Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

motocykl ma znacząco mniejsze wymiary niż samochód, z tego powodu z perspektywy samochodu "wydaje się", że jest on dalej niż w rzeczywistości.

małe gabaryty w stosunku do innych pojazdów utrudniają ocenę prędkości, im jest ona większa tym łatwiej o pomyłkę.

Kiedyś nawet oglądałem filmik, wyjaśniający czemu tak się dzieje, często z perspektywy puszki wydaje się, zę się zdąży przed motocyklem bo jest wystarczająco daleko.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fatalna sprawa.

Szybkiego powrotu do zdrowia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No motocykl to w fatalnym stanie. Czytałem kiedyś o jakimś kierowcy autobusu gdzieś za granicą co jak ktoś mu drogę zajechał to celowo walił, żeby furę dla gościa skasować. Popieram takie podejście. Jak się czymś dużym jedzie to zawsze można trochę jednak hamulec odpuścić. I tak on płaci. A może się nauczy, że sam z dróg nie korzysta. Szybkiego powrotu do zdrowia koledze życzę.

Kolego, nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam to co napisałeś? Popierasz celowy brak reakcji kierowcy i dopuszczenie do kolizji :shock: A jak będzie ofiara śmiertelna, nawet jeżeli to nie ty będziesz uznany za sprawcę ? Jeżeli ktoś mógł uniknąć zderzenia a nie zrobił tego jest po prostu mordercą i tyle. Mam nadzieję, że "nie jeździsz czymś dużym żeby jednak hamulec odpuścić"

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolego, nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam to co napisałeś? Popierasz celowy brak reakcji kierowcy i dopuszczenie do kolizji :shock: A jak będzie ofiara śmiertelna, nawet jeżeli to nie ty będziesz uznany za sprawcę ? Jeżeli ktoś mógł uniknąć zderzenia a nie zrobił tego jest po prostu mordercą i tyle. Mam nadzieję, że "nie jeździsz czymś dużym żeby jednak hamulec odpuścić"

Tak właśnie zachowuje się cała masa "zawodowych kierowców tirów" - rzadko odpuszczają, bo są najwięksi na drodze i często przez nich giną ludzie. Lepiej samemu ustąpić posiadanego pierwszeństwa i dać jechać idiocie dalej niż powodować wypadek. Sam roz...liłem auto nie ze swojej winy, bo miałem pierwszeństwo i jechałem, a mimo to żal czasu spędzonego w szpitalu, przejść z ubezpieczalnią itd. Puszkarze często nas po prostu olewają chyba z zazdrości, że my jedziemy, jak oni stoją w korku. Dodatkowo zgadzam się z opinią, że zawsze przeceniają naszą szybkość a na pewno nie potrafią właściwie jej ocenić, tak samo jak dzielącej nas odległości. Często są to też typowo chamskie zagrywki na zasadzie popisówki przed innymi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Okres, okresem, a głupota ludzka swoją drogą :/

Mimo ~4 lat ma motocyklu, nadal nie mogę zrozumieć zachowania: zatrzyma się (na "ustąp"), popatrzy na Ciebie, dojedziesz bliżej na 10-20 metrów, a delikwent wtedy rusza!

Tego nagminnego zachowania nie pojmuję, lekarstwem może byłaby zamiana z takim delikwentem, niech się obs...a, to może zrozumie co wyrabia.

No ale możemy sobie tylko pogadać :/

W "Motocykliście doskonałym" bodajże było to wyjaśnione tak - mózg kierowcy spodziewa się samochodu i niejako wycina wszystko pozostałe z obrazu, w tym niestety również motocykle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na szczęście, lub nieszczęście ja mam pecha do pieszych.

Łazi to takie ku..stwo z telefonem w łapie, lub ze słuchawkami na uszach i w du..ie ma co się wkoło dzieje.

Ostatnio baba (żeby jeszcze sama wlazła) wjechała mi pod moto wózkiem dziecięcym. Ostre haki, już się widziałem lecącego przez kierownicę pod auto jadące z przeciwka, ale na szczęście udało się jakoś opanować sytuację. Tak się jakoś wyciągnąłem przy tej akcji, że kości mnie kilka dni bolały.

Pieszy może wszystko, a motórzysta za wszystko odpowiada, bo jak głośniej zaburczy, to pewnie 200km/h jedzie.

A jak się już coś stanie, to gotowi jeszcze motórzystę zlinczować.

