Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Właśnie odwiozłem swą kobietę. Wracając miałem mało apetyczny widok: Łódź, Kościuszki/Zamenhofa. Wrak po skuterku (50) i na środku jezdni ciało twarzą w asfalcie. Nie wiem, czy gość przeżył, czy nie, zjechałem na chodnik, tłum gapiów dookoła, ale w momencie, gdy się zatrzymałem zjawiła się karetka, więc nic tam po mnie i ruszyłem dalej. Oczywiście pierwsze, co rzuciło się w oczy, to brak jakiegokolwiek ubrania ochronnego.

I teraz pytam: czy ktokolwiek z Was wozi ze sobą na moto jakąkolwiek apteczkę? Czy jej zawartość warto zmodyfikować względem samochodowej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a to foto z dziś...prędkość cos ok 140km/h ....P1120589.JPG

ale to nic, dziś tez wyprzedzał mnie koleś na szlifierce w koszulce na ramiączka, krótkie spodenki i w klapakach... jego prędkość dobrze ponad 180, ponieważ ja jechałem 140 a szybko mi się oddalał z pola widzenia.....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnio na Kościuszki koniecznie chciał się ze mną ścigać burgman 650 :lol: Po co? Nie wiem, ale gdy tylko pojawiły się puszki, został tyle- mistrz szerokiej prostej, co wyrywa, jak nie ma zakrętów, a jak są puszki, to będzie stał wraz z nimi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Logan,

tak z ciekawosci zerknałem dziś na moje zabezpieczenie. Okazalo się, że było krzywe - po ściągnięciu i połozeniu na stoliku nie leżało płasko tylko jedna końcówka była wyżej niż druga. Na szczęście delikatnie odgiąłem do właściwego kształtu i profilaktycznie trochę ścisnąłem. Po tym zabiegu bardzo ciężko weszło ale ewidentnie trzyma :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I dzięki temu zwiększyłeś prawdopodobieństwo braku "przygód" :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Logan,

tak z ciekawosci zerknałem dziś na moje zabezpieczenie. Okazalo się, że było krzywe - po ściągnięciu i połozeniu na stoliku nie leżało płasko tylko jedna końcówka była wyżej niż druga. Na szczęście delikatnie odgiąłem do właściwego kształtu i profilaktycznie trochę ścisnąłem. Po tym zabiegu bardzo ciężko weszło ale ewidentnie trzyma :lol:

jakie zabezpiecznie bo nie wiem o co chodzi :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W eFce Logana na zębatce zdawczej nie ma śruby tylko takie zabezpieczenie jak to pośrodku:

SnapRingEclip.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już nie :lol: od czwartku zaspawane :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wczoraj miałem dziwną sytuację. Jadę sobie Dąbrowskiego (2 pasy), korek, więc jadę jak Bóg przykazał pomiędzy samochodami. Dojeżdżam do rozwidlenia, a tam stoi autobus MPK i coś mu wylata z boku, myślę sobie płyn w chłodnicy, zgrzał się, to wylata. przejeżdżam w miarę wolno i nagle spode tyłka moto mi uciekło, poszło szlifem :shock: Upadłem na dupę i wtedy mnie olśniło (może mam mózg w d... :) ) że przecież w połowie autobusu jest zbiornik paliwa, a nie chłodnica :)

Okazało się, że z autobusu wyleciał cały ON :evil: 100 metrów dalej była myjka, więc podjechałem umyć całe moto z ON-u, w trakcie 15-20 minutowej myjki było jeszcze z 4-5 stłuczek :lol: na kołach poroznosili to cholerstwo po całym skrzyżowaniu.

Na szczęście moje Gmole się sprawdziły i żaden plastik nie ucierpiał :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawdopodobnie, tak jak już wspominałem Bajerowi, wdepnąłem wczoraj tylnym kołem w tłustą plamę na ulicy, która mogła pochodzić z tego samego autobusu. Ta sama okolica. Mnie jednak udało się jakoś wdepnąć tylko troszkę i obyło się bez przygód. Ale oczko temu misiu bajerowemu trzeba było wepchnąć, bo się odkleiło panie kierowniku. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...a momenty były :?: :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolejna głupia sytuacja miała miejsce przedwczoraj około godziny 18-tej, skrzyżowanie Słowiańska z Mieszka I-go.

Stoję spokojnie na czerwonym, 2 pasy do skrętu w lewo w stronę centrum, obok mnie Merc slk złoty (Alik zasugerował mi, że to mógł być cygan, bardzo prawdopodobne). Zielone, ruszamy, ja spokojnie, on z piskami opon (w pobliżu był przystanek autobusowy i pełno kobiałek), więc chciał popisówę walnąć, niestety coś mu nie wyszło i baran zajechał mi drogę, ja po hamplach, no ale przy skręcie, wiadomo, motór mi się położył na nogę (trochę boli), a ten baran spie....lił :evil: Najgorsze jest to, że pomimo baaardzo dużego ruchu nikt kompletnie się nie zatrzymał, tylko zaczęli mnie omijać ze wszystkich stron, pierdoleni puszkarze :evil: :evil: :evil:

Gdyby nie gmole i tylny kufer, to pewnie miałbym znowu plastiki do klejenia. Jak ja dziękuję Bogu/Bogowi, że te gmole zamontowałem :)

Dobra rada: ruszając spod świateł, uważajcie czy w pobliżu nie ma przystanku z pannami :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fook! To miałeś szczęście Bajerku. Nie zatrzymali się? To nie wina tego, że jeżdżą puszkami, tylko tego, że w puszkach siedzą zwykłe gnoje. Mentalne buractwo i skartoflenie.

Złoty "mietek" pasuje do złotego zęba, a złoty ząb pasuje do... A żadna ładna panna z przystanku nie pomogła? :)

"Te ładne, to najgorsze france są..." :)

Noga jak nie pęknięta, to poboli i przestanie. Gdybyś miał F800GS, to mógłbyś temu "złotemu ch.ju", przejchać po dachu i masce, a następnie używając manetki gazu oddalić się w nieznanym kierunku. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
... Gdybyś miał F800GS, to mógłbyś temu "złotemu ch.ju", przejchać po dachu i masce, a następnie używając manetki gazu oddalić się w nieznanym kierunku. :)

I do tego będę dążył :) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
... Gdybyś miał F800GS, to mógłbyś temu "złotemu ch.ju", przejchać po dachu i masce, a następnie używając manetki gazu oddalić się w nieznanym kierunku. ;)

I do tego będę dążył :) :beer:

Chciałbym zauważyć, że po dachu i masce to i na poczciwej eFce można:

soldaatvanoranje045yt1.jpg

:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co zostanie z Focusa przy prędkości 200 km/h i uderzeniu w sciane? :shock:

l4PjSVOnrVg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Co zostanie z Focusa przy prędkości 200 km/h i uderzeniu w sciane? :shock:

l4PjSVOnrVg

Masakra ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
31.gif

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Co zostanie z Focusa przy prędkości 200 km/h i uderzeniu w sciane? :shock:

l4PjSVOnrVg

Nie ma tragedii- tylne koła nadają się jeszcze na handel ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×