Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

To już druga plama oleju u Was w tym roku :default_sad:
No w sumie to masz rację.
30 czerwca
30 lipca

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No w sumie to masz rację.
30 czerwca
30 lipca

taptarapta

To jasne, przecież.. "nieszczęścia chodzą parami"

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzisiaj dwa dzwony motocyklowe w ciągu 6 godzin...jeden motocykl wyglądał znajomo, na szczęście tylko wyglądał znajomo:

https://tv.trojmiasto.pl/Wypadek-motocyklisty-na-Chwaszczynskiej-Gdynia-13-08-2021-video-60429.html

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na szczęście.. "nie jednemu psu na imię Burek"

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 

Tak się lata po rondzie w Człuchowie :default_icon_eek:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przynajmniej bokiem poszedł...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdynia...byłem trzy razy na tej imprezie w ubiegłych latach (w założeniu słusznej), po trzecim razie powiedziałem sobie nigdy więcej...szkoda własnego zdrowia, motocykla i nerwów.

https://tv.trojmiasto.pl/Moment-wypadku-na-przejezdzie-Mikolajow-Gdansk-05-12-2021-video-64817.html

no i jak dla mnie co najmniej dziwna decyzja o wezwaniu z Gdańska Rębiechowa LPR (start, lot, lądowanie...łącznie około 20-30 minut), skoro na miejscu był już ZRM a od miejsca zdarzenia do specjalistycznego szpitala z SOR jest...dokładnie 500m, poza tym szpital w Gdyni nie ma lądowiska...

https://tv.trojmiasto.pl/Wypadek-na-trasie-Mikolajow-Gdansk-05-12-2021-video-64779.html?autoplay=1

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem.. ja tam dzisiaj takich dwóch baranów widziałem przebranych tak samo..
Jeden jechał z pasażerką jakimś czopkiem, drugi sam na jakimś szosowym turystyku.. w zabudowanym ponad 110, poza spoooro więcej, pal go sześć, ale w wiosce od skrzyżowania obydwaj odeszli tak, że gościówa w Matizie nie miała szansy ich nawet zauważyć i im nieco wymusiła, to ją debile otrąbili, zwyzywali i wymachali od wszystkich świętych.. naprawdę żałowałem że obydwaj nie wypieprzyli w tego Matiza, z chęcią zostałbym świadkiem przeciwko nim

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Danielu wydoroślałeś chyba, żeby nie powiedzieć, że się zestarzałeś


Ride, eat, sleep, repeat...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Danielu wydoroślałeś chyba, żeby nie powiedzieć, że się zestarzałeś


Ride, eat, sleep, repeat...


Ja tam swięty nie jestem, ale jak ja popełniam błąd to za niego odpowiadam, a nie wyzywam bogu ducha winną kierowczynię Mariza
Poza tym nie przebieram się za Mikołaja, bo to takiemu oprychowi drogowemu jak ja, po prostu nie przystoi

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Pawel napisał:

Co on zrobił właściwie?

z telefonu
 

wygląda jakby mu się manetka gazu zablokowała (?)...wszyscy jadą kolumną, tuż przed zakrętem 90* w prawo, najpierw koleś kręci kierownicą w prawo,  następnie prostuje waląc w gościa z lewej (niezły refleks ma za to ten za wywracającym się chopperem omijając go) , i w końcu gość na pełnej prędkości wali w publikę na wprost (od przejścia do miejsca z publiką jest około 30-40m - na filmach nie widać żadnej próby hamowania/zwolnienia)...

Godzinę temu, dakarowy napisał:

Nie wiem.. ja tam dzisiaj takich dwóch baranów widziałem przebranych tak samo..
Jeden jechał z pasażerką jakimś czopkiem, drugi sam na jakimś szosowym turystyku.. w zabudowanym ponad 110, poza spoooro więcej, pal go sześć, ale w wiosce od skrzyżowania obydwaj odeszli tak, że gościówa w Matizie nie miała szansy ich nawet zauważyć i im nieco wymusiła, to ją debile otrąbili, zwyzywali i wymachali od wszystkich świętych.. naprawdę żałowałem że obydwaj nie wypieprzyli w tego Matiza, z chęcią zostałbym świadkiem przeciwko nim emoji2959.png

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
 

pierwsze parady to była zasada: jedziemy dostojnie, powoli, bezpiecznie, dla fanu i zabawy, dużo osób zabierało ze sobą dzieciaki na motocykle, i to naprawdę maluchy - żeby zrobić im frajdę. Zresztą jechało sporo młodzieży na...motorowerach, mini-bajkach, zasadą było że wszyscy mają bezpiecznie przejechać z punktu A do punktu B. Tak było za pierwszego organizatora...Kiedy zaczęła się robić masowa popisówka z palenia gum i jazdy na tylnym kole w kolumnie (do tego drifty quadów pomiędzy motocyklami...) zaczęło być mniej wesoło a bardziej niebezpiecznie. Zmienił się organizator...Wcale się nie zdziwię, jak za rok nie dostaną pozwolenia na przejazd.

Szkoda, bo 10-8 lat temu to był taki naprawdę fajny coroczny "spęd" (mający w końcu cel charytatywny), a wielu motocyklistów z własnej inicjatywy już po paradzie jeździło mniejszymi grupami i obdarowywało w wielu szpitalach dzieciaki słodyczami i maskotkami (oprócz wpłat "cegiełek").

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co robią oszczędności na ABSie dla reniferów.


Ride, eat, sleep, repeat...

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pojechałem na wizję lokalną, 20211216_125026.jpg

z telefonu

Gdyby dachował 100m dalej to by wylądował na ziemi ... tej ziemi 20211216_131315.jpg20211216_131259.jpg

z telefonu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

https://www.dziennikwschodni.pl/krasnik/smiertelny-wypadek-w-krasniku-w-szpitalu-zmarl-44-letni-motocyklista,n,1000297554.html 

Jeden z tych przypadków gdzie możliwości motocykla przerosły możliwości kierownika.Z tragicznym zakończeniem niestety.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pierwsze jazdy wiosenne w Trójmieście i już niektórzy mają sezon w plecy...nie wiem kto został uznany winnym (wg mnie kierowca puszki i kierująca motocyklem oboje złamali przepisy, ale nie jestem tu od orzekania o winie), w efekcie poszkodowana jest kierująca motocyklem, prawie jak zawsze...

https://tv.trojmiasto.pl/Dzwon-na-Kwiatkowskiego-Gdynia-18-03-2022-video-68605.html

P.S. taki trochę klasyk: za szybko, za brawurowo...wystarczyło by trochę wolniej, i skończyłoby się pewnie na kilku wzajemnych bluzgach...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiepska sytuacja, 300m ode mnie.  Nadal nie wiadomo co było przyczyną.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z informacji jakie udało mi się uzyskać, to 60 letnia dentystka z Lublina. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×