Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Chyba się od kogoś pouczyć :default_laugh:

Gość zaczął machać łapą i mu jakby brakło czym zahamować :D Najbardziej żal CBFki. Z drugiej strony, może będzie do wyrwania na aukcji policyjnej za grosze :D 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, xel napisał:

Najbardziej żal CBFki.

Jak to żal? Niczego, co milicyjne nie żal, tym bardziej, że oni sami nie żałują swego sprzętu. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jak to żal? Niczego, co milicyjne nie żal, tym bardziej, że oni sami nie żałują swego sprzętu. 
Sam za to zaplacisz :) ja z reszta tez

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
27 minut temu, żeglarz napisał:

Sam za to zaplacisz :) ja z reszta tezemoji16.png

Płacę za to od zarania dziejów, więc co za różnica jeden motór w tę, czy drugi radiowóz w tamtą? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znam zasadę, że nie jeździ się bez ciuchów. Sam o niej trąbię. Niestety  - nie zastosowałem się. Pojechałem "tylko sprawdzić" czy przeszczep koła się przyjął. Złapałem shimmę przy ok 120. Nie opanowałem, jebłem na asfalt przy (pewnie, nie dało się patrzyć na licznik) ok. 80. Motocykl przeszurał jakieś 30 metrów po asfalcie (są ślady) krzesząc iskry (dobrze, że zrobiłem stelaże), ja za nim. Sytuacja nie do opanowania choć walczyłem. 

ACtC-3fcbsIapT25iBL1t-i33W6zQPbqwDdIEkEHfRaN_knE_IVFasZtcT9uoEdSly6pCA3iivGqxqN-FHuEkuufxAWA7lXyda2-g5ygGiBRfRsprWCusYtdGpZ1JrU_QE1tH0h06melj1bKCE5jA23Bxi9l=w469-h625-no?authuser=0 ACtC-3dr94bcBr5IKoX8LPDDPFfJN2gAoJh2reu_O6BHq7Bfi54V-b8987dlzoS5dJf14UyMLkrZM-2vC9oKp68PxTJ7pSmCe_1JVwQbJMG5LNhGbWMS_9XN4NPhpwObTHDe_fB1vEWOlHYldogDDWB3BOMZ=w469-h625-no?authuser=0

ACtC-3eG4QjaATktSrpVd5fGeX8dANebO2ojd6w3MyQILOwWeTNsl3bwSjaXowHr8AasvZAdHZpvTVOwjuZkXJPRrttyW0FDXhMWdJDAAkE124-QUaLA3sQ2eKEd32AU39QlPRAXDfoxtGGvSQ1TDue4tNZ5=w834-h625-no?authuser=0

Nie chcę o tym gadać, nic mi nie jest, żyję, piecze ale się zagoi. Wklejam to tylko ku przestrodze. Uczcie się na moich błędach. Ubierajcie się nawet po bułki.

 

  • Like 10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ty se Chłopie nowe hobby znajdź...
Jak nie szlifierka, to znowu gleba :(

Strach się bać!

PS. Cały jesteś? Kuruj się !

Wysłano na Berdyczów...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak wiemy, blizny dodają charakteru, tatuaże się domaluje ;-) ważne, że te ocierki chyba nie jakieś głębokie!

Wytapatalkowane z magicznego pudełka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taki stary a taki gupi

Nie Ty pierwszy, nie ostatni

Ja też kiedyś podobnie, tylko po 4 browarach, rozgrzewałem olej w DRce na pobliskim boisku ... miałem lepsze punktowe "zapalenia skóry" no i koszulkę z krótkim, dresiki, crocsy i takie tam .. bez kasku jedyne czego nie miałem to zdjęć po... bo nie było się czym chwalić .. ale też piekło

Twoje zdrowie Arturo

O.S. a i jeszcze jedno ..zapomniałem dodać... Moniko przypierdziel mu w ten nierozgarnięty łeb coby mu takie głupoty z głowy na przyszłość wybić

 

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Artur, ale jechałeś tak jak na zdjęciach, czy miałeś chociaż jakąś bluzę?

