Skocz do zawartości
Grzybu87

F 650 GS Dakar (od 2004r) kontra YamahaXt660Z Tenere (od 2008r)

Recommended Posts

Jak w temacie ! Zamierzam kupić jedno z tych moto jeździłem na jednym i drugim wrażenia podobne choć wydaję się że silnik Yamahy jest bardziej zrywny tzn. ma charakter... Ale to moje subiektywne odczucia...

Może jest ktoś na forum kto miał oba motocykle i może się wypowiedzieć który warto wybrać. Jakie są plusy i minusy?

Dakar czy Tenere co myślicie ???

Tak w ogóle trudno zaleźć jakiś logiczny test porównawczy obu motocykli.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widać że nie przeczytałeś jeszcze całego forum :-D

Pamiętaj tu wszystko zostało już napisane :-D

Tenera, bardziej zrywna? eeee... to chyba jakimś kiepskim egzemplarzem Dakara jeździłeś :-D :beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Weźże Dakarowy napisz chłopu tak, albo tak. Wygląda na analityka. Lubi zestawienia, rubryczki ..... Miłość tylko po wysłuchaniu opinii ... Miałeś to i to więc ... wal wprost! ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

.. wal wprost! ;)

Aha, ok, to więc kup... Transalpa, znaczy Grzybu niech kupi :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja próbowałem znaleźć to Twoje porównanie ale ni chu chu. Podziel się z chłopakiem Swoimi obiektywnymi spostrzeżeniami :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aha, ok, to więc kup... Transalpa, znaczy Grzybu niech kupi :-D

Żeby nie czekać na MT - kup DL'a :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli odpowiedzi się nie doczekam.... ?

A kto Ci tak napisał? :shock: Dawaj go tutaj to się mu dobierzemy do du.. ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli odpowiedzi się nie doczekam.... ?

Przecież Jarek ci napisał, kup DLa ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powinienem wysłać do wyszukiwarki, ale niech stracę... jest tego więcej, tylko trzeba chcieć znaleźć :-P

http://f650gs.pl/topic/1255-forumowi-odmiency/page__st__500__p__254603__hl__+dakar%20+tenera__fromsearch__1#entry254603

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Grzybu, bierz to co Ci się bardziej podoba/na czym Ci się lepiej jeździ!

moto to nie żona żeby się do niego przywiązywać do końca życia... ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pięknie gościowi doradzacie. Ja też ze wszystkich deserów najbardziej lubię golonkę. ;-)

Jak zwykle konkretnie, rzeczowo i merytorycznie - nic dodać, nic ująć ... ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łasica... Jak Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili... Serio :)

Grzybu, nie bierz do bani, ale na co liczyłes na forum BMW od wataszki który ma nick "Dakarowy"??? :D

Opowiem Ci moją historię, no w skrócie, przesz nie całą :D Ja dzięki temu forum (forumowi, forumu) zrozumiałem jak bardzo strasznie i nieprawdopodobnie chcę znów jeździć, jak bardzo chcę do tego wrócić... Dzięki temu też (wybrać właściwą odmianę) zrozumiałem jak bardzo chcę jeździć w taki właśnie sposób jak jeżdżą chłopaki tutaj. Dzięki niemu też zrozumiałem jak bardzo nie chcę BMW :D Bo wiesz, ja tam okupantowi nadal 39roku nie moge wybaczyć :) Co nie oznacza, że nie lubię się z nimi spotkać na zlocie czy polatać, lubię :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tenera wygląda imo lepiej. Plus Dakara jest taki, że w wersji z ABS ma taki sam skok zawieszenia, w tenerce wersja ABS ma skrócone skoki. Poza tym wszystko zależy od zastosowania. Do ogólnej turystyki myślę że oba będą ok i pewnie w obu będzie brakować mocy na asfalcie. W teren oba nadają się tak samo czyli można wjechać, tylko po co. No i oba mają słabe zawieszenie są ciężkie i za wysokie dla normalnego człowieka (znaczy dla mnie :roll: ). Podsumowując kup ten, który bardziej ci się spodoba, albo faktycznie DLa...

Edytowane przez ARG
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też przymierzałem się do Tenery ,czy też Africy,bardzo fajne męskie motki. Ogólnie do Dakara,czy też zwykłego Gs-a przekonało mnie spalanie.W mojej exploatacji koło 4,3litra myślę że to super wynik jak na toki motek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja też przymierzałem się do Tenery ,czy też Africy,bardzo fajne męskie motki.

Kurcze. A mi się bardzo podoba Tenera i Afra też bardzo bardzo. To znaczy, że jak kupie to będę mężczyzną?

A jakie są damskie?

wytapatalkowano

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(...)

A jakie są damskie?

Trampki ;) No i nie wiem czy jeszcze nie DLe :-D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi wodniak na trasie Bałkany 7100km spalił średnio 4,7 L, a dakar na trasie Rumunia kufry z Icoo wyszło 3,7L myślę że spalanie to kwestia umowna trasa miasto jak pojedziesz w trasę na 2 tygodnie to uwierz nie będziesz zapier...... po 200km/h. Ekonomia, koszty eksploatacyjne i awaryjność to twój priorytet wyboru. Ważne żebyś się z tym dobrze czół i miał fan z jazdy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×