Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

6 godzin temu, arthurr napisał:

Mówisz?? Gdzieś tam wspomniano że leciał na kole.. Jeśli właśnie w tym momencie busiarz zgodnie z przepisami patrzył w lusterko to nie widział jego światła - więc mógł w ogóle nie dostrzec motocykla. Sam wiesz jak "nie widać" nawet samochodu bez włączonych świateł. Dodatkowo różnica prędkości... Nie bronię nikogo, ale jestem w stanie wyobrazić sobie sytuację w której kierowca z busa zrobił wszystko prawidłowo, a został skazany bo motonita miał właściwszego prawnika..

Skoro zacytowałeś mnie to odpowiem ;);)

To że debil w tym miejscu wyprzedzał jadąc na kole nie ma znaczenia, to on i tylko on będzie ponosił konsekwencje popełnionych wykroczeń. Równie dobrze mógł jechać na przednim kole i też świateł by nie było widać, albo w ogóle nie mieć włączonych świateł.  Natomiast kierowca busa ma obowiązek przed wykonaniem manewru lewoskrętu upewnić się czy jest to możliwe i nie zagraża  bezpieczeństwu innym użytkownikom drogi. Busiarz  doprowadził do kolizji i to on poniósł tego konsekwencje. Moim zdaniem nie spojrzał w lusterko bo był pewny, że na podwójnej ciągłej nikt nie będzie go wyprzedzał, a jak wiemy na drodze niczego nie można być pewny. Równie dobrze na miejscu motocykla mogła być karetka, straż, czy radiowóz....

Mówienie " nie widziałem go" to najprostsza i najbardziej prymitywna linia obrony na miejscu wypadku. Ośla łąka która wymusiła na mnie pierwszeństwo przejazdu też tak mówił.

 Jak się później okazało nie patrzył na mnie  tylko na swoją automatyczną bramę i gdy ta się otworzyła  ruszył  zostawiając mi z 10m na reakcję.......

I to tyle, o Sądach i prawnikach nie będę pisał bo to nie ma sensu :default_laugh:

5 godzin temu, Jarek napisał:

Nie jest aż tak absurdalny. Znam sprawę od samego początku. Współczuję Loganowi tak zwyczajnie po ludzku - jako dobremu znajomemu i kogoś kogo lubię i szanuję, ale w sensie prawnym, a takie są ustalenia i chyba stan rzeczywisty, jako kierujący pojazdem nie zachował szczególnej ostrożności przekraczając dopuszczalną prędkość...

Gdyby zdarzenie miało miejsce u Ruskich taki pijaczek dostał by jeszcze po ryju. Naciągaczy można spotkać wszędzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piotr, ja nie orzekam o winie - daleki od tego jestem. Jedyne co chciałem podkreślić to to, że nawet ty czy ja, mimo zawodowego doświadczenia, moglibyśmy skończyć dokładnie tak samo.  Mimo, że jako zawodowcy, na pewno w lusterka patrzymy.

Moim zdaniem mogło być tak: jechałem, spojrzałem w lusterko, nic nie było, migacz i skręcam. Po prostu. Co robisz na co dzień żeby się jeszcze bardziej upewnić? Patrzysz a lustro 5x? stajesz i czekasz czy aby coś nie przeleci? No błagam..

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Artur, przecież na tym polega moja praca. Lusterko prawe, lewe, lewe, prawe,  lusterko wsteczne..... Ja zatrzymuję się co 400-500m i znów muszę włączać się do ruchu i tak przez 10 godzin z małymi przerwami Ja jeżdżę po mieście, ja nie mogę pozwolić sobie na myślenie o niebieskich migdałach. Tracąc prawo jazdy tracę zawód. Gdybym Ci pokazał materiał z przedniej kamery autobusu, to byś nie uwierzył ilu debili jeździ po drogach. I jak patrzę na ten wypadek to krew mnie zalewa. Nie jestem Alfą i Omegą, mogę popełnić błąd w każdej chwili, jednak przez ostatnie 35 lat nikomu krzywdy nie zrobiłem

 

Tfu tfu tfu tfu żeby nie zapeszyć ;):default_icon_e_biggrin:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzisz... A mnie krew zalewa jak widzę że ktoś utożsamiany ze mną - motocyklista w końcu - robi sobie z drogi tor wyścigowy i parkur do stuntu w jednym. Bardziej niż na widok busiarza który piąty raz nie spojrzał w lusterko. Zostańmy więc przy swoim ;)

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie no, z piętnastego kwietnia tego roku :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, martab99 napisał:

Ale to chyba z zeszłego roku..?

