Skocz do zawartości

Recommended Posts

Może to trochę l laickie pytanie, jakie są inne możliwości sprawdzenia autentyczności przebiegu?

Można np. poprosić o właściciela o karty z kilku ostatnich przeglądów. Nie wiem jak we Francji ale w Germanii zawsze wpisują przebieg.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja myślę, że ściąganie filmu może być przyczyną kłopotów! ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mogło by być gdyby nie pisało: Ten film jest prywatny. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A teraz filmik ze wciśniętym sprzęgłem proszę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest duża szansa, że będę w okolicach Poznania w tym lub najpóźniej przyszłym tygodniu. Daj mi nr tel. na pw to zadzwonię żeby podać dokładny termin na 100%. Podjadę z Tobą i posłucham tego silnika.

no no, tylko nie połam czegoś bo to może być najdroższe posłuchanie silnika jakie widział (słyszał) Pawela

:lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ojcze wielebny chciałbym wyznać moje winy ponieważ zgrzeszyłem...poprzez splot kilku wydarzeń wyszło na to że kupiłem moją Bunię i mam naiwną nadzieję że nie będę tego bardzo żałował. Plus jest taki że mam pisemną 3-miesięczną niby gwarancję. Muszę przyznać że za sterami jest po prostu bajecznie...ale po krótkim kursie jest uziemiona do puki z waszą pomocą (za którą meeega piwo na zlocie i wielka wdzięczność)nie wyjaśnimy tematu tych dźwięków. Po południu wstawię filmik ze sprzęgłem. Postaram się teraz przewalić szybko forum żeby się dowiedzieć co posprawdzać przed wojażami.

Edytowane przez pawela

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Filmik z pracą na sprzęgle i bez. Z góry wielkie dzięki za wasze opinie.

Na filmiku chyba mało to słychać, ale w rzeczywistości jest delikatna różnica w dźwięku między pracą z wciśniętym sprzęgłem i bez.

Edytowane przez pawela

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wstydź się nas. Udostępnij film publicznie:-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wstydź się nas. Udostępnij film publicznie:-)

Nie krzycz na człowieka bo ucieka w prywatność ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie krzycz na człowieka bo ucieka w prywatność ;)

Ani myślę głos unosić. Kolega szuka pomocy ino skryty taki. To się chyba nazywa niemy krzyk rozpaczy. Jesteśmy z Tobą bracie. Howk! :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na tym etapie mogę powiedzieć tylko tyle: nie słyszę różnicy pomiędzy odgłosami i nie widzę problemu w pracy silnika ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sorki Panowie. Raz coś naklikałem i chyba YouTube zapamiętał to jako domyśle ustawienia. Filmik powinien być już dostępny

Edytowane przez pawela

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czy któryś z Kolegów mieszka może w bliższej lub dalszej okolicy Piły? Chętnie bym się przyjechał, żeby porównać prace obu silników.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak chcesz, to możesz do mnie podjechać - 100 km - to w sumie nie daleko.

Jak się zdecydujesz, to wal na PW, dogadamy jakoś termin.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W końcu zarejestrowałem sprzęta i po 2 godzinach jazdy zaczęły dochodzić bardzo wyraźne metaliczne dźwięki na wszystkich obrotach, na ciepłym i na zimnym. Były bardziej słyszalne z lewej strony, więc podejrzewam rozrząd. Co o tym myślicie? Jakieś to wszystko podejrzane mi się wydaje.

Jak chcesz, to możesz do mnie podjechać - 100 km - to w sumie nie daleko.

Jak się zdecydujesz, to wal na PW, dogadamy jakoś termin.

Pszemo wielkie dzięki za propozycję, ale w obecnym stanie do puki nie wyjaśnię powyższej sprawy z jazd nici

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pierwsze co się nasuwa, to napinacz rozrządu. Poczytaj o nim na forum, jest sporo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napinacz dojdzie w przyszłym tygodniu.

Przeszukałem forum, ale nie znalazłem opisu jak wymienić napinacz;

Czy poniższą procedura jest prawidłowa?

1.spuszczam olej

2.wykręcam napinacz-i tu pytanie, czy istnieje możliwość ze w tym momencie może mi przeskoczyć łańcuszek rozrządu? Czy może muszę demontować pokrywę zaworów żeby zabezpieczyć łańcuszek?

3. Czy nowy napisz muszę jakoś przygotować przed montażem? Koledzy piszą coś o moczeniu w oleju? W serwisówce nic o tym nie piszą.

4. Wkręcam nowy napinacz.

5. Zalewam olej do zbiornika.

6. Procedura napełnienia silnika olejem(demontuje filtr oleju. Wykręcam znajdujący się w komorze filtra zwrotek ciśnieniowy i kręcę silnikiem bez swiecy aż poleci z tamtąd olej. Montuje zwrotek oraz filtr oleju. Kręcę silnikiem bez świecy aż w zbiorniczku zacznie płynąć olej z węża powrotu oleju. Odpalam silnik na 30sek. Dolewam 0,3lóeju)

Edytowane przez pawela

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W celu wymiany napinacza ...wykręcasz napinacz i wkręcasz nowy. Koniec.

Co do punktu 6 - gdzieś Ty się takich bredni naczytał? :shock: :shock: :shock:

Coś mi w głowie mówi: powiedz Paweli, aby nie dotykał motka z taką wiedzą .... :roll: Nie ma mechanika w jakiejś rozsądnej okolicy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

F650gs service manual pobrany z forum, strona 114 (bleeding engine oil circut)

Edytowane przez pawela

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To mi ulżyło. Nie znam angielskiego i w tym znaczeniu jest mi to całkowicie obojętne co tam napisali - choć ja bym się tym bał palić w kominku taka herezja ... ;)

To masz problem - albo my, albo oni ... - tego nie da się pogodzić - nawet jak tutaj się czasem spieramy w sprawach technicznych ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×