Skocz do zawartości
Mister

[K] Deflektor do singla F650GS '2005

Recommended Posts

Szukam nowego deflektora jw. gdyż po ostatniej glebie stary się rozczłonkował.

Ktoś coś?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Darkojak w obu wersjach daje radę

pozdrawiam

Artur

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli połamałeś samą szybkę, a uchwyty są dobre, to możesz ją dokupić np. w Darkojaku za 70zł +wysyłka, albo nabyć na Allegro płytę poliwęglanową i dociąć sobie piłką lub kątówką zgodnie z własnym życzeniem. Wtedy kosztować będzie Cię to niecałe 10zł. Ja kupiłem kawałki płyt poliwęglanowych (docięte mniej więcej na wymiar, tylko w prostokątach), dociąłem sobie zwykłą wyrzynarką i za chyba 20zł mam 4 sztuki. Materiał dokładnie taki sam jak u producentów deflektorów, którzy mają marżę z 500%. Tylko nie kupuj PCV w OBI, bo to nie to samo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli połamałeś samą szybkę, a uchwyty są dobre, to możesz ją dokupić np. w Darkojaku za 70zł +wysyłka, albo nabyć na Allegro płytę poliwęglanową i dociąć sobie piłką lub kątówką zgodnie z własnym życzeniem. Wtedy kosztować będzie Cię to niecałe 10zł. Ja kupiłem kawałki płyt poliwęglanowych (docięte mniej więcej na wymiar, tylko w prostokątach), dociąłem sobie zwykłą wyrzynarką i za chyba 20zł mam 4 sztuki. Materiał dokładnie taki sam jak u producentów deflektorów, którzy mają marżę z 500%. Tylko nie kupuj PCV w OBI, bo to nie to samo.

Oczywiscie że można coś takiego wykonać nawet z odpowiedniego tworzywa ale nie wiem czy każdy sobie z tym poradzi jeśli ne robił tego wcześniej itp. (nie ujmuję tutaj nikomu zdolności). Nie każdy ma nawet tę piłkę czy wyrzynarkę czy kątówke itp. No i zrobisz to na płasko bo z ugięciem w takim kształcie to już nie osiągalne na pewno.

Nie chcę tu jakoś strasznie chwalić ale zobacz jak wyglądają szybki deflektorów DARKOJAK jeśli chodzi o jakość wykonania i samego gięcia. Nie ma żadnych sladów, czy zniekształceń itp.

Wiem że wiele osób chce samemu coś zrobić i wielu sie to udaje dobrze ale co niektórzy tak fatalnie wykonane elementy przyczepiają do pieknych motocykli że nie można na to patrzeć... Takie jest moje zdanie.

Dlatego często nie warto dla kilku zaoszczędzonych złotych ćwiczyć jakichs manewrów.

Najlepeij ujął to kiedys mój znajomy motocyklista w temacie gmoli: "Patrz, wyciął kawałek barierki i przyczepił do motocykla..."

Edytowane przez darkojak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadza się. Jednak cena szybki w stosunku do kosztów jest stanowczo za wysoka. Zwłaszcza, że dotyczy klienta, który już coś Waszego ma. To moje zdanie. A jeśli ktoś nie ma narzędzi, to może cały komplet kupić za różnicę. To oczywiście tylko moje zdanie, a wynika z tego, że połamałem już sporo szybek, klamek, lusterek itp. elementów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam

Zgadza się. Jednak cena szybki w stosunku do kosztów jest stanowczo za wysoka. Zwłaszcza, że dotyczy klienta, który już coś Waszego ma. To moje zdanie. A jeśli ktoś nie ma narzędzi, to może cały komplet kupić za różnicę. To oczywiście tylko moje zdanie, a wynika z tego, że połamałem już sporo szybek, klamek, lusterek itp. elementów.

Mam tu coś zupełnie taniego, praktycznie nic nie kosztuje :-D

I można i tak bo funkcją na pewno spełnia i to dobrze.

Dla mnie funkcjonalność, jakość i dobry wygląd czyli tzw. smak idą w tym samym kierunku. Inaczej tego nie widzę.

Ot i to wszystko w tym temacie.

Zainteresowanych zapraszam tu: http://www.darkojak.pl

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na szczęście między "przepłacać", a "fajans" jest sporo miejsca. Ja zwróciłem tylko uwagę, że za kawałek plastiku o wartości 6-7zł maks, plus niewielki wkład prostej pracy, chcecie 70zł od własnego klienta. To oczywiście Wasze prawo, ale trzeba się liczyć, ze czasem ktoś coś powie. To dotyczy wszystkich producentów lub pośredników, którzy coś oferują. Szuka się zamienników, tańszych dostawców itd. Raz się da, raz się nie da.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jasne, dlatego nie zabraniam nikomu wykonywać deflektorów. Niech tylko wymyśli sobie swój wzór zarówno na sposób montażu jak i na całe wykonanie i do dzieła.

Na pewno znajdzie wielu chętnych za 30 zł...

To wszystko.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oo to jak ktoś już znajdzie taki kompatybilny z wygiętą dakarową szybką to dajcie znać ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×