaka jest poprawna odpowiedź?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... To wy byście tę staruszkę przejechali, tak? ...

Za takie zagrania ZUS daje ordery :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To wygląda na to, że ja też zakończyłem sezon :-(98b9b48774eca4efb7d839153e3d105b.jpg

c8757aa38a2e04feee9162065243f367.jpg

b20ab2907c95b0b03f9277cbec857f6a.jpg

16841898c8fcd160705d44f531a6057a.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×