Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Dnia 7.06.2018 o 16:21, trolik napisał:

może teraz będzie widać...

aha, zapomniałem dodać-na zdjęciu buźka jest już umyta i czeka na szycie... :-)

pozdrawiam trolik:default_cool:

Ło żesz:default_icon_e_surprised:........................... jesteś mi winny kolację ;) zdrówka 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

https://bilgorajska.pl/aktualnosc,16501,0,0,0,Smiertelny-wypadek-w-Plusach.html"

"W wyniku zderzenia motocykla z samochodem zginął 16-letni mieszkaniec gminy Księżpol."

 

Ponoć przemiły chłopak, jedynak. Znam jego ojca. Ech, przykro...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 

To powyżej to sytuacja raczej ekstremalna, ale przy mijaniu/wyprzedzaniu zwierząt naprawdę warto zachować ostrożność:

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety niedaleko mnie :( 

http://wiadomosci.pless.pl/54569-foto-tragiczny-wypadek-w-warszowicach-nie-zyje-motocyklista-pawlowice-pszczyna

Bardzo trzeba uważać na wymuszających z lewoskrętu !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polski tytuł w linku bez sensu trochę, gdzie go wywrócił niby?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziwią mnie takie zachowania w sporcie. Pomijając już aspekt moralny, to jak w tych czasach może się komuś wydawać, że to się nie nagra?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak ja lubie debili w puszkach jak beszczelnie patrzy ci w oczka i wyjezdza z bocznej tuz przed ....bo zdąży! Kiedyś nie zdzierże i bedziecie mi dosyłać paczki na dołek...jaki jest art. za pobicie..a moze uda sie podciągnąć pod "pomrocznośc jasną"?

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W samoobronie musisz działać.Np położyć się na plecach a gościa na Tobie.Każdy zezna że to on atakował:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie żebym się czepiał, ale no qźwa "78-letnia kobieta kierująca autem osobowym" :default_hammerpc:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nie żebym się czepiał, ale no qźwa "78-letnia kobieta kierująca autem osobowym" :default_hammerpc:
W sensie, że kobieta?
A tak poważnie, to wielu młodych jeździ gorzej niż starsi, ale łatwo wsadzić wszystkich do jednego wora...

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie. Bo chociaż zawracała na przełączce i zajechała motocykliście drogę, to patrząc na to, jak jej się oberwało, ciężko jednoznacznie stwierdzić, że to jej wina. Tam jest zdaje się ograniczenie do 50 km/h.

 

5b965b16d94d0_p.jpg?1536655472

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sensie, że człowiek wiekowy, często niedowidzący, niefosłyszący, którego refleks też pozostawia wiele do życzenia......

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, Pszemo napisał:

W sensie, że człowiek wiekowy, często niedowidzący, niefosłyszący, którego refleks też pozostawia wiele do życzenia......

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka
 

Pszemo... niby tak... ale pomyśl, że np. Tobie zostało do tego stanu już tylko z 30 lat, a to jakby nie patrzył już bliżej jak dalej :default_icon_razz: ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Pszemo... niby tak... ale pomyśl, że np. Tobie zostało do tego stanu już tylko z 30 lat, a to jakby nie patrzył już bliżej jak dalej :default_icon_razz: 
Mam dzieci, to będą mnie wozić. Takie życie, nie zawsze jest zdrowie i możliwości do pewnych rzeczy.

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
W sensie, że człowiek wiekowy, często niedowidzący, niefosłyszący, którego refleks też pozostawia wiele do życzenia......

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka


Wg mnie zdecydowanie bardziej niebezpieczne na drodze dla innych jest bycie bucem a nie wiek.

Życzę powodzenia z "dzieci mnie będą wozic" bo ja bym nie miała życia jakbym miała wozic rodziców wszędzie i dni urlopu by mi nie starczyło ;-) taka sytuacja, że z naszej trójki na miejscu zostałam jako kierowca ja.

Może i mają gorszy refleks, ale mają więcej doświadczenia i mądrości życiowej.

A my sobie nawet nie zdajemy sprawy ile osób z mlodych z cukrzyca lub padaczka, zdiagnozowanych i nie, jeździ po naszych drogach. Pomijam już idiotow, bo na to nie ma papierów.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale w wieku 78 już mądrość życiowa może przekształcać się w uwiąd starczy albo inne rzeczy. Starzy ludzie często ledwo widzą, a nawet niekoniecznie zdają sobie z tego sprawę, bo degradacja następuje stopniowo, jeżdżą na pamięć, bezmyślnie... Generalnie nie ma dobrych rozwiązań, poza maniem oczu w dupie i stosowaniu zasady ZAJEBIŚCIE ograniczonego zaufania...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ale w wieku 78 już mądrość życiowa może przekształcać się w uwiąd starczy albo inne rzeczy. Starzy ludzie często ledwo widzą, a nawet niekoniecznie zdają sobie z tego sprawę, bo degradacja następuje stopniowo, jeżdżą na pamięć, bezmyślnie... Generalnie nie ma dobrych rozwiązań, poza maniem oczu w dupie i stosowaniu zasady ZAJEBIŚCIE ograniczonego zaufania...
Z tym, że jak ktoś całe życie mądrze jeździł to jak mu się pogorszy zdrowie to odpuści. A jak ktoś całe życie miał innych użytkowników ruchu w powazaniu, to odebranie mu kartonika nic nie zmieni.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z drugą częścią się zgodzę, z pierwszą - niekoniecznie. Mój dziadek samochód sprzedał mając osiemdziesiąt parę lat, powinien był to zrobić może trzy lata wcześniej. Cienka granica jest między "mogę jeździć", a "zdrowie mi się pogorszyło, już nie mogę" i często dopiero taka sytuacja jak ta z wczoraj pokazuje, że "jednak już nie mógł".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Z drugą częścią się zgodzę, z pierwszą - niekoniecznie. Mój dziadek samochód sprzedał mając osiemdziesiąt parę lat, powinien był to zrobić może trzy lata wcześniej. Cienka granica jest między "mogę jeździć", a "zdrowie mi się pogorszyło, już nie mogę" i często dopiero taka sytuacja jak ta z wczoraj pokazuje, że "jednak już nie mógł".

Mojego dziadka musieli oklamac by mu odebrać prawo jazdy, ale zawsze ludzie się go bali na drodze.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 minut temu, xel napisał:

Mój dziadek samochód sprzedał mając osiemdziesiąt parę lat

Trzeba było brać, nie musiałbyś teraz szukać.

Plus:

giphy.gif

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×