Skocz do zawartości
darkojak

Gmole do BMW F650 '94 do '99

Recommended Posts

Witam,

Ostatnio wykonałem gmole do BMW F650 1998 (motocykle te produkowane były w latach jak się nie myle 1994 do 1999)

Myślę że gmole te są bardzo funkcjonalne, solidne a przy tym wygladają bardzo estetycznie.

Jak wyglądaja na zdjeciach pokaże niebawem.

Plan jest taki:

gmole%20kpl%20bmw%20f650.jpg

Ale chodzi mi o to czy byłoby chętnych kilka osób aby można bylo wykonać niewielką serię.

Inaczej nie jest to możliwe.

Piszcie.

Pozdrawiam

Edytowane przez darkojak
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pomiędzy tymi rocznikami gmole ( mocowania ) się trochę różnią ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mocowania gmoli są w tym samym miejscu. Różnica pomiędzy modelami 94 i 99 jest w szerokości ramy w miejscu dolnego mocowania silnika, ok. 20 /25 mm. Ma to tylko znaczenie jeśli lewy i prawy gmol stanowi jedną całość, jeśli są oddzielne nie ma znaczenia.

Nie wiem dokładnie w którym roku była ta zmiana, kiedyś kupiłem F-kę, która w papierach miała 1995 r, a później okazało się, że była prawdopodobnie z 1999 r. i miała szerszą ramę,

Edytowane przez przemekdab
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja już z takimi kupiłemi "muszą" mi się podobać :-D

2013%5C09%5C20%5Cbikepics-2598987-800.jpg

2013%5C09%5C20%5Cbikepics-2598990-800.jpg

Edytowane przez MaHi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak wyglądają, jaka cena? Ja powoli rozglądam się za jakimiś aby mieć na wiosnę. Podoba mi się coś w ten deseń:

normal_BMW_F650_PM_Cerro_Maggiore_01.jpg

Ja ma takie u siebie. Właśnie z motka policyjnego. U dołu fajne mocowanie na halogeny bo całe osłonięte , wiec w razie upadku nic im sie nie stanie. Ja za swoje dałem 400zł ... koleś wiedział co :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie widziałem takie ostatnio za 400, myślałem że można trochę taniej, ale z drugiej strony są dość rozbudowane. No nic, do wiosny jeszcze czas, może coś wyhaczę okazyjnie :cool:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajnie to wygląda, a na pewno chroni cokolwiek w przeciwieństwie do samych dolnych. Dołożyć do tego porządne handbary i można glebić :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam ponownie po małej przerwie :) Plan jest dobry jak dojdzie do skutku ;) a tu jak widać efekt jest...

Gmole gotowe, pomalowane i zamontowane. Tak jak pisałem jesli ktoś chętny piszcie, ale musi byc przynajmniej 10 osób aby to ruszyć.

Piszcie na priv.

Gmole wykonane są z rurki 25x2. Rurki giete na giętarce numerycznej a więc mamy bardzo ładne i powtarzalne elementy. Mocowane są do dwóch śrub przednich silnika (jak widać na jednym zdjeciu jest tam dodatkowa skośna podpora). Podparcie z tyłu do ramy w postaci specjalnej obejmy z płaskownika. Dodatkowo z przodu są skrecone ze sobą pod chłodnicą.

Mamy w zasadzie 4 punkty podparcia każdej strony motocykla tak więc daje to naprawdę solidne zamocowanie.

Kolejny istotny element to konstrukcja "sankowa" co widać na ujęciu z przodu.

Wysoka podpórka górna zabezpiecza przed tzw. fiknięciem motocykla przy przewrotce.

Wyglądają tak:

gmole%20BMW%20f650%20Darkojak.JPG

crash%20bars%20bmw%20f650.JPG

BMW%20f650%20Darkojak.JPG

gmole%20do%20BMW%20f650%20Darkojak.JPG

BMW%20f650%20gs%20gmole.JPG

Pozdrawiam

Edytowane przez darkojak
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam ponownie.

Proponuje zrobić listę chętnych. Dopisujcie się do listy. Oczywiscie mile widziani zdecydowani na 100%.

Koszt to 390zł + 25 wysyłka malowane na czarno proszkowo.

Jesli bedzie przynajmniej 10 osób uruchamiam wykonanie.

Wpisujemy:

1. Nick z forum.......... rocznik motocykla........

Kazdy kto się dopisuje kopiuje całą listę i na końcu z numerem kolejnym dopisuje siebie.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam.

Jestem zainteresowany i zdecydowany w 100% zakupem gmoli do BMW F650 rok 1995 :-) Pisz jak mam się z Tobą skontaktować i na kiedy dasz radę je wykonać :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam

To robimy listę:

Nick z forum.......... rocznik motocykla........

1. krispo - Bmw F650ST 1996

2. petel2 - bmw f650 1995

3.

Kazdy kto się dopisuje kopiuje całą listę i na końcu z numerem kolejnym dopisuje siebie.

Tak jak pisałem zastartuję z wykonaniem jak będzie chętnych około 10 osób.

Myśle że do wiosny uzbieramy :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm może w pakiecie sobie deflektor na szybę też zafunduję ??? Zawsze to czteropak zaoszczedzony na wysyłce a i może jakiś rabat Darkojak da ;-)

Pozdrawiam i czekam jak się sytuacja rozwinie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm może w pakiecie sobie deflektor na szybę też zafunduję ??? Zawsze to czteropak zaoszczedzony na wysyłce a i może jakiś rabat Darkojak da ;-)

Pozdrawiam i czekam jak się sytuacja rozwinie.

Mówisz i masz :)

Da sie zrobić :)

Pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam pytanie czy byłaby mozliwosc zamówienia u Ciebie darkojak gmoli do aprili pegaso 650 czy raczej pojedynczych zamówień sie nie podejmujesz? A moze ktos inny z forum np. ma takie gmole do sprzedania?

P.S. Sorki że w temacie o gmolach do bmw ale nie chciałem od razu zakladac nowego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też takie nabyłem, rzadka rzecz. U mnie udało się zostawić u dołu gmole (ucha), wszystko spoko się komponuje.

20150718_103659.jpg20150718_103649.jpg

Gdzie nabyłeś tak śliczne GMOLE ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gmole super jak oryginalne :D - przepraszam za zmianę tematu ale dokładnie takiej kanapy szukam! Gdzie można kupić coś takiego, oczywiście po za ebay-em

Ja sobie zrobiłem w poprzednią zimę coś takiego :)

http://www.fotosik.pl/u/kufryalu1/album/2266007

Z góry też przepraszam za krypto reklamę kufrów ale nie mam innych fotek na pc :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już gdzieś widziałem zdjęcia twojej efki...

Kufry super, też się zastanawiałem nad podobnymi - motek nono, niczego sobie.

Siedzenie obszyte u mx-wulkan zanajdziesz namiary w google.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×