Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Zgadzam się z Tobą, że mogło być fatalnie. Może jakaś większa kampania społeczna przyniosła by skutek. Nawet taka budżetowa, typu naklejenie info na tablicy ogłoszeń czy sklepie w wiosce przez które tak często przejeżdżamy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z ogrodzeniem to nie tak hop siup, zwierzaki muszą swobodnie się przemieszczać. Zwłaszcza jak las w jakimś dużym kompleksie. Zgaduję, niech się wypowiedzą fachowcy, a mamy takich, np. Zwierz ( dwa w jednym :). ) Takie prywatne, że bez leśniczego drzewa nie wytniesz.

Dlatego podałem przykład jednej linki na wysokości ok. 1,5m nad ziemią (na motocyklistów/pranie), z taką wysokością przeszkadzałoby to zwierzakom tylko w nielicznych miejscach kraju. A czerwone szmatki były, tylko ukradli.

Co innego to fakt że patrzę na forum mieszkańców Myślenic np i widzę jak 90% ludzi narzeka na motocyklistów na crossach czy kładowców, którzy łamią przepisy, wjeżdżają do lasu, popierdalają bez rozwagi i wyobraźni, gdzie straszenie zwierzyny hałasem jest małym piwem w porównaniu do tego, że jakis turysta-spacerowicz może zostać normalnie i po prostu potrącony. A maszyny bez homologacji na drogę, kierowcy bez uprawnień i często bez mózgu, więc nawet można się bać, że jak taki kogoś potrąci, to uciecze.

Niestety, trudno tu o dobre rozwiązanie. Zwłaszcza że nawet jakby powstał jakiś tor, to dla niektórych będzie za trudny/za łatwy/za drogi/za chujowy/za nudny. I jak tu rzyć, jak to zapytano prezydenta Sopotu?

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadzam się Xel z Tobą, Paramotocyliści czy pseudomotocykliści, bo inaczej nie można ich nazwać, są zmorą. Nawet wkurzają mnie koło mojego domu bo jest dojazd do lasu gdzie lubią sobie potaplać w błotku, piasku i ogólnie ścieżkach leśnych. Jest to zmora zarówno mieszkańców, leśników jak i zwierząt hasających sobie po tym lesie. Jednak nie wolno wieszać linek bo można komuś zrobić krzywdę.

Rozwiązań niby jest wiele ale tak naprawdę skutecznych chyba nie ma. Można montować kamery w lasach ale i tak nic to nie da gdyż większość quadów czy motocykli jak napisałeś nie ma homologacji więc jeździ bez tablic rejestracyjnych. Można wysyłać patrole leśników ale oni nie są w stanie być wszędzie a głąb i tak ucieknie. Można stawiać szlabany ale te ewentualnie powstrzymają quady lub auta offroadowe. Tory niestety tak jak napisałeś, zawsze będzie jakieś ale i do tego szybko się znudzą bo ile można jeździć po takim samym torze.

Może coś by dało gdyby udostępniać jakiś kawałek lasu z dala od zabudowań aby się offowcy mieli gdzie wyżyć. Kilka takich miejsc w Polsce aby mieli możliwość pojeżdżenia w różnych miejscach?? Choć i tak jakby tak było to znajdą się ludzie, którzy będą woleli udać się do najbliższego lasu a po drodze zorać rolnikowi pole.

Póki tacy będą to i będą tacy co linki wywieszają - niestety.

Choć w przypadku Seba jestem skłonny uwierzyć, że linka była zawieszona nie w celu likwidacji motocyklisty ale w celu przegonienia inwentarza jednak tak jak pisałem, powinno to być bardzo wyraźnie oznaczone.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trudno przejść nad tym do porządku dziennego ale też Świata się nie naprawi. Róbmy oczywiście co w naszej mocy ale kto jest bez winy... Myślę, że to problem tak stary jak najstarsze motocykle i drażliwy na forum motocyklowym. Z innej beczki; na angielskich stadionach nie ma ogrodzeń itp. zabezpieczeń, a np. w Belgii jest zakaz zbierania grzybów. Radykalne ale rozwiązanie. Tego chcemy? Ale ciii, bo jeszcze ktoś usłyszy ...

Edytowane przez agreSorek
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdarzenie miało miejsce dziś w stolicy Białorusi Mińsku. Na szczęście nikt nie zginał, ale dużo nie było trzeba aby młody chłopak przypłacił życiem za brak mózgu pod kaskiem u kierownika jednośladu.

