Skocz do zawartości
mariopg82

Kupie crossa

Recommended Posts

Witam,

Potrzebuje rady w zakresie doboru motocykla crossa. Motorek ma służyć do jazdy po lesie, czystko amatorsko. Czy macie namiar na sprawdzony motocykl? Motocykl dobrany do mojego wzrostu- 190, waga słuszna 100. Budżet jakim dysponuje to ok 7tyś.

Będę wdzięczny za rady.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem yamaha dt 125, niestety sprzedałem (życie), ale do czysto amatorskiej jazdy mogę Ci ją polecić.

Do wyczynu, czy skakania się nie nadaje, ale na pole, jakieś dołeczki ... jak najbardziej.

Gabaryty mam podobne do Ciebie, no może 10kilo mniej :).

Kasa 7tys. na dt spokojnie starczy (lata 1997-2004).

Minus jest taki, że jest to 2t i trzeba dużo paliwa lać :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uwielbiam taką pomoc.

Gość chce crossa a będą polecać mu dt :-P

wytapatalkowano

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uwielbiam taką pomoc.

Gość chce crossa a będą polecać mu dt :-P

wytapatalkowano

Uwielbiam takie odpowiedzi :)...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

Potrzebuje rady w zakresie doboru motocykla crossa. Motorek ma służyć do jazdy po lesie, czystko amatorsko. Czy macie namiar na sprawdzony motocykl? Motocykl dobrany do mojego wzrostu- 190, waga słuszna 100. Budżet jakim dysponuje to ok 7tyś.

Będę wdzięczny za rady.

mariopg82, no właśnie - na pewno crossa? Czy może jednak enduro?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli enduro to ja polecę EXC-f 250. Sprawia wrażenie spokojnego a daje naprawdę dużo frajdy. Niestety budżet musiałbyś raczej zwiększyć :-)

wytapatalkowano

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Generalnie to już się pogubiłem...

supermoto?? Przeca to ponoć na drogę?? Taki cross... ino na drogę :) koła małe itd.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wrzuciłeś link do drz 400 sm.

Jak Ci się taki sprzęt podoba to masz jeszcze wersję Y, E i S z czego do offa najbardziej się nadaje Y i E. Na forum jest wątek Pawła na temat drz więc nie będę powtarzała tego co już jest napisane . Do dobrej drz też musiałbyś budżet zwiększyć :-)

Określ może czy szukasz crossa i homologacja, światła i szmery bajery są Ci zbędne czy raczej enduro z możliwością latania na legalu po drodze.

wytapatalkowano

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spokojnie, weźcie pod uwagę że teraz ma DLa, wszystko co ma błotnik wyżej to już cross :mrgreen: Do lasu? do lasu nie wolno! :) Po prostu kupo coś lekkiego w dobrym stanie co się mieści w Twoim budżecie.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dokładnie tak, poszukuje moto lekkiego (100-120kg) do polatania w wolnym czasie, a w związku z tym że nie znam się na tego rodzaju motocyklach, piszę na forum po radę. Nie mogę kupić coś !!! Bo nie wiem co to jest to coś :) No :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukaj DRZ 400, HONDA XR 600/650. KTM? hmm kwestia co kto woli, 620 LC4 tez by Cie zadowoliła, fullcrossa nie polecam, rmeonty Cie zabiją, te sprzety do zabawy w las w sam raz i nie trzeba grzebac co chwile

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najpierw to moze niech kolega napisze jakie ma doswiadczenie w szeroko pojetej jezdzie terenowej. Potem niech moze okresli sie w jaki sposob chce jezdzic po tym lesie. Nastepnie niech odpowie sobie na pytanie ile kasy ma na serwis posezonowy.

Naprawde zastanawia mnie fakt dlaczego ten pierwszy motocykl do jazdy terenowej zawsze ale to zawsze musi miec zajebista moc. Ktos kiedys madrze powiedział, że braki techniczne nadrabia się mocą. Jesli kolega nigdy nie jezdzil poza asfaltem to taka DT125R moze okazac sie strzalem w 10.

Ps. Moim skromnym zdaniem ostre 2T do lasu to poroniony pomysł ale ja jestem totalnym amatorem, ktory w wolny weekend lubi sobie wyskoczyc motkiem na polne i lesne drogi.

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×