Tak Marcinie, przypomniało mi się tylko z powodu dyskusji jaka się rozwinęła.

Po obu stronach barykady jest sporo przekręconych ludzi.

Powyższy mistrz prostej wraca na ulice, widziałem wczoraj oponę do jego reanimowanej (składanej) z 3 maszyn Aprilli RSV 1000.

 

 

  • Sad 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 godzin temu, arthurr napisał:

Widzisz... A mnie krew zalewa jak widzę że ktoś utożsamiany ze mną - motocyklista w końcu - robi sobie z drogi tor wyścigowy i parkur do stuntu w jednym. Bardziej niż na widok busiarza który piąty raz nie spojrzał w lusterko. Zostańmy więc przy swoim ;)

Już na koniec dodam, a dla czego ja mam być utożsamiany z tym debilem ?

Równie doborze mógłbym być utożsamiany z kierowcami osobówek, ciężarówek i autobusów. Nie ma odpowiedzialności zbiorowej. Każdy z Nas odpowiada indywidualnie za swoje błędy. W tym wszystkim chodzi o przestrzeganie przepisów, a przepisy powinny być tak sformułowane, aby nie można ich było interpretować jak sie komu podoba. Bo jeżeli będzie można to dopiero będzie burdel.

 

Miłego dnia życzę :D

Edytowane przez Karson

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 minut temu, Karson napisał:

...... a przepisy powinny być ta sformułowane, aby nie można ich było interpretować jak sie komu podoba.

Święte słowa ... przepisy powinny być, a kretynów nie powinno być! Do tego miłe empatyczne i merytoryczne służby wszelkich szczebli.  Się rozmarzyłem, ale bym chciał ...

  • Like 6
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach



W tym wszystkim chodzi o przestrzeganie przepisów, a przepisy powinny być tak sformułowane, aby nie można ich było interpretować jak sie komu podoba.


Taaa, powiedz to skarbówce. ;-)



Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
17 minut temu, imnariel napisał:


 

 


Taaa, powiedz to skarbówce. ;-)



Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
 

 

Taaa, a czy My rozmawiamy o skarbowce ? :default_laugh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Klasyka

Dopadło i mnie... Na szczęście skończyło się na drobnych urazach, no i Scaraver uszkodzony, ale ja jestem cały. Prawie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Klasyka

 

Dopadło i mnie... Na szczęście skończyło się na drobnych urazach, no i Scaraver uszkodzony, ale ja jestem cały. Prawie...

Zdrowia! Bo to najważniejsze ...A motor się wyklepie

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzymaj się ! Dużo zdrówka ! A moto niech naprawiają w ASO za miliony monet z OC sprawcy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
39 minut temu, Mytong napisał:

Klasyka

Dopadło i mnie... Na szczęście skończyło się na drobnych urazach, no i Scaraver uszkodzony, ale ja jestem cały. Prawie...

Szybkiego powrotu do pełnej sprawności!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 godzin temu, Mytong napisał:

Klasyka

Dopadło i mnie... Na szczęście skończyło się na drobnych urazach, no i Scaraver uszkodzony, ale ja jestem cały. Prawie...

Współczuję i życzę szybkiego powrotu do zdrowia, mam nadzieję że nie Masz nic połamanego.

Edytowane przez Karson
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dużo zdrowia i jeszcze więcej szczęścia

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dużo zdrowia i nigdy więcej takich ‚przygód’. Trzymaj się. 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×