Skocz do zawartości
darkojak

Gmole do BMW F650 '94 do '99

Recommended Posts

Zgadza się ze słupska, może nie są ideale :P ale za ich to cena oraz wykonanie jest wielkim plusem. Własnie tez zamówiłem centralny do kompletu :)

Eh coś mi nie poszło z odp. a Tobie woytazz-w1 dziękuje za namiary zaraz wysyłam @ :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

za ta cene sa swietne, ale myslalem ze prace zostaly wstrzymane nad nimi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem czy w tym tempie uzbieramy kiedyś tą dziesiątkę. Na to ustrojstwo jest za mały popyt. Niech wypowie się darkojak, czy ta produkcja wońóle ma szanse ruszyć. Od początku jest nas 3 chętnych i jak widać na tym koniec, każdy pyta przegląda temat, ale wpisać się nie ma komu. Weź darkojak zrób nam te gmole na trzy motury, niech będą nawet droższe, ale zrobione. Tym bardziej, że są jednakie no na pewno mój i petela.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nie wygląda to najlepiej. Może niech Darkojak wypowie się czy chce mu się robić trzy sztuki i ile za to zawoła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gmole super jak oryginalne :D - przepraszam za zmianę tematu ale dokładnie takiej kanapy szukam! Gdzie można kupić coś takiego, oczywiście po za ebay-em

Ja sobie zrobiłem w poprzednią zimę coś takiego :)

http://www.fotosik.p...1/album/2266007

Z góry też przepraszam za krypto reklamę kufrów ale nie mam innych fotek na pc :D

Gmole fajne, szkoda że nie było tematu jak sam szukałem do F-ki :)

A pokrowiec możesz popatrzeć tutaj:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5911287453&reco_id=608e33ff-cbd6-11e5-9ce3-fa163e1b0a15&ars_rule_id=201

Ja robiłem tam i poprosiłem o obniżenie. Zrobili taki jak tu:

ar_94.JPG

Ten po lewej. Nie mam innego zdjęcia pod ręką, ale widać o co chodzi :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurde, wierzyć się nie chce, że nie ma polskiej firmy która robi takie rzeczy do motocykli, w pale się to nie mieści. Na KAŻDYM forum motocyklowym powtarzają się TE SAME prośby - ludzie szukają gmoli, stelaży i innych pierdół ze stali, a nikt ich nie robi na normalną, rynkową skalę. Czy na prawdę nie ma wśród nas żadnego ślusarza, spawacza czy innego magika? Pieniądze leżą na ulicy, są do zarobienia od zarar, ryzyka praktycznie nie ma, dzwię się że nikt się tym nie zajął jeszcze. Nie wierze też w to że gmole z kawałka rurki, czy stellaż pod sakwy to technologia kosmiczna i że potrzebuje gigantycznych nakładów. Krzysiek, Ty zdaje się sam chyba robiłeś do Waszych?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadza się :)

Też szukałem i kombinowałem tygodniami. Wreszcie wyrzeźbiłem sam, z małą pomocą rodziny ;).

http://old.ludziepodrozuja.pl/podroze/55

Co prawda nie były takie "piękne" ;-) jak te powyżej, ale zrobiły robotę i parę razy uchroniły moto po upadku...

Rynek zbytu nie jest wielki co prawda, ale jednak jakaś kasa jest do zarobienia :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za dużo przy tym pracy, a do każdego innego modelu gmola potrzebny jest motocykl, co by każdy kolejny egzemplarz był taki sam i pasował idealnie na wszystkie mocowania.

Mimo wszystko nie ma aż takiego zainteresowania jak Ci się wydaje Seb, a jak już jest, to każdy chciałby przysłowiowo "za darmo". ;)

Licząc wszystko, jak ktoś żyje z czegoś innego - tego co przynosi mu większe dochody, nie ma zamiaru zawracać sobie gitary ręczną dłubaniną kilku sztuk tylko po to aby komuś zrobić dobrze :-D

Za to trzeba się zabrać od A do Z, ze wszystkimi tego konsekwencjami, w innym wypadku szkoda czasu, nerwów i pieniędzy.

