Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

A gdzie koklusz i gradobicie ?
Teraz się mówi choroby współistniejące

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

taptarapta

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 minut temu, xel napisał:

Ale Passat nie Twój? :D 

Sedan? :default_cool:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prezesowski, nie jakaś ciężarówka dla roboli :D 

Oczy w dupie cza mieć...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, xel napisał:

Prezesowski, nie jakaś ciężarówka dla roboli :D 

Oczy w dupie cza mieć...

Przekaże mojej zonie, ucieszy się ze swojego sedana ;)

Oczy w dupie i we łbie najebane żeby z lewego pasa skręcić w prawo, pewnie sobie przypomniał debil jeden że w McDonalds promocja 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Akurat miałem na myśli, że na motórze trzeba mieć oczy w dupie, żeby wszędzie patrzeć, ale tak, Twoja argumentacja też jak najbardziej słuszna.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szkoda chłopa i jego bliskich, ale trochę trzeba mieć nierówno pod sufitem, żeby bawić się w "znikający" punkt po prawym pasie. No trochę szybciej jak inni to oni nie jechali ....

Wiem, wiem .... teraz mi się dostanie ... , ale rozum i przewidywanie potencjalnych zdarzeń to a b c bezpiecznego kierowcy.

Nie usprawiedliwiam przy tym chłopa, który zawiną jakby do niego strzelali ...

Generalnie jeden i drugi nie jest bez winy.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek masz rację, podstawa to umieć na drodze przewidywać. Prędkość motocyklisty i lewy pas.. za co, motocyklista oczywiście może zostać ukarany natomiast bez wątpienia winnym wypadku jest kierowca osobówki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Szkoda chłopa i jego bliskich, ale trochę trzeba mieć nierówno pod sufitem, żeby bawić się w "znikający" punkt po prawym pasie. No trochę szybciej jak inni to oni nie jechali ....

Wiem, wiem .... teraz mi się dostanie ... , ale rozum i przewidywanie potencjalnych zdarzeń to a b c bezpiecznego kierowcy.

Nie usprawiedliwiam przy tym chłopa, który zawiną jakby do niego strzelali ...

Generalnie jeden i drugi nie jest bez winy.

Tak zgadzam się że myśleć powinno się za wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ale ja nie znalazłem zapisu w kodeksie o ruchu drogowym że nie można wyprzedzać prawym pasem. Takiego zapisu nie ma. Jest pas wolny - możemy nim jechać a nie czekać aż lewy będzie wolny pas jest po to żeby się nim poruszać oczywiście zgodnie z przepisami o ruchu drogowym. Moto jakoś ultra szybko nie jechało +- 20 km szybciej niż " kamera" . Tak na moje oko.

Baran zgłodniał i na Mc musiał skręcić.

 

 

najmądrzejszy amator. default_smile.png

pomogę z zakresu hydrauliki siłowej i pneumatyki default_smile.png

taptap

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poszukaj w tym kodeksie jeszcze raz ;) wyprzedzanie z prawej strony jest dozwolone tylko, jeśli w obszarze zabudowanym są co najmniej dwa a poza zabudowanym 3 pasy ruchu w tym samym kierunku.

  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, patrykgarczu napisał:

... Ale ja nie znalazłem zapisu w kodeksie o ruchu drogowym że nie można wyprzedzać prawym pasem. Takiego zapisu nie ma. Jest pas wolny - możemy nim jechać a nie czekać aż lewy będzie wolny pas jest po to żeby się nim poruszać oczywiście zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.

To Ci tylko przypominam, że w Polsce jest ruch prawostronny. Wyprzedanie prawej to tylko wyjątek w określonych okolicznościach. Teren zabudowany, skrzyżowania ...... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Poszukaj w tym kodeksie jeszcze raz wyprzedzanie z prawej strony jest dozwolone tylko, jeśli w obszarze zabudowanym są co najmniej dwa a poza zabudowanym 3 pasy ruchu w tym samym kierunku.
Trudno mi wyobrazić sobie wyprzedzanie prawym pasem, kiedy do jazdy jest tylko jeden :) zgadzam się z tobą na filmie mamy 4 pasy...



najmądrzejszy amator. :)
pomogę z zakresu hydrauliki siłowej i pneumatyki :)
taptap

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, patrykgarczu napisał:

Trudno mi wyobrazić sobie wyprzedzanie prawym pasem, kiedy do jazdy jest tylko jeden :) zgadzam się z tobą na filmie mamy 4 pasy...

