Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Eee, logan, logan, cos spartoliłes chyba, sama to by nie spadła

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Eee, logan, logan, cos spartoliłes chyba, sama to by nie spadła

To co? niedokręciłeś tego zabezpieczenia czy zerwałeś gwint czy ki grzmot? :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zarwało się. Może było nieoryginalne. Nie mam pojęcia co ta maszyna przeżyła do zeszłego roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie!

Wymiana zębatki zdawczej wraz z zabezpieczeniem co 10 - 15 kkm nie jest rujnująca a zapewnia nezpieczeństwo i przedłuża żywot łańcucha. Ta zębatka zdecydowanie szybciej zużywa się niż odbiorcza!

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W eFce Logana nie ma śruby tylko takie zabezpieczenie jak to pośrodku:

SnapRingEclip.jpg

Zdaje się, że powinno się je wymieniać wraz z zębatką.

A nie założyłeś zębatki na odwrót?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie ta część zawiodła. Zębatka była założona dobra stroną.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No cóż - skończyło się lajtowo…

Next time wiadomo, że lepiej dać nową i od czasu do czasu zajrzeć co tam słychać u zębatki :lol: - mnie to takie zabezpieczenie w ogóle dziwne się wydawało, ale taki urok jak widać...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wow Logan, dobrze,ze jestes calu kolego!!!! :beer:

Ile miał ten napęd od wymiany????

Wymieniałeś sam czy Łukasz to wymieniał???

Kuźwa to kolejna zębatka , która wyprzedza włąsciciela podczas jazdy....

Niebawem przy wymianie sprzęgła tez przy okazji obejrzę swoja..... Patent z zebatki zdawczej i koszyka sprzeglowego jest identyczny w f 650 gs. loctite 243, 140Nm moment dokrecenia i zabezpieczajaca podkladka , która sie zagina i zaklepuje z jednej strony. koszt podkladki to 8 pln.....a zdrowie bezcenne:0

Logan pozdro :drinkbeer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W GSie jest inny patent niż w starych eFkach (przed 97 rokiem).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łukasz to robił, a przy ilości motków, jakie on robi i od tylu lat, błąd w sztuce raczej wykluczam, zwłaszcza, że po wałeczku widać, że to jest związane ze zużyciem materiału, tyle, że to widać teraz. Ale na pocieszenie, jego intruder też raz został wyprzedzony przez zębatkę, tylko nie wiem w jakich okolicznościach :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to marne pocieszenie....

W kazdym razie tez watpie aby Łukasz dał ciała w takim newralgicznym punkcie:) co innego jakies tam plastki, hahaha

3maj sie Logan i doc na jakims bro niebawem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie jest w trakcie napawania wałka i przy następnej wymianie napędu najnormalniej to gówno będzie odcinane. Wałeczek jest po prostu skorodowany :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
.... a przy ilości motków, jakie on robi i od tylu lat, błąd w sztuce raczej wykluczam...

Doświadczenie najbardziej się przydaje w trudnych technicznie i niestandardowych pracach. Rutyna zjadła już niejednego mechanika, kierowcę czy nawet pilota. Człowiek to tylko człowiek. Może mieć słabszy dzień, kaca, albo zwyczajnie popełni błąd. Każdy kto śledzi F1 to może zauważyć jakie błędy potrafi popełnić człowiek - a są to ludzie specjalnie dobierani i szkoleni.

Logan: życzę Ci, aby problem się znalazł i został zneutralizowany. Bezpiecznych lat i mnóstwa kilometrów bez niebezpiecznych sytuacji :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Doświadczenie najbardziej się przydaje w trudnych technicznie i niestandardowych pracach. Rutyna zjadła już niejednego mechanika, kierowcę czy nawet pilota. Człowiek to tylko człowiek. Może mieć słabszy dzień, kaca, albo zwyczajnie popełni błąd. Każdy kto śledzi F1 to może zauważyć jakie błędy potrafi popełnić człowiek - a są to ludzie specjalnie dobierani i szkoleni.