Edytowane przez Pszemo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolego, nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam to co napisałeś? Popierasz celowy brak reakcji kierowcy i dopuszczenie do kolizji :shock: A jak będzie ofiara śmiertelna, nawet jeżeli to nie ty będziesz uznany za sprawcę ? Jeżeli ktoś mógł uniknąć zderzenia a nie zrobił tego jest po prostu mordercą i tyle. Mam nadzieję, że "nie jeździsz czymś dużym żeby jednak hamulec odpuścić"

Żle zrozumiałaś :). Ten gość co go miałem na myśli to w komunikacji miejskiej jeździł i po prostu pozwalał się obszorować jak ktoś mocno nadgorliwy był albo go stuknął lekko i potem dzwonił po policję. A nie, że go przepychał na przeciwległy pas.

Edytowane przez krzbur

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... Czytałem kiedyś o jakimś kierowcy autobusu gdzieś za granicą co jak ktoś mu drogę zajechał to celowo walił, żeby furę dla gościa skasować. Popieram takie podejście. Jak się czymś dużym jedzie to zawsze można trochę jednak hamulec odpuścić...

A co na to mówią psychiatrzy? Nie lubi się robić badań, oj nie lubi. ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A nie sądzisz, że zdarzają się ludzie, którzy trochę jednak przesadzają w terenie zabudowanym. Szczególnie w jakimś ścisłym centrum gdzie za każdego rogu może coś wyskoczyć. Mi się zachowanie tego kierowcy z mpk-a akurat podobało. Jak ktoś się wciska to niech się wciska. Ja jakoś nie jeźdżę między jadącymi samochodami motocyklem a są tacy co samochodem próbują.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No motocykl to w fatalnym stanie. Czytałem kiedyś o jakimś kierowcy autobusu gdzieś za granicą co jak ktoś mu drogę zajechał to celowo walił, żeby furę dla gościa skasować. Popieram takie podejście. Jak się czymś dużym jedzie to zawsze można trochę jednak hamulec odpuścić. I tak on płaci. A może się nauczy, że sam z dróg nie korzysta. Szybkiego powrotu do zdrowia koledze życzę.

A nie sądzisz, że zdarzają się ludzie, którzy trochę jednak przesadzają w terenie zabudowanym. Szczególnie w jakimś ścisłym centrum gdzie za każdego rogu może coś wyskoczyć. Mi się zachowanie tego kierowcy z mpk-a akurat podobało. Jak ktoś się wciska to niech się wciska. Ja jakoś nie jeźdżę między jadącymi samochodami motocyklem a są tacy co samochodem próbują.

przerażają mnie Twoje upodobania

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No może trochę drastycznie to opisałem. Nie życzę nikomu żle. Ale np. u mnie w mieście na takiej jednej ruchliwej i dość ciasnej ulicy gość kiedyś moto guzzi się tak rozpędził, że jak volvo wyjeżdzało to jak w nie przypierdzielił to je przewrócił. Opowiadał mi to lekarz, który miał jakiś staż czy jak to się nazywa na pogotowiu jak motocyklistę przywieżli. Nie lubię po prostu takiej bezmyślności u ludzi. Mam na myśli tego motocyklistę. Dlatego podobało mi się zachowanie tego kierowcy, który jak miał możliwość trochę takim cwaniakom samochód uszkodzić to to robił. I mam na myśli stłuczki a nie jakieś poważne wypadki w których mogło by się coś komus stać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przerażają mnie Twoje upodobania

Kiedyś w ramach ORMO byli tacy społecznicy. Nazywali się: społeczni inspektorzy ruchu drogowego. Też uzdrawiali świat na swoje poczucie ludowej sprawiedliwości społecznej. Pewnie ten kierowca to jakiś potomek, albo spadkobierca tych społecznych stróżów prawa - obrzydliwe. Osądzanie ludzi po jakimś jednostkowym zachowaniu świadczy o kompleksach i braku obiektywizmu. Cwaniak się powiada? Być może, ale być może są inne powody takiego zachowania - np. stan chorobowy czy kłopoty rodzinne, może inne. Dobić dziada - niech się nie męczy skoro popełnił błąd. Uszkodzić komuś auto i być z tego dumnym to naprawdę jest coś :cry:

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niejednokrotnie można się typowi wystawić (przy znikomych prędkościach), żeby sobie "zderzak pomalować" bez strat w ludziach...(tak by się wydawało na pierwszy rzut oka). Jednak jak ktoś odniesie obrażenia bo coś pójdzie nie tak, to chyba ciężko będzie sobie z tym poradzić?

