Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Brakło mi 30 cm drogi hamowania. Wyjechałem jej między zderzak i kolo

Ride, eat, sleep, repeat!


Witaj w klubie :-D
Motocykl cały?

Wysłane z Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 minut temu, xel napisał:

Ej, to dygresja w temacie: czy jak wywalę na motku z czyjejś winy i poza samą maszyną rozwalę sobie szmaty i kask (przecież to może iśc w ciężkie tysiące), to czy to też jest pokrywane z OC sprawcy?

Tak, także rozbity telefon, laptop czy chińska waza jeśli taką masz w kufrze. Teoretycznie nawet jeśli nie było kontaktu, ale udowodnisz winę (kamera, świadkowie). To samo się tyczy sytuacji, jeśli ktoś nie upilnował psa i ten wbiegł Ci pod koła. Jeśli ma OC to z ubezpieczenia, jeśli nie to też jego wina, że nie upilnował. W praktyce może być różnie, zwłaszcza z udowadnianiem winy.

Teraz, SPS napisał:

Dlatego lubię jeździć w lesie tam nie będę miał pretensji jak walne w jelenia w mieście jelenie walą w ciebie ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zawsze powtarzam, że w lesie jest bezpiecznie. Drzewa są przewidywalne ;-) 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 minut temu, MrBodek napisał:

Tak.

W teorii, koledze wycenili naprawę u szewca, czyli jakieś grosze w porównaniu do zakupu w sklepie. To samo z kaskiem, uwzględniona została amortyzacja :/

Pozostaje sąd.

  • Sad 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, artex napisał:

W teorii, koledze wycenili naprawę u szewca, czyli jakieś grosze w porównaniu do zakupu w sklepie. To samo z kaskiem, uwzględniona została amortyzacja :/

Pozostaje sąd.

I tak jak w praktyce z samochodów, to co dają to tylko propozycja i liczą na to że się ludziską nie będą awanturować. Wystarczy odrobina nieustępliwości i determinacji. Sprawdzone u siebie i znajomych

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak piszę, pozostał sąd, były odwołania, argumentacje itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
25 minut temu, artex napisał:

W teorii, koledze wycenili naprawę u szewca, czyli jakieś grosze w porównaniu do zakupu w sklepie. To samo z kaskiem, uwzględniona została amortyzacja

Czyli w przypadku rozbitej zlotowej flaszki policzyliby tylko kaucję za butelkę?

26 minut temu, artex napisał:

Pozostaje sąd.

xel jest z Krakowa, on by ich pozwał nawet gdyby  od początku zgodzili się na wszystko.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wypraszam sobie, ja jestem ze wsi!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ci są jeszcze gorsi! :default_icon_cool:

 

P.S. Aktualnie ja również jestem ze wsi :default_icon_mrgreen:

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najwazniejsze że nic poważnego się nie stało.. jak widać to dzięki nowym łożyskom główki ramy

Ja pierdzielę.. mimo wszystko nie zazdroszczę

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja cały motocyklem doturlalem się do domu więc nie jest źle. Na pierwszy rzut oka to połamane tylko plastiki.

Ride, eat, sleep, repeat!

  • Like 9

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrze, że tylko tyle.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, Jezier napisał:

Ja cały motocyklem doturlalem się do domu więc nie jest źle. Na pierwszy rzut oka to połamane tylko plastiki.

Ride, eat, sleep, repeat!
 

No dobrze, a była Policja ? Czy Pani załatwiła z Tobą tą sprawę w inny sposób.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyjechała Policja.
I tu apel. Wozcie ze sobą dowody rejestracyjne, według CEPIKU mój motocykl był nieubezpieczony i nie posiadał badania technicznego. Musiałem kopać się z koniem.

Ride, eat, sleep, repeat!

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy motocyklu mam zawsze dr i polisę. Tym bardziej że nie mój default_icon_e_wink.gif

W aucie skserowalem obie strony dowodu z aktualnym badaniem i potwierdzenie OC na jednej kartce

 

Dobrze że nic wielkiego się nie stało

 

Gdzieś był założony przeze mnie kilka lat temu temat co robić po...

 

taptarapta

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Są też apki na telefon "w razie wypadku" z całą listą kroków, które się powinno podjąć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z obrazka wynika ze na werandzie, w poblizu drzewa, tez nibezpieka! ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tragiczny wypadek na lotnisku w Nowym Targu. W lądujący szybowiec wjechał motocykl.

21-letni motocyklista zginął w wypadku na lotnisku w Nowym Targu. Zderzył się z lądującym szybowcem.

Do wypadku na lotnisku w Nowym Targu doszło w sobotę około godziny 16.00. Zginął 21-letni motocrossowiec, który zderzył się z szybowcem. 

Dlaczego motocrossowiec wjechał wprost pod lądujący szybowiec? Na razie nie wiadomo, wyjaśnią to śledczy. Jak podaje portal Podhale24, okolice lotniska w Nowym Targu i pobliska skarpa "to popularne miejsce spotkań motocyklistów i rajdów po stromych zboczach". 

Zdjęcia w linku poniżej.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24878076,tragiczny-wypadek-na-lotnisku-w-nowym-targu-w-ladujacy-szybowiec.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czołowe zderzenie znajomych motocyklistów! Nie żyją dwie osoby

gf-kgww-zUHZ-njGi_wypadek-motocyklistow-

Niewiarygodna tragedia pod Dębiną na Śląsku! Na łuku drogi doszło do czołowego zderzenia dwóch motocykli. Jedna z maszyn spłonęła. Jak się okazało, mężczyźni, którzy zginęli w tym wypadku, to dwaj znajomi w wieku 25 i 27 lat.

https://www.se.pl/wiadomosci/polska/czolowe-zderzenie-znajomych-na-motorach-nie-zyja-dwie-osoby-aa-GQqz-Ekgb-hS2q.html

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mieli 25 i 27 lat, ale byli bardzo doświadczeni. I pewnie zawsze mówili "dzień dobry"... Straszna tragedia, ale jednocześnie nie jestem w stanie zdzierżyć retoryki tych brukowców.

Wytapatalkowano z magicznego pudełka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 31.05.2019 o 07:16, Jezier napisał:

Przyjechała Policja.
I tu apel. Wozcie ze sobą dowody rejestracyjne, według CEPIKU mój motocykl był nieubezpieczony i nie posiadał badania technicznego. Musiałem kopać się z koniem.

Ride, eat, sleep, repeat!
 

Popieram. Pracuję z CEPIK i żeby nie bluźnić powiem tylko że to syf i bagno bez dna chociaż Minister uważa że wszystko hula jak należy. 

Dobrze że nic poważniejszego się nie stało. 

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×