Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Dziś byłem świadkiem takiej akcji:
4 kobiety na skrzyżowaniu równorzędnym, każda na innym wjeździe - machały łapami ponad 5 min i zablokowały pół miasta
1104b7f232d9462c39e299621d610e0e.jpg

Wysłane z mojego HAMMER ENERGY przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wypadek motocyklisty

10 kwietnia 2017 Źródło: Obiektyw TVP3 Białystok

Tragiczny wypadek na ulicy Zambrowskiej w Kleosinie. Dziś (10.04.) przed południem kierowca samochodu dostawczego śmiertelnie potrącił trzydziestoletniego motocyklistę. Według wstępnych ustaleń, kierowca busa, zmieniając pas ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. W wyniku zderzenia trzydziestolatek zginął na miejscu. Jak ustaliła policja, 48-letni kierowca busa był trzeźwy.

uid_3473b73e22cb605e088197995bde0f941491

Materiał filmowy.

 

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, Pszemo napisał:


4 kobiety na skrzyżowaniu równorzędnym, każda na innym wjeździe - machały łapami ponad 5 min i zablokowały pół miasta
 

Tak działają semafory.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Film z listopada 2016. Nie pamiętam czy tu ktoś go wrzucił, ale o przypominek bezpieczeństwie nigdy za wiele:

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
 

Słabi mnie ten kolo z tego jednosladu... coś czuję że jest co najmniej taki dobry w jeździe jak w komentowaniu ;-)

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dakarowy akurat dla mnie nie o komentarz chodzi a o same sytuacje, które dają wiele do myślenia

 

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tyle szczęścia, że gość zahamował i z gracją przeleciała nad maską a nie trafila w słupek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale ile tu widać ciekawostek, pomijając sam fakt bezmyślnego wymuszenia:
1. Czy gość włączył migacz?

2. Przejechał podwójną ciągłą

3. Czy laska w ogóle próbowała jakoś zareagować?

4. Czy ten kask to miała zapięty (jeśli tak, to źle), a jeśli nie, to czemu? Z lenistwa?

Oczy w dupie trza mieć, niestety...

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, xel napisał:

Oczy w dupie trza mieć, niestety...

 

W przeciwnym wypadku można mieć dupę w oczach ,niestety.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No, mnie dziś pewien gość klarował, jakie to niebezpieczne hobby. Jak to niebezpieczeństwa czyhają na człowieka z każdej strony - m.in. sarny, dziki, dziury w nawierzchni, słońce z naprzeciwka, gałęzie na drodze, dziunie zza wsch granicy itp.

Po wysłuchaniu wszystkiego, stwierdziłem żeby ów gość lepiej z domu nie wychodził, bo może zginąć, a ja utwierdziłem się w przekonaniu, że nic nie zastąpi rozumu, zdrowego rozsądku i odrobiny szczęścia.

Tak więc sądzę, że oglądanie w/w filmików powinno przede wszystkim pobudzić wyobraźnię kierowców, a nie powodować falę niekiedy wręcz dzikich i głupich komentarzy. Każdy wypadek jest zupełnie innym splotem nagłych zdarzeń i wypadkową błędów ludzkich. 

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Pszemo napisał:

Tak więc sądzę, że oglądanie w/w filmików powinno przede wszystkim pobudzić wyobraźnię kierowców, a nie powodować falę niekiedy wręcz dzikich i głupich komentarzy. Każdy wypadek jest zupełnie innym splotem nagłych zdarzeń i wypadkową błędów ludzkich. 

 

Sam to wymyśliłeś czy gdzieś wyczytałeś? :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przeczytałem to: 

2 godziny temu, Moto Troter napisał:

W przeciwnym wypadku można mieć dupę w oczach ,niestety.

I tak mi się nasunęło ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W komentarzach do filmu piszą, że były trzy osoby śmiertelne - 2 motocyklistów i kierowca srebrnej osobówki. Tam ktoś napisał, że motocykl jechał 200 km/h. Wypadek wydarzył się 1-go maja.

Cytuj

По официальным данным УГИБДД, 36-летний водитель мотоцикла ХОНДА СВR1000RR не справился с управлением, выехал на встречную полосу и столкнулся с автомобилем Хонда CRV. Сообщается, что у мужчины 17-летний водительский стаж, при этом категория А у него отсутствует

Второй 46-летний мужчина, который на мотоцикле ХОНДА (марка, модель устанавливается) при выезде на встречную полосу столкнулся с «Рено Логан», также скончался на месте ДТП. Сообщается, что у него имеется 16-летний водительский стаж, при этом категория А также отсутствует. В аварии погиб водитель «Логана», его пассажирку доставили в БСМП, ей назначили лечение и отпустили домой.

Według oficjalnych danych UGIBDD, 36-letni kierowca motocykla Honda CBR 1000 RR stracił kontrolę nad motocyklem i wyjechał na przeciwległy pas zderzając się z samochodem Honda CRV. Poinformowano, że mężczyzna miał 17-letni straż za kierownicą ale kategorii A nie posiadał.

Drugi 46-letni mężczyzna, który jechał motocyklem Honda (rodzaj i model w trakcie ustalania) wjeżdżając na przeciwny pas  zderzył się z Renault Logan, i również zmarł na miejscu. Poinformowano, że miał 16-letni staż za kierownicą, ale kategorii A także nie posiadał. W wypadku zginął kierowca Logana, jego pasażerkę przewieziono do BSMP, określono jej leczenie i wypuszczono do domu.

IMG_20170503_080315.jpg

Nikolaevna_Mezina-5.jpg

15C-LWjyJW0AA4ve5-768x620-6.jpg

IMG_20170501_213744.jpg

IMG_20170501_213754.jpg

IMG_20170501_213807.jpg

IMG_20170501_213820.jpg

IMG_20170501_213836.jpg

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
W komentarzach do filmu piszą, że były trzy osoby śmiertelne - 2 motocyklistów i kierowca srebrnej osobówki. Tam ktoś napisał, że motocykl jechał 200 km/h.
 


na jednym z motków co się rozbił jechał prawosławny ksiądz

https://ulpressa.ru/2017/05/02/v-strashnom-dtp-za-barataevkoy-pogib-nastoyatel-cherdaklinskogo-hrama-igumen-flavian-on-byil-za-rulem-mototsikla/

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Są i mistrzowie krzywej

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tomasz zacząłeś jeździć z kamerką? :default_icon_e_smile:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przecież na Oplu napisane jest, że jedzie ogr więc chyba można było się spodziewać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 godzin temu, dakarowy napisał:

Tomasz zacząłeś jeździć z kamerką? :default_icon_e_smile:

Trzeba iść z duchem czasu. Poza tym to co się wyrabia na drogach wymaga uwiecznienia:default_angry:.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×