Skocz do zawartości
mariopg82

Kupie crossa

Recommended Posts

Najpierw to moze niech kolega napisze jakie ma doswiadczenie w szeroko pojetej jezdzie terenowej. Potem niech moze okresli sie w jaki sposob chce jezdzic po tym lesie. Nastepnie niech odpowie sobie na pytanie ile kasy ma na serwis posezonowy.

Naprawde zastanawia mnie fakt dlaczego ten pierwszy motocykl do jazdy terenowej zawsze ale to zawsze musi miec zajebista moc. Ktos kiedys madrze powiedział, że braki techniczne nadrabia się mocą. Jesli kolega nigdy nie jezdzil poza asfaltem to taka DT125R moze okazac sie strzalem w 10.

Ps. Moim skromnym zdaniem ostre 2T do lasu to poroniony pomysł ale ja jestem totalnym amatorem, ktory w wolny weekend lubi sobie wyskoczyc motkiem na polne i lesne drogi.

Michał nam się powtarzał :-/

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fakt 2T na ścieżki to trochę poroniony pomysł, a moto typu DT 125 przy 100kg wagi jeźdźca to ... no nie wiem , jakieś WR/EXC/CRF 250 w 4T i inne tego typu też trzeba dość wysoko kręcić, biegi krótkie, jak ze skrzynią 4 biegową to raczej tylko na tor i jak dla mnie do enduro to nie za bardzo. Może stare EXC400 z roczników 2000-2003 ( nie żadna nowsza 450 ) silniki miały dość trwałe ( oczywiście jak ktoś dba o olej, zawory itd ) moc oodaje toto liniowo bez niespodzianek, kupić można za ok 7k , które na bank będą :), jak nie jeżdziłeś w terenie to i tak raczej przy Twoim wzroście i wadze powinieneś dać radę, w końcu manetką to Ty kręcisz, a nie kolega obok :) I na koniec tak dla pocieszenia - nie łudź się, że kupisz jakieś "wyczynowe" enduro za 7-8k i nie wsadzisz zaraz w niego trochę gotówki :) , tak, że ze 2k lepiej mieć w zapasie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zakładając, że założyciel topiku nie ma wielkiego doświadczenia to imo DRZ byłaby całkiem niezłym kompromisem na początek. Cross może to nie jest ale daje radę :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale szukasz kolegi do grupy wsparcia najwyraźniej :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale szukasz kolegi do grupy wsparcia najwyraźniej :D

Przeciez Pawel już pozbył sie kłopotu :twisted:
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przeciez Pawel już pozbył sie kłopotu :twisted:

Ale trauma - jak widać - go trzyma. I nie chce zostać z tym sam :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×