Zgadzam sie w pełnej rozciągłości :lol: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spoko Jarku, ja to jestem chodzący kataklizm :lol: Ale zawsze wychodzę cało- najwyżej poobijany, byle o własnych siłach. Ale jak się jeździ moto, na rowerze downhill/freeride, snowboard i kilka innych, to potem nie dziwota, że sam zajmowałem się przez rok rehabilitacją własnego barku :lol: Więc nie jest tak łatwo się mnie pozbyć. Ino pojeździłbym inaczej jak tramwajem :lol: A po tym sezonie motka rozkłądamy na Pie******e części pierwsze i robimy wszystko, co tylko w jakikolwiek sposób zaniepokoi ;P

PS. Teraz prędzej dostanę tłokiem po jajach, niż mi zębatka wyskoczy :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znowu czarna seria wśród forumowiczów?Logan, ja wprawdzie mam zabezpieczenie na zębatce zdawczej, ale dwa lata temu przy wymianie napędu ...zapomnieli mi je założyć!!!Tak przejeździłem pół roku. Niestety, trzeba mieć baaardzo ograniczone zaufanie do mechaników. Też potrafią być omylni. Mirek, niech ci się kości jak najszybciej zrastają, i nie zapominaj o rehabilitacji. Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Logan!

Faktycznie jakaś czarna seria napędowa! Całe szczęście, że Tobie się nic nie stało!

My też ostatnio też mieliśmy farta, jak nam podczas jazdy łańcuch spadł i wkręcił się w przednią zębatkę :?

Oby jak najmniej było nam wszystkim potrzebne szczęście, a sprzęt nie robił takich niespodzianek :!:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cóż. Właśnie wróciłem. Nowy napęd po przygodzie z przebiegiem 200 metrów zamknął pierwsze 100km. Zabezpieczenie zębatki zdawczej jest na spawie i przy wymianie (mam nadzieję, że nie wcześniej jak po 40tys. km) zostanie odcięte i spawnięte nowe. Teraz jak się w sobie zbiorę, to założę wątek "Logan, czyli jak remontować szrota" Zamieszczę tam całą historię i będę na bieżąco aktualizować ;p Taki forumowy blog :lol: A mam co pisać i wiem, że zimą robię cały tył, razem z prostowaniem stelaży pod kufry. Słyszałem dziwne zgrzyty czasem z tyłu. Okazało się, że to te stelaże piłują wahacz :lol: Ładnie ją ktoś przede mną przeszlifował :lol: to też chyba jest niebezpieczna sytuacja, jak w perspektywie ma się zdziurawiony wahacz :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko dupa!!! Mechanicy, sprzęty, życie...wszystko dupa!

Jak się nie pilnujesz, to zaraz coś cię pierdolnie: z lewej albo z prawej. Nawet jak będziesz uważał, też oberwiesz...

Logan, dobrze, że żyjesz i jesteś cały. Mirek - wracaj do zdrowia i niech nie śnią ci się skutery.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Leff, nie poznaje kolegi, ale masz racje, wszystko dupa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niebezpieczna sytuacja… W roli głównej Alik, Vespa (Vespa italiana) i polska osa pospolita (Vespa vulgaris). Nieświadom zbliżającego się zagrożenia jechałem wczoraj po mieście - a tu znienacka jak nie przy… walnął mi w twarz czarny punkt. Poczułem ból i szybko poszukałem jakiejś możliwości zatrzymania się - osa jak byk :lol: a moja twarzyczka jak befsztyczek. Dobrze, że nie jestem uczulony. :lol:

Uważajcie więc na owady jak jeździcie w otwartym kasku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Niebezpieczna sytuacja… W roli głównej Alik, Vespa (Vespa italiana) i polska osa pospolita (Vespa vulgaris). Nieświadom zbliżającego się zagrożenia jechałem wczoraj po mieście - a tu znienacka jak nie przy… walnął mi w twarz czarny punkt. Poczułem ból i szybko poszukałem jakiejś możliwości zatrzymania się - osa jak byk :lol: a moja twarzyczka jak befsztyczek. Dobrze, że nie jestem uczulony. :lol:

Uważajcie więc na owady jak jeździcie w otwartym kasku.

No Alik, a wystarczyło by otworzyć paszcze i darmowe proteinki same wlatują :lol: :lol: :lol:

Też kiedyś miałem taką sytuację z muchą, a i tak czasami zapominam opuścić szczęki :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Logan - tak patrze na foto tej zębatki , co Ci odleciala w innym wątku i pomyslalem sobie - moze ten otwór na wałku nagwintować i zabezpieczać zębatkę jakąś centralną śrubą z podkładką :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie jest zdjęcie mojej maszynki, poza tym nie bardzo jest jak to zrobić, ale za to seger został spawnięty i będzie przy wymianach odcinany :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×