Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Jazda na długich to kolejna po głośnych tłumikach miejska legenda n/t poprawy bezpieczeństwa...

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam od lokomotywy, ewentualnie tuzin wuwuzele :default_biggrin:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o głośny klakson, to polecam z BMW k1100. Naprawdę głośny...

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jak sam jeżdżę w trasę to też na długich..... jakoś nikt się nie denerwuje zbytnio a na pewno lepiej mnie widać. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tym lepiej widać na długich to bym polemizował. Kierowcy jest ciężej określić odległość jaka jest między nim a motocyklem jadącym na światłach długich/drogowych.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To, że nikt nie wyskoczył do Ciebie z baseballem, to nie jest znak że go nie denerwujesz oślepianiem.

A jazda na długich światłach, to doskonały przykład tego, że widzialność i widoczność nie zawsze idzie w parze z bezpieczeństwem. Oprócz tego co słusznie napisał Centrino - oślepiony kierowca nie wie gdzie jedzie. A jak już odzyska orientację, to może nerwowo korygować tor...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Dave napisał:

To, że nikt nie wyskoczył do Ciebie z baseballem, to nie jest znak że go nie denerwujesz oślepianiem.

A jazda na długich światłach, to doskonały przykład tego, że widzialność i widoczność nie zawsze idzie w parze z bezpieczeństwem. Oprócz tego co słusznie napisał Centrino - oślepiony kierowca nie wie gdzie jedzie. A jak już odzyska orientację, to może nerwowo korygować tor...

Nic dodać, nic ująć!

Edytowane przez martab99

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozumiem wasze argumenty ale się z nimi nie zgadzam.... miałem sytuacje kilka a może kilkanaście razy na drodze że ktoś mi drogę zajechał itd. ale zauważyłem że jak jeżdżę na długich tych sytuacji jest mniej.... może to tylko zbieg okoliczności.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odkąd używam dodatkowych światełek, też zauważam różnicę w zachowaniu kierowców z naprzeciwka. 2 razy jechałem niechcący z wyłączonymi i po kilku kilometrach czułem, że coś nie gra. Jest duża różnica.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co innego dodatkowe światła "a'la dzienne" czy inne halogeny.... a co innego jazda na długich.

Pierwsze zwiększają widoczność, a te drugi po prostu oślepiają.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ponadto wielu katamaraniazy, dodatkowe światła odbiera jako hulajnogi albo coś nadzwyczajnego.

Wysłane z mojego GT-I9060I przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Pawel_Ryki napisał:

Rozumiem wasze argumenty ale się z nimi nie zgadzam.... miałem sytuacje kilka a może kilkanaście razy na drodze że ktoś mi drogę zajechał itd. ale zauważyłem że jak jeżdżę na długich tych sytuacji jest mniej.... może to tylko zbieg okoliczności.

Pytanie jeszcze jak długo i jak dużo jeździsz (w sensie ilości przejechanych km)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dodatkowe światła zwiększają obrys i pomagają oceniać odległość od innych (gość ma dwa punkty orientacyjne, nie jeden). Plus zwłaszcza jak już sezonu nie ma, to wydaje mi się że warto jeździć w odblaskowej kamizelce. Zwróćcie uwagę jak czasem zauważcie robotnika drogowego kątem oka,wlasnie dzięki kamizelce. Na debili niestety nic nie pomoże jak wiemy :-) tylko wolniejsza jazda i oczy w dupie. Ja jako początkujacy, już na ten sezon dałem sobie spokój z jazdą, choć serce mi krwawi. Bezpieczeństwa dla wszystkich.

Wytapatalkowane z magicznego pudełka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli chcesz być rozumiany właściwie, to pisze ze zrozumieniem, czyli jak jest cytat to używaj ""

Wycieczki osobiste na PW czyli od razu do kosza, ok?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak przecież to Ty zarządzasz i administrujesz tym forum. Ok, ok teraz już będę wiedział.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szybcy i wściekli Admini sprawili, że nie wiem co się działo w międzyczasie. Widzę jednak, że wszystko w normie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, JacekJ napisał:

Szybcy i wściekli Admini sprawili, że nie wiem co się działo w międzyczasie.

Mniej więcej to samo co zwykle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, martab99 napisał:

Mniej więcej to samo co zwykle.

Nigdy nie jest jak zwykle. Są różne odcienie i smaczki, koalicje doraźne i strategiczne, mnóstwo niuansów. Trudno, na szczęście jutro też jest dzień.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×