Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Maksowi szybkiego powrotu do zdrowia. Niestety młodym brakuje wyczucia i niekiedy wyobraźni (zresztą nam starym czasem też): kilka lat temu mój syn jechał rowerem po ścieżce rowerowej i trafił w samochód , który mu de facto zajechał drogę, chłopak przeleciał przez samochód i głową (oczywiście bez kasku) uderzył na szczęście w trawnik tuż obok ścieżki z kostki. Skończyło się na obserwacji w szpitalu. Po zdarzeniu stwierdził, że jechał za szybko, nie zdążył odpowiednio zareagować, do końca życia będzie wiedział, że pierwszeństwo na drodze nie zapewnia bezpieczeństwa. Dziś lata samolotami. Mam nadzieję, że Maksowi nic się nie stało i też skończy pobyt w szpitalu tylko na obserwacji.

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Grunt że chłopak cały, a na przyszłość wiecej bedzie z tego pożytku niz dzis szkody. Nauczył sie juz najwazniejszego - nigdy nikomu na drodze nie ufać bezgranicznie, a w szczegolnosci sobie, swoim umiejętnościom i możliwościom.

Trzymajcie się całą rodzinką!

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki wszystkim za wsparcie. Maks dzisiaj po południu wypisany do domu do dalszej rekonwalescencji. Do rana nie było wiadomo czy jednak nie wyląduje na stole chirurgicznym. Trochę potrwa jego powrót do zdrowia. Wie też jakie błędy popełnił które doprowadziły do wypadku. Głównie: zbyt bliska odległość od poprzedzającego samochodu i za mało efektywne hamowanie awaryjne. Twierdzi że do jazdy nie ma urazy, wręcz przeciwnie...chciałby wrócić na motocykl...na razie ustaliliśmy że o tym w obecności mamy Maksa na razie nie rozmawiamy :default_ph34r:

  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Twardy gość, będą z niego ludzie :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po kimś musi to mieć.

ride eat sleep repeat

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To teraz tylko dużo spokoju 

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach



Wczorajszy przypadek jakiegoś ponoć znanego jutubera na Mińskiej we Wrocławiu. Wina nie jego ale gira złamana, wskazania prędkościomierza nie widać ale każdy widzi co było grane.

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach



Wczorajszy przypadek jakiegoś ponoć znanego jutubera na Mińskiej we Wrocławiu. Wina nie jego ale gira złamana, wskazania prędkościomierza nie widać ale każdy widzi co było grane.

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

No to pokazał... coś w stylu naturalnej selekcji?

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dwieście po mieście.

Z innej beczki, jeśli wypadek miał miejsce wczoraj koło godziny 17 a film został zamieszczony 15 godzin temu, to kto zamiescil materiał?

 

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko jasne Screenshot_20230506_130702_Facebook.jpg

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawostka.Screenshot_20230506_160002_Facebook.jpg

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miły złodziej, jeszcze pogotowie wezwał.
"A mógł zabić.."

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to jest faktycznie drastyczny film, aż sam poczułem to w kościach
https://www.brd24.pl/filmy/drastyczne-koszmarny-wypadek-motocyklisty-tak-sie-konczy-szarzowanie-przy-wyprzedzaniu/

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 27.08.2023 o 08:38, dakarowy napisał:

No to jest faktycznie drastyczny film, aż sam poczułem to w kościach emoji51.png
https://www.brd24.pl/filmy/drastyczne-koszmarny-wypadek-motocyklisty-tak-sie-konczy-szarzowanie-przy-wyprzedzaniu/

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
 

Dzieki za ten filmik. Czasami potrzebuję coś takiego obejrzeć, żeby mi się wyobraźnia przez przypadek na drodze nie wyłączyła...

pozdrawiam trolik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak to już jest jak się wyprzedza na 6 biegu.... Szkoda chłopa, ale w mojej ocenie nie wykonał manewru tak jak trzeba. 

Typ z naprzeciwka też mógłby dać coś od siebie, ale .... Tak dziś trudno się usunąć 20cm... 

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Pszemo napisał:

Tak to już jest jak się wyprzedza na 6 biegu.... Szkoda chłopa, ale w mojej ocenie nie wykonał manewru tak jak trzeba. 

Typ z naprzeciwka też mógłby dać coś od siebie, ale .... Tak dziś trudno się usunąć 20cm... 

Oglądałem dużo razy ten filmik i można zauważyć , że gość autem dojeżdża do środka. Jakby celowo to wykonał . Chciał pewnie wystraszyć , a zrobił wiadomo co.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, Pszemo napisał:

Tak to już jest jak się wyprzedza na 6 biegu.... Szkoda chłopa, ale w mojej ocenie nie wykonał manewru tak jak trzeba. 

Typ z naprzeciwka też mógłby dać coś od siebie, ale .... Tak dziś trudno się usunąć 20cm... 

Mam dokładnie to samo zdanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 30.08.2023 o 07:28, Omis Hodża napisał:

Mam dokładnie to samo zdanie.

A moje zdanie jest takie, że trzeba mieć wyobraźnię i nie iczyć na "uprzejmość" innych użytkowników drogi. Dlatego żeby nie obciążać mojego małego móżdżku wyobraźnią staram się jak najwięcej czasu spędzać w terenie-wtedy asfalt staje się dla mnie dojazdem, a nie torem wyścigowym.

pozdrawiam trolik

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

d44dd32f3f7eb9cdf46f3371fe64f681.jpg
932ee3d42b1f22ce562c4ad70508ff44.jpg
c7d527d18470ed22bb17fa5536920070.jpg

Ograniczenie do 40 , czyli da się.


Wysłane z budki

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pod Sky Tower, chyba singiel received_1800487297048794.jpgreceived_340130678400038.jpgreceived_678584014200820.jpg

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×