Skocz do zawartości

Recommended Posts

byłem dziś w Jarocinie i przy okazji obejrzałem tego x country

http://olx.pl/oferta...html#6696f16e78

Miałem tylko obejrzeć dla kogoś a ten ktoś odpuścił a mi po 30 minutach się spodobało i taka myśl za mną chodzi, żeby pogonić DLa i przerzucić się na to bmw

Teraz klika ale - moto jest zaniedbane - stało pod chmurką, sporo rdzy na tarczach i śrubach, tankbag ze śladami pleśni :evil:

Po drugie, po zapaleniu moto mruga kontrolna ABS - podobno po ruszeniu ABS się uaktywni. Czy tak to działa?

Nie mogłem się przejechać i tego sprawdzić tym razem.

I jeszcze kwestia tylnego czujnika ABS - czy on powinien być widoczny tak jak z przodu czy jest ukryty za wahaczem?

Niestety do tego moto nie ma żadnych papierów z historią - czy po VINie da się sprawdzić jego historię w ASO BMW?

Czy ktoś ma taką możliwość?

image1.jpeg

image3.jpegimage2.jpeg

image4.jpeg

image5.jpeg

image6.jpeg

image7.jpeg

image8.jpeg

image12.jpeg

image14.jpeg

image16.jpeg

image16.jpeg

image17.jpeg

image18.jpeg

image19.jpeg

image21.jpeg

image22.jpeg

image24.jpeg

image25.jpeg

image26.jpeg

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc. Nie sądziłem, że to moto mi się tak spodoba...

Edytowane przez gilby

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W pierwszej chwili myślałem, że tylnego czujnika brakuje, ale to widoczne "oczko" chyba nie jest do niego - tu zdjęcie z sieci:

http://www.bikewalls.com/wallpaper/BMW_G_650_Xcountry/31482831/1024x768.html

Z tym ABS to tak jest - zanim ruszysz - miga, po kilku metrach przy sprawnym ABS przestaje.

Są jakieś dekodery VIN, ale w nich to tylko sprawdzisz rocznik, rynek na jaki motek został wypuszczony i elementy wyposażenia z jakimi z fabryki wyjechał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czujnik ABSu jest zamontowany pod wahaczem za osłoną plastikową, ABS uaktywnia się po przekroczeniu prędkości 4 km/h,

wydaje mi się, że tylna zębatka jest jeszcze oryginalna

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chcesz pogonić DL,a ?!?!

W oczach Moto Trotera wiele stracisz ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chcesz pogonić DL,a ?!?!

W oczach Moto Trotera wiele stracisz ;)

Ale za to w naszych wiele zyskasz :)

Z tym, że jak masz zamienić DL'a na zardzewiałego paścia BMW to zostaw sobie DL'a ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Patrząc na fotki tego trupa to nie straci w moich oczach a raczej w swoim portfelu. Ale miłość jest ślepa a jak już człowiek odzyska wzrok to okazuje się, że dupa blada i na dodatek zawsze z tyłu. ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

chłopaki lubicie się przekomarzać na temat tych swoich motocykli, ale jak się spotkacie to po piętnastu minutach nikt już i tak nie może prowadzić :beer:

Faktycznie moto pordzewiałe, a szkoda, bo fajnie wyposażone.

A co do moich motywów zmiany - miałem jeździć daleko, miałem jeździć z żoną. A jeżdżę sam i raczej blisko, za to po coraz gorszych drogach i raczej wolno. Więc mimo wielkiej sympatii do DLa, to jednak to motocykl nie do końca do moich obecnych potrzeb dopasowany. Co zrobić.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie poddawaj się w swoich postanowieniach . Namów małżonkę , zbliża się wiosna i w drogę .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam jestem tego zdania....... że jak np. lubisz czereśnie, o takie

DSC01538.JPG

kup se wieśniaka, z niego też powinieneś je sięgnąć jak z X-a :-D

DSC01540.JPG

P.S> Trza się nim przejechać i sprawdzić jak działa

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Próbowałem, ale ona tego kompletnie nie czuje. Dała się namówić raz. Boi się, jak motocykl się przechyla.

Druga sprawa, to mamy dwójkę dzieci - rozsądek mi mówi, że lepiej jak jeżdżę sam.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no dobra, ale bez nabijania się teraz

nie opłaca się tego motocykla doprowadzać do lepszego stanu? Jeżeli technicznie jest wszystko ok, to walka z rdzą ma sens?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszytko jest zawsze kwestią ceny .

Potem czas i zabawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale jaka walka?? 10 min. roboty i nie będzie rdzy

jeżeli technicznie wszystko jest ok, finansowo też - ogólnie moto podoba się - to brać i jeździć, sezon wciąż trwa

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma sensu. Ja bym zostawił pordzewiałe :P

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A kupuj sobie co chcesz. W końcu to Tobie ma się dobrze jeździć i po tym po czym lubisz. Małżonki i tak nie nawrócisz chyba, że ją zmienisz na inny model. ;-) Jednak jak patrzę na te focie to moto zalatuje mi nieboszczykiem. Oczywiście mogę się mylić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja bym kupił - to nie są jakieś straszne rzeczy , trochę nalotu który zejdzie po uzyciu gąbki do mycia naczyń i odrdzewiacza . sam o nim myslałem /wiesz bo w sumie na moją prośbe te oględziny/ ale ... wpadło coś mniejszego na spółke z synem , wczoraj ;-) . długo stał pod chmurką ale to nie są rzeczy nie do usuniecia . dotatków jest full , zawsze mozna z właścicielem potargować . ładne deele "schodzą" w tydzień , ładne beemki troche później :-P ... . a MT cię nie zabije - mnie też nie zamordował ;-) . wieśniak to mega fajne moto moim zdaniem .

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jako własciciel wieśniaka ... wypowiem sie jutro bo dzisiaj zawitali bracia Askaneli i mogę głupot popisać

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gilby, masz podobna sytuacja jak ja, ale zaufaj mi - nic na siłę :) wiem.co mówię, to moja druga żona ;-)

A co do moto to pliiiiz, rdza? ??? Pffff :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przespałem się z tym i cały czas wieśniak mi w głowie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gilby, od handlarza z Jarocina, Pleszewa, Ostrowa i Gniezna nie kupiłbym NIC!

W Jarocinie mieszka Robert T., kiedyś szef działu sprzedaży motocykli u Smorawińskiego. Oblatany w terenówkach, głównie w KTM. Jeśli chcesz pogadam z nim, dam Tobie namiar i niech on podpowie.

P.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Urodzilem sie i mieszkałem kilkanaście lat w Jarocinie, znam ten fyrtel, jestem ostrożny. Ten motocykl nie jest u handlarza motocyklami tylko w sklepie z ciuchami moto. Ale fakt, skąd pochodzi nie wiadomo.

Na pewno sprawdzę dokładnie i będę miał kogoś na miejscu do sprawdzenia stanu.

Gdybym potrzebował wsparcia w oględzinach, odezwę się.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jako własciciel wieśniaka ... wypowiem sie jutro bo dzisiaj zawitali bracia Askaneli i mogę głupot popisać

Jak tam bracia, goszczą się jeszcze? :-D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przymierz się, wieśniak może być dla Ciebie za niski. Nie napisałeś chyba jaka cena za tego Xsa jak niska to można by się zastanowić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×