Nieznajomość przepisów to raz, brak wyobraźni to dwa, a czytanie bez zrozumienia to trzy ... Przeczytaj to uważnie jeszcze raz:

 

18 minut temu, arthurr napisał:

Poszukaj w tym kodeksie jeszcze raz ;) wyprzedzanie z prawej strony jest dozwolone tylko, jeśli w obszarze zabudowanym są co najmniej dwa a poza zabudowanym 3 pasy ruchu w tym samym kierunku.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dobrze dobrze.
Ale przecież gość na Moto jechał zgodnie z tym co w kodeksie więc nie wiem w czym problem.
Kierowca samochodu przeciął 3 pasy praktycznie pod kątem 90 st
Ja prawie nie zdałem egzaminu na prawko bo też mnie mój instruktor tak uczył jak Wy że wyprzedzamy tylko lewym.
Nie chciałem wyprzedzać prawym i prawie oblałem.

...


najmądrzejszy amator. :)
pomogę z zakresu hydrauliki siłowej i pneumatyki :)
taptap

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, patrykgarczu napisał:


Ale przecież gość na Moto jechał zgodnie z tym co w kodeksie więc nie wiem w czym problem.
 

No to się dobrze przyjrzyj np 6 sekundzie filmiku. Rozumie, że uważasz iż wyprzedanie na "trzeciego" jest oki  w sensie kodeksowym ... Tak tylko na przykład ... ;)

Nie bronię kierowcy puszki ... nie zachował się uprzejmie w stosunku do motocykla  .... Jeden i drugi jest zobowiązany do szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po przeglądnięciu kilkakrotnie filmu, moim zdaniem motocyklista inne pojazdy wyprzedzał prawidłowo. Przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez nieprawidłowy manewr osobówki, a nie wyprzedzenie  innego pojazdu kilkanaście sekund wcześniej na tzw. trzeciego. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, KaeS napisał:

Po przeglądnięciu kilkakrotnie filmu, moim zdaniem motocyklista inne pojazdy wyprzedzał prawidłowo. Przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez nieprawidłowy manewr osobówki, a nie wyprzedzenie  innego pojazdu kilkanaście sekund wcześniej na tzw. trzeciego. 

Kupy się to nie trzyma - to tak ogólnie, a co do szczegółów to każdy ma prawo do swojego zdania. Sądy nie zawsze wydają wyroki sprawiedliwe, ale na końcu każdy jest prawomocny ... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

80049822430ccfba98de6eb2ea633e78.jpg

6 sekunda i wyprzedzanie na tez trzeciego, do miejsca zdarzenia jakieś 100 metrów.

127d25170c1ef9abb4f1dbf44035604d.jpg

8 sekunda. motocykl jest już na prawym pasie, wyprzedza jasny pojazd prawidłowo.

80587d5bcf86356532c2d6fac1ee58f9.jpg

10 sekunda. Motocykl jest już na pasie czwartym, oznaczonym znakiem pionowym, że jest to pas dla skręcających w prawo.

5327bb2cfdc393e09724c087c318163c.jpg

11 sekunda. Motocyklista od ładnych kilkunastu metrów znajduje się na pasie do skrętu w prawo. Więc, co ma do rzeczy nieprawidłowe wyprzedzenie kilkadziesiąt metrów wcześniej innego pojazdu? W takim razie równie dobrze można by powiedzieć, że zawinił bo wyszedł z domu.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, KaeS napisał:

80049822430ccfba98de6eb2ea633e78.jpg

6 sekunda i wyprzedzanie na tez trzeciego, do miejsca zdarzenia jakieś 100 metrów.

