Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Niestety, bardzo częstą sytuacja widoczna na naszych ulicach ...przejazd na dopiero co odpalonym "czerwonym" i niestety , mocna łycha na świeżym "zielonym" .........masakra :default_sad:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, strażowy napisał:

...... i niestety , mocna łycha na świeżym "zielonym" .........masakra :default_sad:

Co ? Krytykujesz mnie, że źle jeżdżę autobusem? U mnie pełny but jest już na pomarańczowym, aż cały przód idzie do góry :default_wink::default_laugh:

Chłopak miał pecha i na dodatek ten sportowy motocykl.... głowa mocno do przodu i nisko...

Dostał takiego strzała w głowę,  że kask zerwało, podejrzewam że miał zapięty kask.

Mam nadzieję,  że przeżył. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie się wydaje, czy on jakąś dziwną pozycję pół stojącą miał? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
52 minuty temu, Karson napisał:

Co ? Krytykujesz mnie, że źle jeżdżę autobusem? ...

Nie mam zamiaru nikogo krytykować , tym bardziej takiego doświadczonego drivera jak Ty Pietia ;)

Chodzi mi o to że wielu kierowców nie ma nawyku upewniania się czy to co chcą zrobić kierując, mogą bezpiecznie wprowadzić w czyn ....

Jadąc ciężkim gaśniczym, drabką mechaniczną czy innym toczydłem o wielkiej bezwładności , szczególnie uważam , moje sygnały zupełnie mnie nie bronią jeśli zdarzy się cokolwiek nieprzewidzianego i to zupełnie nieistotne dla mnie czy sprawcą całej sytuacji jest ktoś inny , tragedia to tragedia...być może również z tego powodu, duża prędkość na moto nigdy mnie nie kręciła poza torem sportowym 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
43 minuty temu, strażowy napisał:

 

Jadąc ciężkim gaśniczym, drabką mechaniczną czy innym toczydłem o wielkiej bezwładności , szczególnie uważam , moje sygnały zupełnie mnie nie bronią jeśli zdarzy się cokolwiek nieprzewidzianego i to zupełnie nieistotne dla mnie czy sprawcą całej sytuacji jest ktoś inny , tragedia to tragedia...

Zgadzam się z Tobą w 100%

Zawsze będzie Twoja wina, fucha kierowcy w Straży to niewdzięczna robota. Chyba prawie zawsze prokurator kopie w dupe kierowcę wozu bojowego..... a z tą tragedią to znów nie przesadzaj :default_wink::D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, strażowy napisał:

przejazd na dopiero co odpalonym "czerwonym"

Co sprawca wypadku odjebał to ja nie ogarniam. Już nawet auto przed nim przejechało na czerwonym. 

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

obowiązuje od wczoraj:

https://moto.wp.pl/wazny-szczegol-nowych-przepisow-pamietaj-jadac-ze-znajomymi-6646307823901376a

"Ważny szczegół nowych przepisów. Pamiętaj, jadąc ze znajomymi:Od 1 czerwca 2021 r. obowiązuje przepis określający minimalną odległość na autostradach i drogach ekspresowych. Pamiętać o tym muszą też motocykliści podróżujący w grupie, gdyż w przypadku kolumny jednośladów też trzeba zachować wymagany dystans...":default_icon_eek:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ta . Właśnie dzisiaj zrobiłem traskę Wrocław - Legnica - Wrocław i widziałem jak jest egzekwowany przepis o odległości - ciężarówki jadą sobie na tyłku jak jechały /aerodynamiczna oszczędność paliwa.../ i ogólnie nic się nie zmieniło poza napisami na bramownicach o "zachowaniu odległości" . Następny martwy przepis . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, mario2007 napisał:

TNastępny martwy przepis . 

chyba tak i niestety jak w większości w naszym polskim wydaniu. Miało być dobrze a wyjdzie jak zwykle. Na dodatek w przypadku motocykli w małej grupie/kolumnie wg mnie kretyński w takiej formie. Też tym bardziej w polskich realiach :default_dry:

P.S. wystarczyło dodać jedno małe zdanie: "nie dotyczy kolumn pojazdów..."

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przepis jest po to żeby w odpowiednim momencie go użyć. Jak się nic nie dzieje to nikt się nie będzie czepiał.

z telefonu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja bym bardzo chciał żeby akurat ten przepis (oczywiście z sensownymi wyjątkami jak np. kolumny, nie tylko motocyklowe) był stosowany i egzekwowany. 

Ciężarówki to już sporadycznie jeżdżą zderzak w zderzak, no chyba że jedna do drugiej dojeżdża chcąc wyprzedzić (gdybym zjeżdżał na lewy wcześniej to byłby krzyk że lewy blokuję), nauczyła tego.. ilość wypadków (najechań) i niemieckie służby ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzeba by zacząć od podstaw.  Ludziska nie wiedzą do czego służą pasy ruchu, suwak to figura nie do ogarnięcia, a ruszanie że świateł wygląda jak dochodzenie do siebie po zimowym śnie.... Przepis to jedno , a kultura drogowa i codzienna partyzantka na drodze to zupełnie inna sprawa...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i nie pykło

4399f2c5df853bd7bd9825478d6818b6.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To nie Admin [mention=87]Pawel[/mention] wracający z Włoch? :default_laugh:

A kto to wie tak szybko te motóry zmienia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
19 godzin temu, coolluk napisał:

No i nie pykło emoji23.png

4399f2c5df853bd7bd9825478d6818b6.jpg
 

...no właśnie , chyba pykło i to w najmniej odpowiednim miejscu :default_laugh:

Edytowane przez strażowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A mnie się wydaje, że nie ma co dzielić ludzi na motocyklistów i innych... W każdej grupie znajdzie się chuj... 

Często się przepycham, ale nikomu auta nie dotykałem... Tym bardziej nie kopałem... I uważam, że jak masz miejsce to jedź, choćbyś miał komuś się w kolejkę wbić... Ja przynajmniej nie widzę problemu, żeby kogoś wpuścić... I nieważne czy na 2 czy na 4... Szanujmy się, uśmiechajmy się do siebie... Co to qwa da, że zablokuje komuś drogę? Jestem lepszym człowiekiem, bo mam rację? Kierowca pasata może i miał rację, ale dostał po mordzie... Jakby się uśmiechnął i pomyślał, a wpuszcze chłopaków, dobre uczynki wracają, to by był i pasek cały, ryjek nie obity i cały internet by się nie śmiał, że taki byk dał się pobić...

Agresja rodzi agresję... A trzeba iść z prądem, nie pod prąd... 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie zgodzę się. W tym przypadku miejsca nie było, motonita pchał się mimo tego, a frustrację wyladowal na zderzaku auta. Ciekawe ilu z was po skopaniu swojego auta uśmiechałoby się do kopiącego. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, arthurr napisał:

Nie zgodzę się. W tym przypadku miejsca nie było, motonita pchał się mimo tego, a frustrację wyladowal na zderzaku auta. Ciekawe ilu z was po skopaniu swojego auta uśmiechałoby się do kopiącego. 

Przecież napisałem, że kierowca pasata miał rację... To czemu się nie zgadzasz? Nie pchasz się nigdy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×