Ale to moje przemyślenia o później porze, tak więc mogę się mylić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No w sumie w sporej części przyznam wam rację. Taki samosąd zdecydowanie. Nie pamiętam jak się to skończyło już.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedyś w ramach ORMO byli tacy społecznicy. Nazywali się: społeczni inspektorzy ruchu drogowego. Też uzdrawiali świat na swoje poczucie ludowej sprawiedliwości społecznej. Pewnie ten kierowca to jakiś potomek, albo spadkobierca tych społecznych stróżów prawa - obrzydliwe. Osądzanie ludzi po jakimś jednostkowym zachowaniu świadczy o kompleksach i braku obiektywizmu. Cwaniak się powiada? Być może, ale być może są inne powody takiego zachowania - np. stan chorobowy czy kłopoty rodzinne, może inne. Dobić dziada - niech się nie męczy skoro popełnił błąd. Uszkodzić komuś auto i być z tego dumnym to naprawdę jest coś :cry:

dokładnie tak jak napisałeś, powodów może być wiele. ...a wymierzanie "sprawiedliwości" w ten sposób ....obrzydliwe

Niejednokrotnie można się typowi wystawić (przy znikomych prędkościach), żeby sobie "zderzak pomalować" bez strat w ludziach...(tak by się wydawało na pierwszy rzut oka). Jednak jak ktoś odniesie obrażenia bo coś pójdzie nie tak, to chyba ciężko będzie sobie z tym poradzić?

Ale to moje przemyślenia o później porze, tak więc mogę się mylić.

no właśnie .... no bo gdzie jest granica gdy ktoś postępuje w ten sposób. W którym momencie zainicjuje wyzwolenie poduszek w samochodzie tego któremu chce wymierzyć "sprawiedliwość". Może ten wymuszający to kolejny Frog ...ale może ktoś kto wymusił z innego powodu ...może nawet popełnił błąd , ale czy to powód do takiego postępowania. Nawet jeśli to kompletny debil i ignorant ale właśnie z tego powodu, że jest debilem może ma w samochodzie niezapięte dziecko któremu poduszka złamie kręgosłup. Owszem wina debila ....ale czy tylko ... Edytowane przez Jogi
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak sobie myślę ...

Jedzie człowiek tirem czy autobusem, a tutaj obok kolejki na światłach myka małe osobowe auto i chce się "wryć" poza kolejką, a ten "duży" korzysta z okazji i "cyk" go w bok. Wymusił cwaniaczek pierwszeństwo przejazdu to mu się należało ....

Odwracamy sytuację. Siedzi przed TV w ciepłym domku kierowca na co dzień dużego auta, oglądając mecz czy co tam lubi. Dzwoni telefon i słyszy: pana syn ma poważny wypadek!!! Proszę przyjechać natychmiast!!! Stan jest poważny ..... Nie bacząc na emocje, logikę ... wpada w swoje "osobowe" i jedzie patrząc gdzie i jak pojechać, aby szybciej być na miejscu, a tutaj nagle tir, autobus cyk w bok. Pewnie wyjdzie z osobowego i powie do siebie: dobrze mi zrobił cwaniakowi jednemu ;)

Ludzie czasem na drodze zachowują się fatalnie, karygodnie ... , ale najczęściej nie wiemy dlaczego! Nie każdy, kto przekracza przepisy prawa czy drogowe jest "frogiem"

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przykro, że tak się stało, a tym bardziej przykro, że to ktoś od nas. Mikowi życzę zdrowia i mam nadzieję, że to ostatnie tego typu zdarzenie na naszym forum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak sobie myślę ...

Jedzie człowiek tirem czy autobusem, a tutaj obok kolejki na światłach myka małe osobowe auto i chce się "wryć" poza kolejką, a ten "duży" korzysta z okazji i "cyk" go w bok. Wymusił cwaniaczek pierwszeństwo przejazdu to mu się należało ....

Odwracamy sytuację. Siedzi przed TV w ciepłym domku kierowca na co dzień dużego auta, oglądając mecz czy co tam lubi. Dzwoni telefon i słyszy: pana syn ma poważny wypadek!!! Proszę przyjechać natychmiast!!! Stan jest poważny ..... Nie bacząc na emocje, logikę ... wpada w swoje "osobowe" i jedzie patrząc gdzie i jak pojechać, aby szybciej być na miejscu, a tutaj nagle tir, autobus cyk w bok. Pewnie wyjdzie z osobowego i powie do siebie: dobrze mi zrobił cwaniakowi jednemu ;)

Ludzie czasem na drodze zachowują się fatalnie, karygodnie ... , ale najczęściej nie wiemy dlaczego! Nie każdy, kto przekracza przepisy prawa czy drogowe jest "frogiem"

Niewątpliwie w wielu przypadkach jest tak jak Jarku piszesz, ale odsetek tych którzy robią "taki wjazd" z premedytacją jest racze znaczny. Lepiej jednak puścić "plagę" na osobnika i nie podejmować innych czynności.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiesz ...

