Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Dnia 19.01.2020 o 08:09, xel napisał:

Dodatkowo nawet autor filmu na yt pisze, jak sytuacja się zakończyła, że postawa policji bardzo ok, trzy radiowozy przyjechały, policjant od razu sam stwierdziłem, że "raczej jego wina", etc.

Xelu, ale wiesz, że od "raczej wina' policji" do "jednak moja wina, ale nie mogłem zupdate'ować  komentarza bo w areszcie nie ma internetu" wcale nie taka daleka droga. Te trzy radiowozy raczej nie przyjechały tam, aby go bronić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie pamiętam, ale gdzieś to czytałem, że w przypadku zdarzenia w którym biorą udział policjanci obligatoryjne jest poinformowanie przełożonego i rusza cała procedura. Wydział wewnętrzny, prokurator ... i takie tam ... Uczestnicy zdarzenia ( policja)  nie mają prawa podejmować czynności "ustalających" ... W teorii chodzi o to, aby sami zainteresowani czy koledzy nie zamietli sprawy pod dywan, ale jaka jest praktyka to nie wiem. Pewnie zależy to kto z kim i takie tam sprawy załatwiane w godzinkę ... ;) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

^ Tak, nawet gdy uczestniczą w kolizji po cywilu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jest bo bratu wjechał w tył policjant służbowym nie oznakowanym i przyjechała drogówka ale potem wewnętrzni no i jeszcze oni nie mają OC przy sobie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
51 minut temu, Mario 6na9 napisał:

Tak jest bo bratu wjechał w tył policjant służbowym nie oznakowanym i przyjechała drogówka ale potem wewnętrzni no i jeszcze oni nie mają OC przy sobie.

Kiedyś ( jakieś ze 3 lata wstecz ) powszechna była informacja, że ze względu na oszczędności policja nie ma ubezpieczenia OC - tłumaczyli to faktem, że policja jeździ wzorowo i takie ubezpieczenie jest bezzasadne w ich przypadku. Jak jest teraz nie wiem, ale może tak samo ... Argument " nie mają przy sobie" jest o tyle słaby, że to sprawdza się w bazie, ale co sprawdzać w cepiku jak OC brak ;)

Prawdopodobnie policjant poniesie koszty naprawy lub zgodnie z prawem pracy - 3 miesięczne wynagrodzenie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

OC jest obowiązkowe!

AC fakt kiedyś nie mieli i płacili z własnej kieszeni, teraz nie wiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
23 minuty temu, artex napisał:

Chyba mylicie OC z AC.

Ja raczej nie!

AC to już na pewno nie mają .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi chodzi o to że nie mają polisy OC na konkretny pojazd tylko jakieś ubezpieczenie zbiorcze na wszystko. Sprawa była jak jeszcze nie było wspaniałego CEPIK-u.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też odnoszę się do informacji sprzed kilku lat wstecz, a czas jakoś szybko leci .... Teraz być może jest inaczej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

artex. Jak jest na dziś to nie wiem. Nie chodzi o to że nie mają ubezpieczenia OC. Nie miał karteczki potwierdzającej OC. Mieli ubezpieczony samochód OC ale w polisie zbiorczej na samochody, budynki i coś tam a policjant zanim ustalił gdzie jej szukać a potem numer to minęło parę godzin. 

Muszą mieć OC bo jak by co to kierujący nie wypłacił by się do końca życia.

Edytowane przez Mario 6na9

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
47 minut temu, Mario 6na9 napisał:

(..)

Muszą mieć OC bo jak by co to kierujący nie wypłacił by się do końca życia.

To nie wiele zmienia, bo jak wina jest kierującego to OC nie pokryje szkód w radiowozie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ciekawe że nie maja AC, bo u nas już rozbili dwa nowe BMW jedna skończyła na słupie druga w rowie. Ciekawe kto płacił a to nie są tanie rzeczy !!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, JeyJey napisał:

To ciekawe że nie maja AC, bo u nas już rozbili dwa nowe BMW jedna skończyła na słupie druga w rowie. Ciekawe kto płacił a to nie są tanie rzeczy !!!

Do 3 wynagrodzeń winny. Resztę pracodawca czyli .państwo .. dla niektórych nikt, a dla innych my wszyscy ;)

No chyba, że mu udowodnią działanie specjalne to wtedy "on" całość

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyrok w głośnej sprawie wypadku przy przekroczeniu dozwolonej prędkości o 2,6 km/h

To przecież tak niewiele - 2,6 km/h to prędkość leniwego spaceru. Zdaniem sądu zdecydowało to jednak o utracie ludzkiego życia. Niedawno zapadł wyrok w sprawie potrącenia pieszego, do którego doszło przy minimalnym przekroczeniu limitu prędkości przez kierowcę i winie samego pokrzywdzonego. 

https://www.scigacz.pl/Wyrok,w,glosnej,sprawie,wypadku,przy,przekroczeniu,dozwolonej,predkosci,o,2,6,km,h,37754.html?fbclid=IwAR2UVzCkP3UKS2wzG--Yg8EGeUMy0CN_mJNcSOV7FyaQM75s6VlYYlyTlZI

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Film dnia.

 

  • Like 2
  • Confused 3
  • Sad 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najniebezpieczniej jest jak się włączy opcja niezniszczalność


Ride, eat, sleep, repeat!

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

^ to chyba jeden z nich, ale nie ten, który minął gościa z kamerką po wewnętrznej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×