Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Panowie mam gorącą prośbę,

Byłem oglądać GS z 2001 r. Na zewnątrz widać ślady użytkowania, wiadomo że nie jest to salon. Motorek na zimno pali od strzału, nic nie kopci, chodzi równo. Na silniku żadnych wycieków. Po przejechaniu się - koła, skrzynia, hamulce, zawiasy wydają się ok. Jedyne co mnie martwi to że w okolicy głowicy słychać "NIE TYPOWY JAK DLA MNIE, METALICZNY SZUM TAK JAKBY COŚ OBRACAŁO SIĘ BEZ OLEJU" nie jest to stukanie lecz ciągły jednostajny dźwięk przyspieszający razem z obrotami.

Czy może orientujecie się czy to "GS'y tak mają" czy dzieje się tam coś nie dobrego?

Sprzęt ma przejechane niby 50800km, stoi na zagranicznych blachach.

Jako sprawę drugoplanową chciałbym zapytać co myślicie o zakupie 14-letniego GS'a?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc bo napaliłem się jak szczerbaty na orzecha, ale postanowiłem nie dokonywać żadnych kroków bez opinii szanownych kolegów.

Edytowane przez pawela

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To może być kończący się napinacz rozrządu. Albo coś innego, albo nic. Te silniki wydają różne odgłosy, jakby coś się działo, ale nie zawsze oznacza to awarię. Powinien posłuchać ktoś obeznany.

Co do kupna, to jeśli będzie sprawny, cena korzystna, a Ty zadbasz o prawidłową eksploatację, to jeszcze wnukom przekażesz do jeżdżenia.

Edytowane przez JacekJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może dodam jeszcze że dźwięk ten był słyszalny z kilku metrów (coś jakby obracający się element tarł o inny.

Otrzymałem odpowiedz z firmy sprawdzającej vin. Jedna wizyta serwisowa i w 2001r(rok produkcji) nie jest to dziwne waszym zdaniem?

Edytowane przez pawela

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Potwierdzam, tu masz coś o napinaczu, nr8 potrafi się zaciąć (u mnie tak było) http://f650gs.pl/topic/900-gdzie-kupic-napinacz/

i tu o trzaskach w silniku http://f650gs.pl/topic/1786-pompa-sprzeglo-zawory/

Ogólnie z opisu że coś słychać w silniku nikt ci nic mądrego nie doradzi nie słysząc tego na żywo, szukaj kogoś obeznanego w okolicy jeżeli sam nie czujesz się na siłach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

WB10172A01ZH75844

A może któryś z kolegów z okolicy Poznania chciałby ze mną podjechać na oględziny? Na pewno odwdzięczę się z nawiązką za poświęcony czas i chęci.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też mi się zdarzyło przycięcie napinacza, ale to wtedy nie szura tylko wali :D Napinacz puścił po wyjęciu ale profilaktycznie wstawiłem nowy, cena w ASO coś ponad 2 stówki więc do przeżycia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie ma tego vin-u w bmwarchiver , jest natomiast w częściach ;-) . to trochę dziwne ale ...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie jestem pewien na których stronkach sprawdzałem, ale na bmwarchiver nie było, na innych pokazywało prawidłowy rocznik i kraj pochodzenia (Francja). Panowie ze stronki http://www.bmw-check.com/ podali tak jak pisałem powyżej.

Nigdy nie przysłuchiwałem się GSom, ale wydaje mi się że dźwięk o którym mowa nie był podobny do chrobotania rozciągniętego łańcuszka, przynajmniej tak mi się wydaje. Przykładając ucho ewidentnie pochodził z górnej części głowicy. Mialem wrażenie że z prawej i lewej strony po równo.

Edytowane przez pawela

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ze znanych mi 2 różnych źródeł vin pokazuje rocznik 2001 miesiąc czerwiec.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po pierwsze primo - trzeba posłuchać tego silnika. Dla posiadacza hondy to będzie bardziej tak jakby się już rozpadał. Co oznacza szum? Nawet jak opiszesz to po literkach nie będziemy wiedzieć - te silnika dziwnie pracują, ale jedno można powiedzieć, że szum - tak jak ja go rozumie - raczej nie pochodzi od napinacza ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

brak w bmwarchiver może być spowodowany zamówieniem policji , wojska itp służb publicznych - już kiedyś się z tym spotkałem - f800st z francji . oni w bmw raczej mają wszystko w papierach dobrze poukładane .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może to trochę l laickie pytanie, jakie są inne możliwości sprawdzenia autentyczności przebiegu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Może to trochę l laickie pytanie, jakie są inne możliwości sprawdzenia autentyczności przebiegu?

Przebieg jest nieistotny, 90% ma 30 kkm.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przebieg jest nieistotny, 90% ma 30 kkm.

Ma 50kkm niby gwarantowany przez salon motocyklowy w którym stoi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

możliwości sprawdzenia przebiegu przy 14-letnim motocyklu są żadne .

Sprawdzić nie, ale zagwarantować kto komu zabroni? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mechanik firmowy twierdzi że ów dźwięk o którym mowa, to odprężnik na wałku i że re silniki tak chodzą. Myślicie że jest to możliwe?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja się tam nie znam i nie wiem o czym piszesz, ale mój chodzi jak traktor

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli z odprężnikiem wszystko w normie to nie powinien on moim zdaniem wydobywać z siebie żadnych odgłosów podczas normalnej pracy silnika.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zastanawiam się jak by to najlepiej opisać... Ten dzwięk jest podobny do odgłosu jakby kosz sprzętowy ocierał o pokrywę karteru. Ciągły monotonny, przyspieszający razem z obrotami, wydobywający się z głowicy. Jest słyszalny z lewej jak i z prawej strony tak samo. Jakby metal tarł o metal, nie stukanie ani chrobotanie, ciągły dźwięk. Słychać go z 3-4 metrów.

Choćbym się nie wiem jak się starał to i tak na pewno ten opis nie dorówna osobistemu posłuchaniu. Ale mimo wszystko chciałbym wszystkim podziękować za tak szybkie reakcje i że chce się wam czytać moje wypociny.

Trochę mnie to gryzie, niby sprowadzony, niby wszystko działa jak trzeba, tylko brać...a tu taki zgryz:-\

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znajdź na szybko jakiś inny egzemplarz w ogłoszeniach blisko ciebie, podjedź posłuchać - będziesz wiedział czy to norma. Stracisz godzinę, ale się upewnisz :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mechanik firmowy twierdzi że ów dźwięk o którym mowa, to odprężnik na wałku i że re silniki tak chodzą. Myślicie że jest to możliwe?

Zmień mechanika. CHoćbyś nie wiem jak się starał to nie przekażesz nam t nic słowami. Nagraj, nakręć filmik i tyle. Może usłyszymy o co Ci chodzi. A reszta motoru jest OK? Cena Ci odpowiada?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mechanik firmowy twierdzi że ów dźwięk o którym mowa, to odprężnik na wałku ....

Co on wie o odprężniku ... ? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest duża szansa, że będę w okolicach Poznania w tym lub najpóźniej przyszłym tygodniu. Daj mi nr tel. na pw to zadzwonię żeby podać dokładny termin na 100%. Podjadę z Tobą i posłucham tego silnika.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×