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kierowca chyba spanikowała a kierownik motka niestety powinien zaczekać aż skoda skończy manewr i nie siedzieć na zderzaku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tymi linkami ostatnio to nie przypadek, po prostu już tak nie nagłaśniają w mediach, młody jeździ w downhilu to opowiada co się dzieje po ścieżkach po lasach, sam chciał bym takiego od linek w lasku spotkać;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obecnie w Berlinie w Louisie można kupić coś takiego za całe 10 EUR. Cykli ostatnio to na zlocie pokazywał.

Pancerne, na baterię, z magnesem, poręczne, różne tryby migania.

W razie jakiegoś zdarzenia można oznakować teren.

IMG_4737.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Obecnie w Berlinie w Louisie można kupić coś takiego za całe 10 EUR. Cykli ostatnio to na zlocie pokazywał. Pancerne, na baterię, z magnesem, poręczne, różne tryby migania. W razie jakiegoś zdarzenia można oznakować teren. IMG_4737.jpg
Jak za 10 ojro, to o 2/3 taniej niż ja kupiłem :roll: komplet z ładowarką, no i się sprawdza, szczególnie po zmroku

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak za 10 ojro, to o 2/3 taniej niż ja kupiłem :roll: komplet z ładowarką, no i się sprawdza, szczególnie po zmroku

To jest bez ładowarki tylko zasilane jakąś tajemniczą bakterią dostępną po rozkręceniu. Stąd może różnica ceny. To samo u nas w moto-akcesoriach kosztuje 80 PLN.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest bez ładowarki tylko zasilane jakąś tajemniczą bakterią dostępną po rozkręceniu. Stąd może różnica ceny. To samo u nas w moto-akcesoriach kosztuje 80 PLN.

Marek, próbowałem to rozkręcić i na szczęście zanim to zrobiłem zorientowałem się że mam ładowarkę. Proponuję-nie próbuj rozkręcać! :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marek, próbowałem to rozkręcić i na szczęście zanim to zrobiłem zorientowałem się że mam ładowarkę. Proponuję-nie próbuj rozkręcać! :-D

Obadam to dzisiaj.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wykręcamy widoczne śrubki i je wyjmujemy. Wypychamy również tulejki po przeciwnej stronie.

IMG_4764.jpg

Górna pokrywa urządzenia na swoim obwodzie małe wypustki. Należy ostrożnie zahaczając śrubokrętem pociągnąć za te wypustki a wieko zacznie się powoli wysuwać bo jest na obwodzie uszczelnione oringiem.

W środku jest wymienna bateria litowa CR 123 A.

IMG_4765.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

MT złożysz to teraz??? :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No w końcu ktoś wykazał się zdrowym rozsądkiem.

Mój ojciec jeszcze za zdrowej komuny został zatrzymany i pouczony przez milicjanta na emzetce, który nie dał rady za nim jechać :), że jadąc zbyt wolno ogranicza ruch innych pojazdów. Nawet nie dyskutował by nie dostać mandatu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dwie sytuacje, z wczoraj i dziś.

Lokalizacja dzisiejszej: https://goo.gl/iOEpyq, Kraków, al. Powstańców Śląskich.

Padało sporo i wczoraj i w nocy, więc cały prawy pas pod wiaduktem był (pewnie jeszcze jest, to było z pół godziny temu) jeziorem. Musiałem je przejechać bo lewy pas był zajęty. Udało mi się niewyj...batsu ale spodnie mokre do kolan (od dołu oczywiście :D), w butach trochę wody i dłonie mnie trochę bolą od sciśnięcia na miazgę kierownicy ze strachu. Nie polecam!

Wczorajsza tu: https://goo.gl/rUiOjl, Kraków, skrzyżowanie Powstańców Wielkopolskich z Wielicką

Jechałem na zachód (znaczy się w lewo tej mapy). Przed samym skrzyżowaniem kierowca ciężarówki zdecydował się zmienić pas bez kierunkowskazu i bez oglądania się na mnie, małego czerwonego żuczka. Awaryjne hamowanie, uślizg koła, wymiotało mną jak szatan, na szczęście utrzymałem się w pionie. Chciałbym zobaczyć jak to wyglądało z punktu widzenia przechodniów, pewnie jak rodeo. Dziś tam będę jechał na podwójnej ostrożności...

Pozdrawiam i życzę bezpiecznej jazdy :)

Kuba

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×