Poza tym, jeśli coś nie jest zrobione idealnie to my, motocykliści mamy z tym bardzo duuży problem (i pewnie słusznie), którego wysłuchać musi "producent", a co w tym wszystkim najważniejsze - zazwyczaj to artyści, którzy krytyki się nie boją, niczym...

https://youtu.be/TXLPHRZyny4

i tym optymistycznym akcentem zamykam ten temat :lol:

A tak zupełnie poważnie - to nie zazdroszczę im tej pracy ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy, masz rację, ale ja też mam. Coś tam kiedyś miałem wspólnego ze ślusarką i szczerze Ci powiem że KAŻDY, średnio ogarnięty koleś który robi w stali jest w stanie bez większego problemu wykonać sobie kopyto/formę i zacząć trzepać to "taśmowo". Wiem że jak ktoś zajmuje sie czyś innym, to zabawa dość upierdliwa, dlatego napisałem o ślusarzu czy spawaczu, przecież tacy ludzie też istnieją. No nie wierzę że nie da się tego ogarnąć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A Heed to nie jest Polska firma produkująca gmole?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy, masz rację, ale ja też mam. Coś tam kiedyś miałem wspólnego ze ślusarką i szczerze Ci powiem że KAŻDY, średnio ogarnięty koleś który robi w stali jest w stanie bez większego problemu wykonać sobie kopyto/formę i zacząć trzepać to "taśmowo". Wiem że jak ktoś zajmuje sie czyś innym, to zabawa dość upierdliwa, dlatego napisałem o ślusarzu czy spawaczu, przecież tacy ludzie też istnieją. No nie wierzę że nie da się tego ogarnąć.

czesciowo sie zgodze ale w sprzet zainwestowac tzeba nie malo a pracy jest sporo. Dobra spawarka, precyzyjna gietarka, + kilka narzedzi drobniejszych i malowanie proszkowe...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Qrwa, nie czytacie, nie chce mi się trzeci raz tłumaczyć :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Seb ty chyba za bardzo nerwowy jesteś, wytłumacz trzeci raz a jak będzie trzeba to czwarty i piaty i aż zrozumiejo

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Qrwa, nie czytacie, nie chce mi się trzeci raz tłumaczyć :D

Seb kupujesz spawarę, giętarę, tokarę i lecisz z koksem. ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Następny który nie czyta. Poddaję się.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ta. I hutę żelaza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Następny który nie czyta. Poddaję się.

Brawo, wygrał pan talon na kur... i balon za spostrzegawczość. Oczywiście, że nie czyta bo pisze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaczynaj juz spawac nie wiem na co jeszcze czekasz seb.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ta. I hutę żelaza.

Co Ci z huty jak nie będzie pośredników to nie kupisz .... ;)

Musi być hurtownia i sklep -> wtedy se kupisz .... :lol:

Wodę do hartowania, rozhartowania już masz :beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I tak Seb zamiast się pier... w te rybki zostaniesz szanowanym we wsi kowalem. :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tiaaaa... I źle jest w tym kraju...

Z przekąsem napiszę - jeśli do klepania stelaży potrzeba lakierni proszkowej, to ja do klejenia akwariów powinienem mieć zakład szklarski ze stołem szlifierskim :)

Ciach bajera - nie było tematu, nie chce mi się :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jasne ze nie jest potrzebna bo i sprejem z puszki mozna opryskac ale jednak w proszku ladnie to wyglada i trwale jest nie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raby, no bez jaj :D Nie mów mi że do produkcji gmoli, czy jakichkolwiek innych elementów stalowych do motocykli trzeba mieć lakiernię proszkową? Zakładam że widziałeś kiedyś lakiernię proszkową? A widziałeś obok niej fabrykę gmoli? Lakiernia jak każda, zakład usługowy - zawozisz - odbierasz gotowe - tyle. Lakiernia proszkowa jest w każdym mieście, w GD znam cztery z których usług korzystałem, bez problemu. W swoim poście napisałem wyraźnie o ślusarzach, spawaczach. Celowo. Zakładając że ktoś taki ma już spawarkę, szlifierkę, giętarkę i stół spawalniczy. Generalnie - nia ma o co kruszyć kopii, z uporem maniaka będę trwał na swoim stanowisku - o czym my qrwa w ogóle debatujamy??? Gmole? Stelaże pod sakwy? Dwie rurki wygięte i haftnięte do tulejki z otworem na śrubę? To ma być technologia kosmiczna??? :-D :-D :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×