PS: ta czerwień to w sumie nawet ładnie komponuje się z tatuażami. Może zostaw?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...dobrze że aż tyle i tylko tyle ;) ...nie chcesz o tym gadać i to zrozumiałe bo o czym tu gadać ? ...pozdrawiam i udanej  części sezonu życzę :default_icon_beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
18 godzin temu, arthurr napisał:

(...). Sytuacja nie do opanowania choć walczyłem. 

 

A jak walczyłeś z shimą?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak... dobrze że tylko tak się skończyło. Od razu przypomina mi się przypadek Jagny co za róg po bułki chciała podjechać...

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / G650X-Country

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
21 godzin temu, arthurr napisał:

Znam zasadę, że nie jeździ się bez ciuchów. Sam o niej trąbię. Niestety  - nie zastosowałem się. Pojechałem "tylko sprawdzić" czy przeszczep koła się przyjął. Złapałem shimmę przy ok 120. Nie opanowałem, jebłem na asfalt przy (pewnie, nie dało się patrzyć na licznik) ok. 80. Motocykl przeszurał jakieś 30 metrów po asfalcie (są ślady) krzesząc iskry (dobrze, że zrobiłem stelaże), ja za nim. Sytuacja nie do opanowania choć walczyłem. 

 

Nie chcę o tym gadać, nic mi nie jest, żyję, piecze ale się zagoi. Wklejam to tylko ku przestrodze. Uczcie się na moich błędach. Ubierajcie się nawet po bułki.

 

Kuruj się! Zdrapki powinny do końca lipca się zagoić...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kuruj się! Zdrapki powinny do końca lipca się zagoić...
To jakieś nowe wytyczne z ministerstwa?

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szkoda chłopa.....

Taki stary a taki....

Warta łomotu srogiego... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
15 godzin temu, artex napisał:

A jak walczyłeś z shimą?

Bronił się rękami i nogami. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak się broniłem? Zabrakło odwagi i refleksu żeby.. dać w pi..ę, z tego co pamiętam usztywnilem łapy i próbowałem to wygasić, ale było to tak nagłe i z taką amplitudą że bez szans. Jak potem oglądałem ślady, to tylne koło szło wężykiem poślizgiem w pasie ok 1 m szerokości.. nie polecam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jak się broniłem? Zabrakło odwagi i refleksu żeby.. dać w pi..ę, z tego co pamiętam usztywnilem łapy i próbowałem to wygasić, ale było to tak nagłe i z taką amplitudą że bez szans. Jak potem oglądałem ślady, to tylne koło szło wężykiem poślizgiem w pasie ok 1 m szerokości.. nie polecam.
A co było tego przyczyną?

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dwa podejrzenia. Mimo że łożyska główki nie wykazują luzu ani przycięć to przy dolnej półce coś metalicznie cyka przy przetaczaniu motka po placu. Dodatkowo jak dostałem motocykl w ręce to miał luźną nakrętkę górnej półki. Lagi w półce popuściłem, nakrętkę skręciłem, na kole 19 i starej tkc80 po tej operacji jeździł bez problemu do 140. Łożyska zmienię. Drugi trop to koło a właściwie opona, bo samo koło zrobione od nowa. Założyłem nowego ale leżącego już u mnie jakiś czas Dunlopa D908RR.. bardzo miękkie kostki, dość małe.. tyle że indeks prędkości do 170 więc teoretycznie powinno robić. Oponę już zmieniłem na karoo t, na których jeżdżę już od lat i mam zaufanie ale testów nie było bo..złamałem kluczyk.. a poza tym  się boję.

Właśnie, ktoś chętny jako tester? :D

Edytowane przez arthurr
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czekam na test Karoo T, zrób kluczyk, zatankuj Huske i powolutku.

Gdybyś nie żydził paliwa dla mnie, to testy miał byś za sobą. :default_icon_e_biggrin:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chciałem nalać tos się tak przestraszył że klucz złamałeś..

  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak, biednemu zawsze piach w oczy.

Na szczęście to nie jak kręciłem kluczykiem.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×