127d25170c1ef9abb4f1dbf44035604d.jpg

8 sekunda. motocykl jest już na prawym pasie, wyprzedza jasny pojazd prawidłowo.

80587d5bcf86356532c2d6fac1ee58f9.jpg

10 sekunda. Motocykl jest już na pasie czwartym, oznaczonym znakiem pionowym, że jest to pas dla skręcających w prawo.

5327bb2cfdc393e09724c087c318163c.jpg

11 sekunda. Motocyklista od ładnych kilkunastu metrów znajduje się na pasie do skrętu w prawo. Więc, co ma do rzeczy nieprawidłowe wyprzedzenie kilkadziesiąt metrów wcześniej innego pojazdu? W takim razie równie dobrze można by powiedzieć, że zawinił bo wyszedł z domu.

Niczym katastrofa Tupolewa.. był na kursie.. na ścieżce :default_laugh:

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 minut temu, KaeS napisał:

...  można by powiedzieć, że zawinił bo wyszedł z domu.

Biegły pewnie ustali dokładnie, ale na podstawie tego co widać na filmiku: w 5 sekund 3 lampy czyli 3 x ok 50 metrów. To oznacza prędkość 30 m/s , a to równa się ok 108/h

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Jarek napisał:

Biegły pewnie ustali dokładnie, ale na podstawie tego co widać na filmiku: w 5 sekund 3 lampy czyli 3 x ok 50 metrów. To oznacza prędkość 30 m/s , a to równa się ok 108/h

No dobra, ale prędkość tu nie jest "bezpośrednim sprawcą" a nieprawidłowy manewr kierowcy osobówki.

;) Zacytuję @Pszemo - na motocyklu nie przekroczyć prędkości to jak zgrzeszyć  Na szczęście kierownik przeżył.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
80049822430ccfba98de6eb2ea633e78.jpg
6 sekunda i wyprzedzanie na tez trzeciego, do miejsca zdarzenia jakieś 100 metrów.
127d25170c1ef9abb4f1dbf44035604d.jpg
8 sekunda. motocykl jest już na prawym pasie, wyprzedza jasny pojazd prawidłowo.
80587d5bcf86356532c2d6fac1ee58f9.jpg
10 sekunda. Motocykl jest już na pasie czwartym, oznaczonym znakiem pionowym, że jest to pas dla skręcających w prawo.
5327bb2cfdc393e09724c087c318163c.jpg
11 sekunda. Motocyklista od ładnych kilkunastu metrów znajduje się na pasie do skrętu w prawo. Więc, co ma do rzeczy nieprawidłowe wyprzedzenie kilkadziesiąt metrów wcześniej innego pojazdu? W takim razie równie dobrze można by powiedzieć, że zawinił bo wyszedł z domu.
Rozlozone na czynniki pierwsze.
Zgadzam się od a do z

I jeszcze tak na szybko to należało by zgłębić temat taki, że wyprzedzanie to inny manewr a innym manewr to jazda na wprost. Upierając się przy swoim miałem na myśli jazdę na wprost prawym pasem ( szybciej niż ci na lewym) i to nie jest wyprzedzanie bo wyprzedanie musi zakończyć się wjazdem na pas pojazdu wyprzedzanego.
Zgodnie z tym co miałem na myśli możemy jechać prawym pasem cały czas nie musimy liczyć aut i pasów tylko jedziemy na wprost prawym. I wtedy ten co wpierdziela się nam na pas zawsze wymusza na nas my jesteśmy na pierwszenstwie przejazdu
Ale chyba podkreślam CHYBA nie wykonujemy wyprzedzania bo cały czas jedziemy na wprost swoim prawym pasem ! ;)
Tak mi się wydaje ale tutaj nie mam poparcia kodeksem z ustawy o ruchu drogowym.

najmądrzejszy amator. :)
pomogę z zakresu hydrauliki siłowej i pneumatyki :)
taptap

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×