Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Nie ciekawie

67275337_678759772535778_651015737968479

67103162_678759792535776_290413382615223

67254497_678759829202439_203652036329419

67404119_678759949202427_566221402522884

67343050_678736909204731_566907383961983

67277478_678736935871395_693895957441832

 

 

 

Nir Shiler do BMW R1200Gs Owners

Bad bad thing happend ,to me and to
my gs1200
yaer 5.2018
And it happend after replace the front wheel 
And after strengthening the spools in the rear wheel

Abad story go to check guys your bikes

BMW Motorrad please can you help me with this emargancy story that happened to me?
BMW Motorrad USA
The bike is at the dealer now say me go to the insurance ,and he will check it ,but its no see good for my opinion .
I am almost killed but i was verry luccy someone at the sky keep on me..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ożesz..... dobrze rozumiem, że przyczyną było poddanie się przedniego koła? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

docelowo obu, ale z filmiku widać, że gość najpierw dziobaka zalicza. Przeładował motka? kupił wersje na zimne klimaty i zabrał na pustynie? W szczególności wspomina coś o wcześniejszej wymianie koła. Całościowo mało zachęcające. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wzmacniał szprychy, czyli rozplatał koła, jeśli oba dupły, to może coś zostało źle zrobione?
Dobra, doczytałem. Dalej nie jest wytłumaczone "wzmacnianie szprych", ale wychodzi, że 1200 rocznik 2018 miał na te koła akcję serwisową nawet?

Wytapatalkowano z magicznego pudełka
 

Edytowane przez xel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wadą tych kół jest luzowanie się szprych i konsekwencją tego jest rozlecenie się koła. Jest na to akcja serwisowa wymieniają całe koła. Najgorsze jest to że bmw zaczyna dziadować i to robi się już niebezpieczne. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

E tam, ładnie ktoś w wątku napisał: "ci, którym się to stało, to nie żyją, więc nie mogą się skarżyć" :-D ja to się cieszę, że mam starego trupa na odlewanych kołach :-D

Wytapatalkowano z magicznego pudełka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No, to mogło być po mnie. Klasyka gatunku: ja na pasie do, hehe, bezkolizyjnego skrętu w lewo (zielona strzałka), pan z przeciwka miał audi S3, więc stwierdził, że jeszcze zdąży na czerwonym. Dobrze, że zdążył też wyhamować i zatrzymać się jakieś trzy metry ode mnie. Trochę wina mojej bezmyślności, bo zobaczyłem, że mam zielone, to ruszyłem, żeby nie zamulać.

Wytapatalkowano z magicznego pudełka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój sąsiad zza płota miesiąc temu przyprowadził z salonu nówkę Kawasaki Z9. Wcześniej jeździł tylko sprzętem napędzanym siłą mięśni.

Do tej pory nawinął już 300 kilometrów . Mówi, że pierwszy przegląd po 1000 km. zrobi chyba na wiosnę przyszłego roku, bo w tym chyba tyle nie przejedzie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Coś czuję, że ktoś tu kogoś nie lubi. :default_icon_e_surprised:

... ale, ale nie widać gorejącego znaku - dziwne....:default_icon_eek:

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

^^ dokładnie, nie można za wszystko winić kierowników puszek. Jeśli chodzi o wyprzedzanie na trzeciego myślę, że motocykliści mają tych wykroczeń więcej na sumieniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, KaeS napisał:

^^ dokładnie, nie można za wszystko winić kierowników puszek. Jeśli chodzi o wyprzedzanie na trzeciego myślę, że motocykliści mają tych wykroczeń więcej na sumieniu.

Wiadomo, że wyprzedza się na trzeciego nie raz, motocyklem dużo częściej, ale to był typowy dawca. Nie dziwię się później opinii ogółu.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja się dziwię czemu kierownik praktycznie do samego końca jechał na czołówkę? Była długa prosta z dobrą widocznością, samochód powinien być widoczny z naprzeciwka odpowiednio wcześnie. Poza tym było fajne pobocze po prawej. 

Ja jak widzę, że może wystąpić sytuacja kolizyjna to od razu działam. 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, gregin napisał:

 

Ja jak widzę, że może wystąpić sytuacja kolizyjna to od razu działam. 

Może nie widział... Może spojrzał na nawigację... Korzystając z prostej...

W każdym razie najważniejsze, że zareagował i zjechał... I jakby nie było jest bogatszy o nowe doświadczenie.

Taka sytuacja z dzisiaj... Ani to niebezpieczne, ani śmieszne, ale jadę sobie w terenie zabudowanym z prędkością plus 10, a wyprzedza mnie auto i po dwustu metrach włącza lewy kierunek zwalnia i zjeżdża jak mniemam w swoją posesję... Ja muszę zwalniać... I zastanawiam się po kiego grzyba mnie wyprzedził? Co to ludziom daje? 

I ciągle jak widzę na drodze takie udowadnianie, że ja umiem lepiej, że ja będę pierwszy, to się zastanawiam co to komu da? 

 

  • Like 2
  • Sad 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 godzin temu, manioora napisał:

Może nie widział... Może spojrzał na nawigację... Korzystając z prostej...

W każdym razie najważniejsze, że zareagował i zjechał... I jakby nie było jest bogatszy o nowe doświadczenie.

Taka sytuacja z dzisiaj... Ani to niebezpieczne, ani śmieszne, ale jadę sobie w terenie zabudowanym z prędkością plus 10, a wyprzedza mnie auto i po dwustu metrach włącza lewy kierunek zwalnia i zjeżdża jak mniemam w swoją posesję... Ja muszę zwalniać... I zastanawiam się po kiego grzyba mnie wyprzedził? Co to ludziom daje? 

I ciągle jak widzę na drodze takie udowadnianie, że ja umiem lepiej, że ja będę pierwszy, to się zastanawiam co to komu da? 

 

Masz rację. Też tego nie rozumiem jaki sens wyprzedzania w takiej sytuacji. Ale muszę też przyznać, że parę razy też tak zrobiłem, powiedzmy było to z przyczyn niezależnych, więc trzeba uważać z osądzaniem. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, gregin napisał:

(..), więc trzeba uważać z osądzaniem. 

I Generalizacjami ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×