Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

5 minut temu, KaeS napisał:

No dobra, ale prędkość tu nie jest "bezpośrednim sprawcą" a nieprawidłowy manewr kierowcy osobówki.

;) Zacytuję @Pszemo - na motocyklu nie przekroczyć prędkości to jak zgrzeszyć  Na szczęście kierownik przeżył.

To Ci przypomnę sprawę założyciela wątku - Logana. Logan miał zielone, a przy czerwonym na przejście wbiegł jegomość z 1,5 promila we krwi  na jego maskę....  Dlaczego sąd uznał Logana winnym?

Oczywiście można mieć zdanie, że winnym był pijak ... , ale to nie takie proste ani oczywiste....

Jest chyba nawet tutaj ( wcześniej ) filmik z tego zdarzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
25 minut temu, Jarek napisał:

Biegły pewnie ustali dokładnie, ale na podstawie tego co widać na filmiku: w 5 sekund 3 lampy czyli 3 x ok 50 metrów. To oznacza prędkość 30 m/s , a to równa się ok 108/h

Jareczku poniosło Cię nieco :default_wink::D Trzy lampy, tak. Ale 3x50 to chyba nie....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Jarek napisał:

Dlaczego sąd uznał Logana winnym?

A tego to ja nie wiem, może pijany człek miał więcej kasy od Logana? Może inne znajomości. Dla mnie jakieś 20 lat temu też pijak wyszedł na przejściu przed maskę i przewiozłem gościa kilka metrów aż gruchnął na asfalt. Widziałem go jak stal odwrócony do mnie plecami i się kiwał, dojeżdżając do przejścia zwolniłem i obserwowałem faceta, za to on nie obserwował mnie i nagle jest... Wątpliwości milicjanci nie mieli. Ale jakby nawet to są jeszcze drogi odwoławcze i inni eksperci.

Kilka ładnych lat temu bogaty ćpun zamordował prawie całą rodziną turystów wracającą wieczorem rowerami z grzybów. Wyprzedał z ogromną prędkością a oni jechali z naprzeciwka. Sąd powiatowej metropolii Sejny w pierwszej instancji uznał winę rowerzystów, bo jakoby nie mieli świateł! Jakoby nie mieli prawa tam się znajdować. Tak orzekli biegli. Jedyna pozostała z tej rodziny żona i matka nie dała za wygraną aż dopięła swego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
37 minut temu, patrykgarczu napisał:

Ale chyba podkreślam CHYBA nie wykonujemy wyprzedzania bo cały czas jedziemy na wprost swoim prawym pasem ! 

Bzdurzysz. Jedziesz szybciej niż pojazd na tej samej jezdni w tym samym kierunku - wyprzedzasz. Żeby nie wyprzedzać musiałbyś wtedy kiedy auto na lewym zwalnia - też zwolnić. Czy ci się to podoba czy nie, definicja wyprzedzania (a także wymijania i omijania) jest e kodeksie jasno opisana.

To co piszesz to twoja własna, wygodna interpretacja.

P.S. filmu nawet nie widziałem, odniosłem się tylko do twojego tekstu o wyprzedzaniu z prawej.

37 minut temu, patrykgarczu napisał:

 

Edytowane przez arthurr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
15 minut temu, Karson napisał:

Jareczku poniosło Cię nieco :default_wink::D Trzy lampy, tak. Ale 3x50 to chyba nie....

Nie wiem, jaka jest w tym miejscu odległość ...Przyjąłem jak jest u mnie we wsi ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

50m jest ok. ale 3 lampy to nie 3x50m. a 2x 50m

I w tedy prędkość wychodzi taka sama z jaką ja jeżdżę autobusem po mieście. I jest ok. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
21 minut temu, KaeS napisał:

A tego to ja nie wiem, może pijany człek miał więcej kasy od Logana? Może inne znajomości.

....

Jedyna pozostała z tej rodziny żona i matka nie dała za wygraną aż dopięła swego.

Nie ma sensu z Tobą prowadzić polemiki na argumenty rzeczowe - bo może żona i matka przekupiły np. II instancję ....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
45 minut temu, patrykgarczu napisał:

my jesteśmy na pierwszenstwie przejazdu

7c4fb40eb2dfea9d.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Karson napisał:

50m jest ok. ale 3 lampy to nie 3x50m. a 2x 50m

I w tedy prędkość wychodzi taka sama z jaką ja jeżdżę autobusem po mieście. I jest ok. 

