Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

13 godzin temu, Moto Troter napisał:

Przecież na Oplu napisane jest, że jedzie ogr więc chyba można było się spodziewać.

I to qrwa zielony...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tenerka jedzie za wolno i ją z prawej wyprzedzają :default_cafe2:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, Peterka napisał:

Tenerka jedzie za wolno i ją z prawej wyprzedzają :default_cafe2:

Będę musiał nad tym pomyśleć...:default_wink:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wczoraj, wracając w rajdu Motoszkoły miałem wątpliwą przyjemność bliskiego spotkania z sarną lub czymś podobnym.
Nie myślałem o nie wiadomo czym, byłem skoncentrowany na drodze a mimo tego zwierze zobaczyłem jakieś pół sekundy przed uderzeniem.
Jedyne co mi przyszło do głowy to to, że może zawróci bo kierunki mieliśmy zbieżne. Niestety bydle uparte jest.
Jedyne co zdążyłem zrobić to nie zamrugać ale nie jestem pewien czy to wynik wieloletniego treningu czy przypadek ;).
Poczułem bardzo duże uderzenie w lewą stopę. Jak się później okazało czymś miękkim bo stopa i but są całe. Większość uderzenia przyjęło przednie koło więc musiałem się nieźle natrudzić aby opanować moto przy prędkość 130 km/h. Nie zwolniłem i nie hamowałem. Po kilkuset metrach zatrzymałem się na przystanku i sprawdziłem straty.


Mógłbym długo gdybać co można by było zrobić lepiej. Jechać wolniej a może wcale nie jechać. Jechać szybciej - wtedy by już mnie nie było na miejscy zdarzenia ;).
Mam wrażenie, że niewiele mamy do powiedzenia i wszystko sprowadza się do tego, czy mamy szczęście czy też nie.
Z drugiej jednak strony, w tym tygodniu to było moje trzecie, tak niebezpieczne zdarzenie więc zaczynam podejrzewać, że ktoś kręci ukrytą kamerą kolejny odcinek filmu "Oszukać przeznaczenie".

 

qVrBN9lHwp_UMXJgfCQcWFg09ZAKobkVM7PtOMJg

TwxOoon9FV1XRwd0J4ESWNm1aR9wChp2pJ0S2CGy

eZStJ2VBPmZ5ZuPbGloYwa8wlq4d8AKWptHv5YpQ

 

P.S.

Zwierzę uciekło z miejsca zdarzenia.

Edytowane przez Piotrek
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrze, że tylko tyle. Stres pewnie niezły przeżyłeś.

Mi nigdy nie wybiegło żadne zwierzę przed motek, ale często o tym myślę jadąc przez las. Niedawno za to leżał na środku drogi rozjechany bernardyn. Wpaść na takiego, to katastrofa. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Większy pewnie Karina która widziała całość jadąc za mną. Ja od dzisiaj na kredyt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spoko, cza jechać dalej, bo podobno co ma być, to będzie... więc niewiele da się zrobić...
A teraz wypiję browara za Twoje szczęście


Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, dakarowy napisał:

A teraz wypiję browara za Twoje szczęście emoji1.png

:default_icon_beer:

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zginął motocyklista

motocykl-wypadek-26.05.17.jpg

motocykl-wypadek2-26.05.17.jpg

Motocyklista zginął w wypadku w gminie Olecko. Do tego tragicznego zdarzenia doszło w piątek (26.05) po godz. 14 w miejscowości Krupin.

Z ustaleń policjantów wynika, że 26-letni kierowca motocykla marki Kawasaki na łuku drogi, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał na prawe pobocze i uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji. Mężczyzna jechał bez kasku ochronnego. W wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu.

– Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 26-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami, a pojazd nie miał aktualnych badań technicznych – poinformowała Justyna Sznel, oficer prasowy oleckiej policji.

Źródło: KPP w Olecku

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
23 minuty temu, Artur_P napisał:

szkoda dzieciaka, ojca, całej rodziny... 

małe sprostowanie, wygląda mi to na skuter.... mało pancerny.... 18700607_1423561407701467_60082732381429  

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myśmy wczoraj też wracając z wycieczki napotkali w Kasinie, za przejazdem kolejowym jakiś jednoślad w rowie. Wyglądało jakby poszedł na czołówkę z autem jadącym z przeciwka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I teraz będą roztrząsać czy facet jechał 40 czy 43km/h. Co to za kraj..... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
I teraz będą roztrząsać czy facet jechał 40 czy 43km/h. Co to za kraj..... 

Niby tak ale w kwestii winy dla ubezpieczenia/odszkodowania ma to już niestety ogromne znaczenie

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Niby tak ale w kwestii winy dla ubezpieczenia/odszkodowania ma to już niestety ogromne znaczenie
 
Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
 
 
 

A nie ma znaczenia, że autem wymusił?
Właśnie przez wymuszenie chłopczyk nie żyje.
Nie obraź się ale dla mnie koniec dyskusji.

Wysłane z mojego HAMMER ENERGY przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 22.05.2017 o 21:04, dakarowy napisał:

Spoko, cza jechać dalej, bo podobno co ma być, to będzie... więc niewiele da się zrobić... emoji6.png
A teraz wypiję browara za Twoje szczęście emoji1.png

Taka życiowa mądrość, popieram :)!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Motocykliście grozi do 8 lat więzienia

30.05.2017

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym będzie odpowiadał przed sądem 21-letni motocyklista, który na przejściu dla pieszych na ulicy Noniewicza w Suwałkach potrącił przechodnia. Poszkodowany 82-latek zmarł po przewiezieniu do szpitala.  Jak powiedziała Radiu 5 Krystyna Szóstka, zastępca Prokuratora Rejonowego w Suwałkach, motocyklista przyznał się do winy i wyjaśnił, że nie zauważył przechodzącego człowieka. Teraz grozi mu do ośmiu lat więzienia. Przypomnijmy, że do śmiertelnego wypadku doszło w połowie maja. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący motocyklem minął auto, które zatrzymało się przed pasami, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu i na przejściu wjechał wprost na przechodnia.

Autor: AP     Źródło: https://radio5.com.pl/motocykliscie-grozi-do-8-lat-wiezienia/

 

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No qrwa na głupotę nie ma lekarstwa. 

Ja też niekiedy odpierdolę jakiś myk, ale nigdy na czerwonym i nigdy przed i na zebrze. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, Pszemo napisał:

No qrwa na głupotę nie ma lekarstwa. 

Ja też niekiedy odpierdolę jakiś myk, ale nigdy na czerwonym i nigdy przed i na zebrze. 

Pszemo , czeka Cie rozmowa wychowawcza ...  Musisz dawać przykład , a  nie łamać zasady bezpieczeństwa . To takie igranie z losem . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, ben napisał:

Pszemo , czeka Cie rozmowa wychowawcza ...  Musisz dawać przykład , a  nie łamać zasady bezpieczeństwa . To takie igranie z losem . 

Nie mówię, niekiedy idę na ciągłej,ale przed przejściem..... i przed skrzyżowaniem.... tego unikam jak ognia, bo z tego powstają ludzkie tragedie i dramaty. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja idę za przejściem i skrzyżowaniem na ciągłej , a na Stop redukuję i odkręcam ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×