Skocz do zawartości
Grzybu87

F 650 GS Dakar (od 2004r) kontra YamahaXt660Z Tenere (od 2008r)

Recommended Posts

czół, bo czołem :-P

A skąd możesz wiedzieć co czół na trasie:

... na trasie Rumunia kufry z Icoo wyszło ...

Rumunia kufry - Icoo wyszło ???

Na tej trasie człowiek czuje się różnie ,,, ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

szukanie oszczędności w spalaniu zawsze kończy się zakupem deela ;-) , one palą niewiarygodnie mało paliwa . mnie wyszło w powrotnej drodze ze zlotu 7,4 czyli tiger nie bedzie twoim priorytetem ;-) . chłopaki lecieli na gdańsk to się załapałem na przystawkę :beer: . ciekawe ile łyknął f800gs ... .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

800GS nigdy nie spalił więcej niż 6l/100km podczas moich jazd, a z niskiego zużycia paliwa też słynie, ale mocy mu troszkę brakuje do Tigera, może nie dużo ale jednak ;-)

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kiedyś miałem Hondę CBF 250 - co prawda nie jechała, ale paliła 2,9l / 100km... to było coś :-D

no i tyle w temacie w sumie, bo jeśli różnica w spalaniu na poziomie pól litra mniej czy więcej na sto ma być decydującym czynnikiem w wyborze motocykla to sorry :roll: ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... bo jeśli różnica w spalaniu na poziomie pól litra mniej czy więcej na sto ma być decydującym czynnikiem w wyborze motocykla to sorry :roll: ;-)

A znasz MarcinaN z Poznania? :P

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A znasz MarcinaN z Poznania? :P

hmm.... chyba nie, ale jeśli był na Wulkanach to mogę ewentualnie znać... a co ? :>

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

poznańskie /wielkopolskie.../ pojazdy palą najmniej na świecie ;-) . świecie wirtualnym niestety , w realu palą tyle co wszystkie . nie oszczędzany skuter honda pcx 125 który posiadam pali 2,25 litra - polecam oszczędnym do miasta , pewnie traktowany lżej zejdzie poniżej 2 litrów zwłaszcza z włączonym start/stop ... . single bmw zwłaszcza po 2004 palą bardzo mało , twiny również są oszczędne . ale moja średnie z 420 kilometrów deelem po dolnym sląsku i czechach mnie zabiła - 3,6 ? coś koło tego :-D . a ostatnie 40 kilometrów było na maxa prawie obwodnicą . są jeszcze oszczędne motki na świecie .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój DL w trasie z Sveti Stefan w Czarnogórze do Primostenu w Chorwacji jak jechałem spotkać się z mario2007 spalił średnio 3,5 l/100km i szczena mi opadła. W drodze eksperymentów udało mi się w Szczecinie jechać z peryferiów do centrum spalając 3,0 l/100km przy czym to już w centrum spalanie wzrosło do tej wartości.

Nie oznacza to jednak, że jak nie damy w rurę to przepały będą małe. Apetyt DL rośnie wraz z kozacką jazdą. Cisnąc na autostradzie 170-180 km/h można się już spodziewać całkiem konkretnych wartości.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój DL w trasie z Sveti Stefan w Czarnogórze do Primostenu w Chorwacji jak jechałem spotkać się z mario2007 spalił średnio 3,5 l/100km i szczena mi opadła. W drodze eksperymentów udało mi się w Szczecinie jechać z peryferiów do centrum spalając 3,0 l/100km przy czym to już w centrum spalanie wzrosło do tej wartości.

Nie oznacza to jednak, że jak nie damy w rurę to przepały będą małe. Apetyt DL rośnie wraz z kozacką jazdą. Cisnąc na autostradzie 170-180 km/h można się już spodziewać całkiem konkretnych wartości.

Mi każdy pali 6. Obojętnie jaki.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo jakby to powiedzieć, masz niespokojną prawą rękę. ;-)

Ta ręka niesie smierć :-D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pozostaje mi jeszcze objeździć trochę motocykli. Dl - za ciężki na teren, 19 z przodu -odpada, choć osiągi mnie kuszą.

Dakar czy Tenere - muszę jeszcze trochę objeździć żeby się zdecydować...

Powiem tak do tej pory jeździłem Sv-ką non stop asfalt, znudziło się stąd pomysł by przesiąść się na coś bardziej terenowego. Nie chcę jednak do końca rezygnować z asfaltu a na dwie zabawki mnie nie stać (póki co :P )

Nie chciałbym wybrać czegoś czego potem będę żałował, fakt zawsze można sprzedać, ale wiecie jak to jest łatwo kupić trudno sprzedać. Stąd moje pytania czy nie brakuje Wam mocy na asfalcie, czy w terenie da się tym pojeździć etc. Jak wygląda to w porównaniu z Tenere.

Pytanie drugie: Czy Serato 650 które występuje w wymienionym wcześniej teście to jest to samo co Dakar ??? Ktoś tym jeździł?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak jezdziłeś SV-ką,to na asfalcie może Ci brakować mocy,ale to kwestia przyzwyczajenia. ;)

Na moje oko Sertao to Dakar w nowej skórze,no ale niech się experci wypowiedzą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak Sertao to nowa wersja Dakara z drobnymi zmianami:

Looking beyond the fresh and modern-looking lines of the G650GS Sertao you can easily find its heritage; many will assume it is just an updated version of the defunct BMW F650GS Dakar with new body work. This comparison is natural and true in many ways, but there is more to this bike than just a warmed over F650GS Dakar. Compared to the older Dakar (2001–2007) the new Sertao has updated EFI, new electronics, lights, bodywork and comes standard with ABS and heated grips; it even has a traditional turn signal switch on the left grip!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kup 800 albo tigera to Ci i mocy nie zabraknie i w teren wjedziesz :-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pozostaje mi jeszcze objeździć trochę motocykli. Dl - za ciężki na teren, 19 z przodu -odpada, choć osiągi mnie kuszą.

Dakar czy Tenere - muszę jeszcze trochę objeździć żeby się zdecydować...

Powiem tak do tej pory jeździłem Sv-ką non stop asfalt, znudziło się stąd pomysł by przesiąść się na coś bardziej terenowego. Nie chcę jednak do końca rezygnować z asfaltu a na dwie zabawki mnie nie stać (póki co :P )

Nie chciałbym wybrać czegoś czego potem będę żałował, fakt zawsze można sprzedać, ale wiecie jak to jest łatwo kupić trudno sprzedać. Stąd moje pytania czy nie brakuje Wam mocy na asfalcie, czy w terenie da się tym pojeździć etc. Jak wygląda to w porównaniu z Tenere.

(...)

W GSie na szosie będzie ci brakować mocy i komfortu, zwłaszcza jeśli lubisz jeździć szybciej niż no 120 km/h. Z terenem to jest tak, że jeśli umiesz jeździć to pojedziesz wszystkim. Obydwoma motocyklami da się "pojeździć" w terenie, zwłaszcza jeśli masz warunki fizyczne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×