No nie wiem ile jest pomiędzy słupami, ale od momentu pomiaru ( ok 6 sekundy ) do miejsca zderzenia ok 11 sekundy są 3 odległości pomiędzysłupowe ...  :)

Trochę to zabawa - bo opiera się tylko i wyłącznie na założeniu 35, a może 50, a może jeszcze inaczej ... , a to może zrobić istotną różnicę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
49 minut temu, patrykgarczu napisał:

I jeszcze tak na szybko to należało by zgłębić temat taki, że wyprzedzanie to inny manewr a innym manewr to jazda na wprost. Upierając się przy swoim miałem na myśli jazdę na wprost prawym pasem ( szybciej niż ci na lewym) i to nie jest wyprzedzanie bo wyprzedanie musi zakończyć się wjazdem na pas pojazdu wyprzedzanego.
Zgodnie z tym co miałem na myśli możemy jechać prawym pasem cały czas nie musimy liczyć aut i pasów tylko jedziemy na wprost prawym. I wtedy ten co wpierdziela się nam na pas zawsze wymusza na nas my jesteśmy na pierwszenstwie przejazdu
Ale chyba podkreślam CHYBA nie wykonujemy wyprzedzania bo cały czas jedziemy na wprost swoim prawym pasem ! ;)
Tak mi się wydaje ale tutaj nie mam poparcia kodeksem z ustawy o ruchu drogowym.

najmądrzejszy amator. :)
pomogę z zakresu hydrauliki siłowej i pneumatyki :)
taptap
 

Kolego, Ty faktycznie poczytaj jeszcze raz kodeks drogowy. Takim pacjentom wyprzedającym przed przejściami dla pieszych (chociaż oni przecież nikogo nie wyprzedzali) od jakiegoś czasu w Krakowie regularnie zatrzymują uprawnienia. I słusznie.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marcinku w którym momencie motocyklista wyprzedza przed przejściem ? Ja widzę tylko, że przed przejściem nieprawidłowo zmienił pas ruchu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
32 minuty temu, Karson napisał:

50m jest ok. ale 3 lampy to nie 3x50m. a 2x 50m

I w tedy prędkość wychodzi taka sama z jaką ja jeżdżę autobusem po mieście. I jest ok. 

Przeszukałem nieco interety i wyczytałem, że nie ma określonej prawnie odległości słupa od słupa. Prawo określa w jakiej odległości mają stać słupy od drogi i jaka ma być minimalna i maksymalna ich wysokość. Z tego, co wyczytałem w terenie zabudowanym słupy ustawia się  zazwyczaj, co 35 metrów, zresztą taką akurat odległość zalecają też producenci oświetlenia ulicznego.

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, Karson napisał:

Marcinku w którym momencie motocyklista wyprzedza przed przejściem ? Ja widzę tylko, że przed przejściem nieprawidłowo zmienił pas ruchu.

Tutaj jest troszkę misz masz ... Niczyja to wina, ale pomieszane są sytuacje kodeksowe, życiowo - drogowe z wypadkiem z kilku postów wyżej. Taka prawda czasu, prawda ekranu ... w jednym ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, KaeS napisał:

Przeszukałem nieco interety i wyczytałem, że nie ma określonej prawnie odległości słupa od słupa. Prawo określa w jakiej odległości mają stać słupy od drogi i jaka ma być minimalna i maksymalna ich wysokość. Z tego, co wyczytałem w terenie zabudowanym słupy ustawia się  zazwyczaj, co 35 metrów.

Poczekaj, zaraz wyjdę na ulicę i zmierzę 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Karson napisał:

Poczekaj, zaraz wyjdę na ulicę i zmierzę 

Tylko uważaj żebyś nie poszedł bez maseczki ... :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Karson napisał:

Poczekaj, zaraz wyjdę na ulicę i zmierzę

Nie wyjdziesz....

 

:D

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już jestem, u mnie od słupa do słupa jest 50m :D Na ulicy zero ziomali 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, Karson napisał:

Już jestem, u mnie od słupa do słupa jest 50m :D Na ulicy zero ziomali 

Bez maseczki wyszedłeś to się pochowali :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie nie, ludzie mają do mnie zaufanie. :default_wink::default_laugh: No przecież w autobusie wszyscy jeżdżą w maseczkach, a ja nie :D  

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
24 minuty temu, Karson napisał:

Marcinku w którym momencie motocyklista wyprzedza przed przejściem ? Ja widzę tylko, że przed przejściem nieprawidłowo zmienił pas ruchu.

Nie wyprzedza, przytaczałem jedynie przykład, że najczęściej nieznajomość zagadnienie manewru wyprzedzania objawia się w okolicach przejść dla pieszych, przed którymi jak wiadomo wyprzedzać niewolno. I niejeden się już zdziwił że wyprzedzanie to nie tylko wtedy kiedy zmieniasz pas ruchu.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak się rozpędziliście z tymi pomiarami ze aż strach jak spodnie ściągnięcie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
18 minut temu, Karson napisał:

Już jestem, u mnie od słupa do słupa jest 50m :D Na ulicy zero ziomali 

Za to u mnie na ulicy oddanej do użytku w tym roku z lampami LED jest to średnio 36 m. Za to na ulicy wybudowanej z 30 lat temu średnio 33 m. Czuwaj.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, coolluk napisał:

Tak się rozpędziliście z tymi pomiarami ze aż strach jak spodnie ściągnięcie emoji2958.png

Od latarni do latarni może miejsca braknąć :default_icon_mrgreen:

 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, KaeS napisał:

Za to u mnie na ulicy oddanej do użytku w tym roku z lampami LED jest to średnio 36 m. Za to na ulicy wybudowanej z 30 lat temu średnio 33 m. Czuwaj.

U bogatego inne życie, a lampa na każdym słupie, czy co drugi ? :default_wink::D 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×