Prawda jest taka, że jako "masa" nie potrafimy sprawnie poruszać się po mieście i nie tylko.

Przykład1

Stoją na światłach samochody. Pomarańczowe, zielone ... rusza jeden, drugi.... przy 4 czasem 5 znowu pomarańczowe ...

W Niemczech: stoją na światłach samochody. Pomarańczowe, zielone ... ruszają wszyscy równo. Pierwszy i ostatni - przejeżdża kilkanaście aut. Da się? Da się!

Przykład2

Droga dwupasmowa. Gdzieś dalej po lewej stronie zwężenie. Kolejka ze 3 kilometry, prawy pas "nabity", a na lewym pusto i społeczni "dozorcy" ruchu - żeby też ktoś nie jechał lewym skoro on jedzie prawym. Przy zwężeniu przepychanka - cwaniaków z lewej nie wpuszczamy!

W Niemczech: Jadą wszyscy dwoma pasami możliwie pod samo zwężenie. Przy zwężeniu przeplatanka: jeden z prawego jeden z lewego. Da się? Da się!

Przykład3

Strach stanąć na dwupasmówce przed przejściem dla pieszych - małe prawdopodobieństwo, że ten z lewego pasa w ogóle to zauważy, a wtedy do groźnego wypadku tylko kilka kroków. Ten z tyłu też raczej nie pomyśli, że ktoś kogoś może chcieć przepuścić na przejściu - taki zwyczaj, że to pieszy musi znaleźć lukę i przebiec.

W Niemczech: Wystarczy, że ktoś zbliża się do pasów przejścia dla pieszych - zasada: się staje! Da się? Da się!

Nie bronę cwaniaków, ale nie zawsze wiem który z nich to cwaniak, a który się zapętlił, pomylił, ma pętlę emocji w głowie ... , a kogo źle wyszkolili - bo ważniejszy jest plac parkingowy niż uczenie zasad sprawnego i praktycznego poruszania się w ruchu.

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kultura kulturą, zasady zasadami, a motocykliście nikt zdrowia (i życia) nie wróci!

W miarę swoich możliwości sami zadbajmy o swoje bezpieczeństwo, czy to w Polsce czy w "rejchu".

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale Niemcy są tego uczeni a egzekucja mandatów za różne wykroczenia drogowe (nie tylko prędkość) jest skuteczna i dotkliwa. Wyprzedzanie na pasach to najwyższy wymiar kary i nikomu to do łba nie przychodzi. U nas wyprzedzanie na pasach to norma. Zawsze jak staję przed pasami mam wrażenie, że mimo woli stanę się przyczyną czyjejś śmierci bo zawsze znajdzie się kretyn, który mnie akurat wyprzedza.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze jak staję przed pasami mam wrażenie, że mimo woli stanę się przyczyną czyjejś śmierci bo zawsze znajdzie się kretyn, który mnie akurat wyprzedza.

U nas to niestety odrębny temat ;/

Nie uogólniając jesteśmy w tej kwestii daleko na wschód od Wołgi. Nie urażając nikogo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co na to mówią psychiatrzy? Nie lubi się robić badań, oj nie lubi. ;-)

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem ale po prostu jestem zdania, że z niektórymi zachowaniami trzeba walczyć bo narażają nas wszystkich na niebezpieczeństwo. Doskonały przykład tego omijania na pasach. I jestem także zdania, że z terrorystami typu tego całego przysłowiowego "froga" się nie dyskutuje. Rozumiem, że tory to się u nas raczej zamyka niż otwiera ale nie jest to powodem, żeby przenosić to na ulice. Dlatego historia tego kierowcy, która wydawać się może oburzająca, przypadła mi do gustu bo miałem ze 2 sytuacje, że chciałem za gościem jechać i go wyjąć z tego jego dyliżansu. Ogólnie jestem bardzo tolerancyjnym człowiekiem ale w przypadku wyraźnego i konkretnego przegięcia nie jestem z tych co machną ręką. Tym niemniej pomimo różnicy poglądów można się chyba dogadać bez sprowadzania tego do tego typu inwektyw bo rozumiem, że to jest pod moim adresem. Pozdrawiam.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Krzbur , na początku pisałeś o kimś , o jakimś kierowcy który Ci zaimponował tym, że sam dokonywał samosądów.

Teraz napisałeś o sobie. Jesteś jak napisałeś tolerancyjny, ale gdy ktoś wyrażnie i konkretnie przegnie ....to już inna sprawa.

Chciałeś ... jechać za gościem ?! wyjąć go z samochodu ?! ....i co dalej ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×