Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Ktoś musi być tym kim jestem, świat najbardziej potrzebuje różnorodności. Skoro już nie robisz bliźniemu co tobie nie miłe, to może by tak również nie pisać na naszym forum, co niektórym nie miłe?

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przecież już od kilkunastu godzin nie piszę :default_icon_beer:

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, KaeS napisał:

@artex nie dojrze, że jesteś masochistą to i jeszcze marzycielem-mordercą-gwałcicielem? Ja np na zasadzie "nie rób bliźniemu, co tobie niemile", nie morduję i nie gwałcę coby potem nie trafić na kogoś kto miałby ochotę mi to samo zrobić :default_cool:

Robimy innym mnóstwo niemiłych rzeczy, których sami nie chcemy doświadczać. Chociażby wystawianie faktur i pobieranie zapłaty za różne usługi, rzeczy. Godzimy się na to, bo tak nakazują normy społeczne i nasze geny. Pomoc innym, altruizm, opieka nad potomstwem (nie tylko swoim), wspólne działanie, ponoszenie ofiar (nawet oddanie życia) itd. zakodowane są w naszych genach, a dodatkowo wzmacniane wychowaniem. A to, czy ty komuś nie zrobisz krzywdy, nie ma przełożenia na to, czy Ciebie nie spotka krzywda od innych. To niezależne zdarzenia, chociaż lubimy budować taką fikcyjną zależność, wierzyć, że dobrzy ludzie mają dobrze, a źli ponoszą karę, chociaż wiemy, że zazwyczaj jest na odwrót. Żeby ten absurd zrównoważyć, wprowadziliśmy pojęcie nagrody po śmierci, aczkolwiek głosiciele tej idei zazwyczaj swój raj budują już tutaj.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 1.08.2017 o 14:17, KaeS napisał:

@artex nie dojrze, że jesteś masochistą to i jeszcze marzycielem-mordercą-gwałcicielem? Ja np na zasadzie "nie rób bliźniemu, co tobie niemile", nie morduję i nie gwałcę coby potem nie trafić na kogoś kto miałby ochotę mi to samo zrobić :default_cool:

i to w odwrotnej kolejności. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moi drodzy zdarzyła mi sie oto taka sytuacja trochę niebezpieczna i nieprzewidywalna. Jechałem z żona drogą miedzy polami z prędkością około 100km i z pola wyleciało stado perliczek. Jedna uderzyła mi w prawego handbara przeleciała pod uchwytem lusterka uderzając w awaryjny wyłącznik gasząc motocykl , rzuciło mi tyłem bo zatrzymało mi sie tylne koło mało brakowało do wypadku dobrze że szybko wysprzegliłem. Kolega jadący z tylu wziął ją na kask rozbryzła mu się na kasku mało nie urywając głowy.  I o to taka głupia sytuacja w której dwa motocykle i troje ludzi mogło by się niezłe poturbować dobrze że nic się nie stało. Naprawdę trzeba mieć za przeproszeniem w dupie oczy i kontrolować jazdę cały czas !!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczy w dupie nic by nie pomogły. Przypadek niesamowity, aczkolwiek dużo jeżdżąc trzeba sobie uświadomić, że coś się kiedyś każdemu przytrafi. Możemy tylko minimalizować ryzyko jazdą, strojem, sprzętem, ale nie wyeliminujemy go. Takie hobby.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Moi drodzy zdarzyła mi sie oto taka sytuacja trochę niebezpieczna i nieprzewidywalna. Jechałem z żona drogą miedzy polami z prędkością około 100km i z pola wyleciało stado perliczek. Jedna uderzyła mi w prawego handbara przeleciała pod uchwytem lusterka uderzając w awaryjny wyłącznik gasząc motocykl , rzuciło mi tyłem bo zatrzymało mi sie tylne koło mało brakowało do wypadku dobrze że szybko wysprzegliłem. Kolega jadący z tylu wziął ją na kask rozbryzła mu się na kasku mało nie urywając głowy.  I o to taka głupia sytuacja w której dwa motocykle i troje ludzi mogło by się niezłe poturbować dobrze że nic się nie stało. Naprawdę trzeba mieć za przeproszeniem w dupie oczy i kontrolować jazdę cały czas !!!
Palce na klamkach trzymasz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
26 minut temu, artex napisał:
9 godzin temu, JeyJey napisał:

 

Palce na klamkach trzymasz?

Przysnął, każdemu się zdarza ;)

Edytowane przez Pszemo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, artex napisał:
12 godzin temu, JeyJey napisał:

 

Palce na klamkach trzymasz?

Gdy uczyłem się na kursie, to instruktorzy mówili, że tylko jedna klamka ma być obsadzona cały czas przez palce. Ta na sprzęgle nie, bo "niepotrzebnie zmniejsza się pewność chwytu kierownicy". Są jakieś inne teorie dotyczące zwykłej jazdy? (a nie w korku np.)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teorii jest wiele, obie klamki, którymi palcami itd. Wprost zależy na jakiego instruktora sie trafi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, artex napisał:
16 godzin temu, JeyJey napisał:
Moi drodzy zdarzyła mi sie oto taka sytuacja trochę niebezpieczna i nieprzewidywalna. Jechałem z żona drogą miedzy polami z prędkością około 100km i z pola wyleciało stado perliczek. Jedna uderzyła mi w prawego handbara przeleciała pod uchwytem lusterka uderzając w awaryjny wyłącznik gasząc motocykl , rzuciło mi tyłem bo zatrzymało mi sie tylne koło mało brakowało do wypadku dobrze że szybko wysprzegliłem. Kolega jadący z tylu wziął ją na kask rozbryzła mu się na kasku mało nie urywając głowy.  I o to taka głupia sytuacja w której dwa motocykle i troje ludzi mogło by się niezłe poturbować dobrze że nic się nie stało. Naprawdę trzeba mieć za przeproszeniem w dupie oczy i kontrolować jazdę cały czas !!!

Palce na klamkach trzymasz?

Trzymam na sprzęgle na hamulcu nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 godzin temu, JeyJey napisał:

Moi drodzy zdarzyła mi sie oto taka sytuacja trochę niebezpieczna i nieprzewidywalna. Jechałem z żona drogą miedzy polami z prędkością około 100km ...

a to polna droga byla?  bo dossc szybko -  jak na polna ;) znaczy dla mnie szybko :default_icon_beer: dobrze ze skonczylo sie tak, a nie wywrotka!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Droga asfaltowa i to prosta dobrze nie jechałem szybciej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lucky  you,  i Twoje ziomki tez lucky!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak kto lubi, ja głównie trzymam się na Moto nogami, kierownica luźno, więc nie potrzebuję "pewnego chwyty kierownicy", zawsze po dwa palce na obu klamkach, nawet na autostradzie, dla mnie to już naturalne. Czy to najlepsza strategia? Mi działa,w tej sytacji by pomogło.


  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@artex ja muszę do Ciebie zgłosić się abyś zrobił specjalnie dla mnie szkolenie jak jeździć motocyklem. Piszę poważnie. Przeczytałem książki o motocyklistach doskonałych ale to tylko sucha teoria :default_cafe2:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×